Opinie - Pioneer 436 XDE

Vero

New member
Jeżeli możecie się podzielić opinią o 436 XDE, to byłbym bardzo, bardzo Wam wdzięczny.

Jak się sprawuje, jak z jakością obrazu - zarówno z DVD, jak i PC - i na co jeszcze zwróciliście uwagę.

Jak wypada przy porównaniu z LCD - oczywiście w podobnej klasie cenowej ?

Proszę o opinie i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
mysle ,że wystarczy -same zachwyty
super jakość z każdego źródła ,
rewelacja- pełna kolorystyka , nr 1 na rynku, takie odpowiedzi płyną z całego świata. Z HDMI - dvd chodzi bajecznie. Wczoraj ćwiczyliśmy.
O porównanie w klasie Plazma - LCD musisz wpaść na prezentację lub zaprosić pokaz do domu.
pozdrawiam
 

RMarek

New member
Mam prawie 2 tygodnie Pioneera 436 XDE, wię trochę go poznałem.
Odbiór z Cyfry+ bardzo dobry, a kanały o dobrym sygnale idą znakomicie. DVD tym bardziej odtwarza super. Z PC jeszcze nie sprawdzałem. Duże możliwości regulacji, które należy wykorzystać, bo na ustawieniach fabrycznych to można oślepnąć tak ostro świeci. Radzę Ci się zastanowić nad wersją FDE, która jest sporo tańsza, chyba, że tuner DVB-T (jeszcze parę lat może minąć zanim w Polsce to może być powszechne) i dodatkowe wejście HDMI jest dla Ciebie istotne. Ja przy wyborze XDE kierowałem się również czytnikiem kart pamięci do odtwarzania jpeg (bo zajmuję się amatorsko fotografią) i funkcją PIP, ale tu niestety kompletna porażka. Pomimo pięknie zorganizowanej przeglądarki zdjęć, jest to zupełnie bezużyteczne bo czytane są pliki w jednej jakiejś niewielkiej rozdzielczości i nic więcej nie czyta (np z aparatów 5 i więcej megapikseli). Również funkcja PIP jest w zasadzie bezużyteczna. Nie ma tu oczywiście dwóch tunerów, a teoretycznie jest podgląd sygnału z innych źródeł, ale tylko teoretycznie, tak to jest źle i nieintuicyjnie zorganizowane.
Ale co do jakości obrazu, przy dobrym sygnale to perfekcja, równiez przeskalowanie z 4:3 do 16:9 robi dobre wrażenie. Szczerze mogę polecić tą plazmę, oczywiście z powyższymi zastrzeżeniami. Co do porównania z LCD to powiem tak. Nie widziałem jeszce telewizora LCD przy którym nie miałbym wrażenia sztuczności obrazu, nawet jeśli wydaje się, że jest ok. Przy słabszym sygnale LCD chyba gra gorzej od plazmy. Czerni tak głębokiej i aksamitnej na LCD też cnie uzyskasz. Tak duża przekątna ekranu przy LCD to wydatek ponad 20 tyś zł. Dla mnie wybór był oczywisty i go nie żałuję.
Pozdrawiam
 

Ryszard1

New member
Podzielam opinie Pioneer 436 ma wspaniałe wyniki przy dobrym sygnale z Cyfry + oraz DVD . XDE posiada super pilot z m0ożliwością sterowania innych urządzeń.
Jedyną wadą jest cena.
Serdecznie polecam mam go od 2 tygodni i jestem bardzo zadowolony.
Pozdrawiam
RyszardR
 

MaciekP

New member
Re: Kalibracja isf w 436 i 506 Pioneer

Ten TV ma chyba jedna wade: rozdzielczosc.
Jezeli ma on 1024 na 768, czyli tyle co ekran 4:3 to jak wyglada wyswietlanie zdjec podawanych z komputera?
W LCD (1366x768) jest to proste bo ma pixele kwardatowe lub po prostu proporcjonalne. Ustalasz sobie format obrazu 4:3 (1024x768) podlaczasz kompa w rozdzielczosci 1024x768 i mozesz ogladac zdjecia z kompa i wygladaja znakomicie. Jezeli zrobisz to z ta plazma to zdjecie chyba straci proporcje i bedzie rozciagniete do 16:9 (1024x768). Sztuczna zmiana obrazu na 4:3 zmniejszy na pewno rozdzielczosc pozioma obrazu i pogorszy jakosc zdjecia.
Czy jakis wlasciciel tej plazy moze to skomentowac?
Maciek
 

Vero

New member
Akurat odnośnie tematu rozdzielczości zdjęć, to miałem przypadkowo możliwość oglądania zdjęć na 436 XDE wykonanych aparatem Sony DSC V3.

