żółty trójkat w plazmach

wozi

New member
Czy ktoś miał kłopoty z żółtym trójkąjem po dłuzszym oglądaniu TV.
Po jakim czasie trójkąt "wgryza się" w ekran , na jak długo i w jakim TV?

dzięki za odp
wozi
 

dvd-r

New member
wozi napisał:
Czy ktoś miał kłopoty z żółtym trójkąjem po dłuzszym oglądaniu TV.
Po jakim czasie trójkąt "wgryza się" w ekran , na jak długo i w jakim TV?

dzięki za odp
wozi

Z tunera cyfrowego np. na TVNie jest taka jakość, że głowa mała. Przez to znaczek jest wyraźny i po oglądnięciu filmu przez dłuższy czas go widać.
Nie wiem jaka rada jest na to. Staram się ograniczać oglądanie zwykłej TV, chociaż szkoda, bo TVN nadaje kilka pozycji w Dolby Digital 5.1 a tylko w jednym pokoju mam taki dźwięk.
Można tez kilka razy w czasie trwania programu przełączyć format z 4:3 na Cinema, Wide, Zoom. Niestety TVN gdy nadaje film z czarnymi paskami to trójkąt zamiast dać na czarny pasek - daje go na obraz przez co po powiększeniu dalej go widać (jest jeszcze większy).

Pozdrawiam

Artur
(Pioneer 506XDE)
 

pepino

New member
divx

Cześć,
Możesz powiedzieć, jak masz ustawioną jaskrawość i kontrast?
Może tu się da jeszcze trochę podregulować, aby ograniczyć to zjawisko.
Ja sam czekam na Filipa - już do mnie jedzie - wtedy zobaczę problem (lub nie - na co ciągle liczę) na własne oczy.
 

szarp

New member
Re: Kupując dobry, ale drogi sprzęt - kupujcie u fachowców.

tak się zastanawiam czy nie dało by się tego czegoś np przysłonić.
np może PIP'em ale małym albo na tyle zmodyfikować obraz aby wyeliminować to cos z obrazu. Można np przepuścić obraz przez kompa i tam wykonać obróbkę. Wiem TV tuner nie jest rewelacyjny ale tam to się da zrobić. Są programy co mogą zrobić ładny deinterlace, blend i upscaling + wszystkie korekty jakie sobie życzycie i wypluć to po HDMI na plazmę.

Wiem to jest dodatkowy sprzęt, warczy, trzeba wlączać itp. ale są już sytemy (WMC) które to robią i to w miarę dobrze.
 

pepino

New member
dvd-r.pl napisał:
Z tunera cyfrowego np. na TVNie jest taka jakość, że głowa mała. Przez to znaczek jest wyraźny i po oglądnięciu filmu przez dłuższy czas go widać.

Napisz proszę, czy widzisz ten znaczek podczas oglądania innych programów, czy też np. na szarym (?) ekranie gdy tv jest włączony a nie dajesz mu żadnego sygnału.

Od dwóch dni mam filipa 42pf9966 (wreszcie dojechał) i zauważyłem lekkie halo po znaczkach, ale tylko wówczas gdy nie daję na plazmę żadnego sygnału (jest włączona). W trakcie oglądania innych programów żadne pozostałości nie są widoczne. Mam nadzieję, że z biegiem czasu nic się nie zmieni.
Wydaje mi się, że może to być powodowane przetrwałym (?) wzbudzeniem luminoforu i jakąś resztkową emisją światła i tu chyba jescze nie możemy mówić o "wypaleniu" plazmy. Pamiętam, że dawniej czasami występowało coś takiego na zwykłych CRT - zaraz po wyłączeniu widać było ostatni "obraz".
Aby dodatkowo ograniczyć to zjawisko oglądam programy w formacie 16:9 (filip obcina wtedy górę i dół) - sprawdza się dość dobrze przy normalnych programach, ale przy filmach to już cienko, szczególnie jeśli znaczek nie jest na czarnym pasku.
Obraz mam ustawiony na mniej niż "eco", tzn jaskrawość ok. 35, kontrast ok. 50, a i tak nieźle daje po oczach i będę nad tym jeszcze pracował.

A z innej beczki: ambilight philipsa jest super. Szeczególnie do oglądania filmów.

Pozdrawiam,
p.
 

machu

New member
Loewe Concet 32 Digital vs JVC 32 C 50

Do dvd-r.pl, napisałeś:

Z tunera cyfrowego np. na TVNie jest taka jakość, że głowa mała. Przez to znaczek jest wyraźny i po oglądnięciu filmu przez dłuższy czas go widać.

Masz Pioneera 506XDE więc sprawdź menu swojej plazmy. Ja mam inną wersję Pioneera (PDP 50MXE-1s) i w menu mam opcję 'Orbiter', która powoduje że co kilka minut obraz przemieszcza się o 1 pixela. Zawsze mam to włączone i nigdy nie miałem problemu z nawet chwilowymi wypaleniami.
Chcę podkreślic, że nie jestem pewien czy masz taką opcję - ale chyba warto sprawdzic....
 
Do góry