pioneer 506 i zmęczone oczy

grg

New member
Jestm posiadaczem pioneera506 xde , wcześniej nie miałem plazmy więc nie mam skali porównawczej.
Oglądam z odległości około 5 metrów ale po krótkim czasie mój wzrok zaczyna się męczyć i muszę mruzyć oczy, ona po prostu mnie RAZI ! Nie wiem co począć .
Zastanawiam sie nad zmianą na mniejszy rozmiar bo nie mam zamiaru się męczyć tylko dla tego aby na ścianie wisiało 50 cali.
Może ktoś miał podobne problemy ,
proszę o pomoc

pozdrawiam
grg
 

dvd-r

New member
Witaj

Mam taki sam TV i oglądam z 3,5 metra i nie zauważyłem, aby coś mnie raziło. Jest pięknie
Możesz zmniejszyć świecenie plazmy w menu ustaw oszczędzanie energii poziom 2 i będzie mniej świecić.

Oglądasz zwykłą TV?

Martwią mnie te znaczki trójkątne ostro świecące w lewym górym rogu. Zauważyłem, że zostają na ekranie - widac to na białym tle. Mam nadzieję, że to nie wypalenie (po 2 godz) na przykład

Wyświetl u siebie np. z karty PCMCIA obraz jednolicie biały i napisz czy widzisz jakieś "wypalenia" duszki - na ekranie

Pozdrawiam

Artur
 

tuptus55

New member
Zmniejsz jasność i kontrast. Zamontowałem taką u swojego szefa, a on ogląda z 3,5-4m i jest b.zadowolony. Faktem jest, że obraz powala na kolana (DVD lub Cyfra) ale HDTV to poprostu zniewala. Szkoda, ze poza moim zasięgiem :cry:
 

grg

New member
problem z wyświetleniem HD 720p

menu już dawno przeszperałem ale widocznie wszystkiego nie znalazłem

poziom energii zmniejszyłem i może jest troche lepiej (mam taka nadzieję), zobaczymy
a co do trójkącika to sprawdze jutro bo nie mam PCMCIA
Sygnał tv mam z dekodera sat ferguson z karta cyfry i musze przyznać że w porównaniu z obrazem w sklepach media markt lub saturn u mnie wygląda super


podrawiam grg
 
Do góry