LG 42PX5R - jeszcze raz.

Jacentek

New member
Witam serdecznie,
Już było trochę na tym forum na temat LG 42PX5R i do tego niezbyt pochlebnie. Cytowano artykuł z miesiecznika Kino Domowe (z września) z wieloma pochlebstwami na jego temat (zbyt wieloma?).( (do wglądu)

Na stonie LG (www.lge.pl) są już dwa artykuły na jego temat:
"Prestiżowy magazyn Video-Mix"
oraz
"Prestiżowy magazyn Audio (członek EISA)" "Spis treści numeru"


te oba czasopisma wypowiadają się również wysoko na jego temat.
Rodzi się pytanie: czy trzy niezależne (mogłby się wydawać ) źródła mogą podawać tak dobre oceny, nieadekwatne do rzeczywistości, a tak móglbym wnioskować z kilku zdań na temat tego TV w poście niżej? O LG czytając o innych modelach zdanie jest nienajwyższe.
Czy istnieje niezależność i obiektywność czasopism audio-video ?
Jestem z branży medycznej i wiem, że artykuły w prasie i nawet całe badnia są robione na zamówienie. Czy w branży kina domowego jest podobnie?

Tak na prawde to liczę na porównanie tego TV z innymi i na obiektywną opinie na jego temat. Mało jest jeszcze praktycznych informacji na jego temat, a z fachowej (?) literatury wydaje się, że szkoda :)

Wiem, że i tak sam będę musiał zdecydować oglądając go w salonie, ale czekając na dostawę, bo pierwsze się rozeszły jak bułeczki, jestem ciekaw kilku chociaż rzeczywistych ocen

Pozdrawiam
Jacek

PS
Jeżeli obraziłem tu jakiekolwiek czasopismo swoimi domniemaniami na temat jego niezależności i obiektywności - przepraszam ;)
 

Kalixt

New member
Witak !

Moj tata wlasnie sobie taki sprawil....widzialem tylko jak odbiera kablowke, wiec duzo nie moge powiedziec...w kazdym razie duzo lepiej sie prezentuje niz moj thomson 42pb020s5 ale to nie ta klasa....

Co ma fajne to czytnik kart....zrobilem ze 100 fotek...pozniej tylko wlozylem karte cf do px5 i mozna ogladac fotki....ma bardzo rozbudowane menu mulitmedialne...fajna sprawa....

PZDR
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jak piszesz, że są już wypowiedzi na temat tego odbiornika to się tam dopisz bo się śmietnik robi na forum :x :spam:
 

Jacentek

New member
Z ar2 już wyjaśniłem i post tu zostaje :)

Kalixt - thx - ten czytnik mnie też frapuje bo jestem zapalonym fotoamatorem i oglądanie zdjęć po wycieczkach lub wakacjach w gronie znajomych i przyjaciół jest rytuałem, więc mam wielką nadzieję, że nabierze ono nowego, lepszego wymiaru ( 42 " :) ).
Czy jednak na tych kartach można nagrywać cos z TV? W Panasonicu tak można.
Pozdrawiam
Jacek
 

Jacentek

New member
Ależ wiem jak nagrywa i mnie to raczej bawi niż fascynuje, ale gwarantuję Ci, że nie kupuje telewizora do niczego innego niz rozrywki :)
Podczas jakiegoś oglądania w sklepie akurat miałem karte SD przy sobie i mam nagranko:
http://www.lodz.mm.pl/~surfer/Pan/MOL002.ASF

Jakość podła, ale zabawa przednia.
Ale zakładając, że mamy już karty 4 GB (!!)( CF Sandisk Ultra II 4GB (4096 MB) i dokładając jakąś małą kompresję na kości w TV, to mamy mozliowśc wyjść za przeproszeniem siku i nagrać kawałek filmu, żeby potem obejrzeć :) Oczywiście karty CF tej wielkości musza staniec do poziomu 200 zł czyli jeszcze o 1000 :), więc to pieśń przyszłości.

Jacek

PS
CF czyta ten LG, bo Panasonic tylko SD, choć ma wejście PMCIA, więć po adapterku można mu podac i CF - próbowaliśmy, ale nie widział jej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
plazma 42 px 5 LG w drodze.
Po dogłebnych testach na dniach opinia/ nasza/
w konfrontacji z innymi.
pozdrawiam
 
Do góry