Zdjęcia były zapisane w rozdz. 7 mln, ale z ustawieniem proporcji 3:2 - akurat ten model aparatu na to pozwala (podobno ważne, gdy się chce mieć zdjęcie 10 x 15).

I nie zauważyłem ani rozciągnięcia zdjęć, ani zmniejszenia ich jakości. Poza tym super efekt wizualny - w końcu to 43 cale.

Ale może w tej materii wypowie się "RMarek" bądź inny znawca tematu.

Pozdrawiam
 

Mario

New member
Witam
Panowie czy mozna poruwnac Pioera 436 FDE z Lg px 5 r albo z Samsungien 2 5 H czy niema o czym mowic ?
I czy dobrze wyglada obraz z kabla z 2,5m ?
 

Vero

New member
Re: Pytanie o SHARP-a?

Zależy jaką masz jakość sygnału kabla.
Jeżeli tradycyjną, wówczas i nawet przy sporo większej odległości będzie słabo.
Sądzę, że odpowiednią odległością przy dobrym sygnale (DVD, SAT) jest 3,5 m - 4 m.

Pioneer ma to do siebie, że przy słabym sygnale nie ukazuje w pełni swoich możliwości. Dopiero przy dobrym jakościowo sygnale pokazuje "pazurki". I to piękne.
 

RMarek

New member
Jakość wyświetlanych zdjęć jest znakomita. Nie podłączałem jeszcze kompa, natomiast wyświetlałem przez DVD (konkretnie nagrywarka DMR H2) zdjęcia zgrane na płytę. W formacie 16:9 jest lekkie przeskalownia, ale przy ustawieniu "wide" prawie niezauważalne. Można ustawić również 4:3 ewentualnie 14:9 (a to już jest proporcja 1,55) czyli praktycznie bez zniekształceń w stosunku do 3:2.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
zdjęcia z komputera jak pokazujemy - extra
Pioneer - chodzi - rewelacja- ani LG ani Samsung tak nie zagrają
pozdrawiam
 

Vero

New member
LG 32LP1R

Zasłyszałem, że przy 436/506 ważna jest tzw. "szybkość" sygnału, która to zaś uzależniona jest od połączenia.
Podobno najpiękniej jest przy połączeniu HDMI-HDMI.

Co sądziecie o tym ? Czy zauważyliście jakieś różnice ?
 

ryniu

New member
Niestety mam "tylko" 435 HDP lecz też gra ślicznie. Jedyny mankament jaki zauważam, to, iż przy przesuwających się napisach u dołu ekranu (teraz to moda w TV, prawie każdy program info. je nadaje) litery nieraz są nieostre, jakby lekko "poszarpane". Być może trzeba to porawić w nastawach - lecz jeszcze tym się na zająłem. (odbiór cyfra + tunre pioneera 1334, lecz już niedługo zmiana na reel boxa - chyba, że wczesniej żona mnie pogoni :wink:
 

Vero

New member
ryniu napisał:
Niestety mam "tylko" 435 HDP lecz też gra ślicznie. Jedyny mankament jaki zauważam, to, iż przy przesuwających się napisach u dołu ekranu (teraz to moda w TV, prawie każdy program info. je nadaje) litery nieraz są nieostre, jakby lekko "poszarpane". :wink:

Ryniu, przełącz fabrycznie ustawioną częstotliowść odświeżania z 75 Hz na 100 Hz i będzie w porządku - zapewnienie prosto z Pioneera :krol: .
 

ryniu

New member
[Ryniu, przełącz fabrycznie ustawioną częstotliowść odświeżania z 75 Hz na 100 Hz i będzie w porządku - zapewnienie prosto z Pioneera :krol: .[/quote]
Dzieki, jak tylko wrócę z pracy zaraz się za to zabieram :)
 

Slawek999

New member
Ryniu, przełącz fabrycznie ustawioną częstotliowść odświeżania z 75 Hz na 100 Hz i będzie w porządku - zapewnienie prosto z Pioneera :krol: .[/quote]


Witam,
w którym miejscu bo jakoś nie mogę tego znaleźć, a mam ten sam problem w 505 XDE
Pozdrawiam
 

ryniu

New member
Przyłączam się do poprzedników - gdzie tą częstotliwość można zmienić. Wczoraj przejżałem cała instrukcję i nic na ten temat nie znalazłem. :x
 
Do góry