DLP HD vs plazma

wojtek55

New member
Witam Wszystich
Chcę uslyszeć wasze opinie: zamierzam kupić telewizor 50cali HD.Zastanawiam się nad TV sagem HD-D56 aktualnie wchodzącym na nasz rynek w cenie ok 15.5K (56cali) vs plazma 50cali.Z plazm pioneer 50 (tak promowany przez większość z Was) ew. panasonic PV500 Oba można kupić za ok 17-18K. Podkreślam że oglądalem obraz ww i w mojej opini obraz sagema (szczególnie odwzorowanie kolorów a zwlaszcza bieli ) na sagemie jest tak dobre jak w pioneerze 506.Sagem niestety posiada tylko DVI z HDCP ale jest większy, obraz jest OK.Plazmy się obawiam- niestety pomimo bajerów typu wędrujący pixel ja również widzialem w MM wypalone fragmenty obrazu( Philips i Panas) . Znajomy nabyl plazmę z martwymi "na dzień dobry" pixelami.
Będę wdzięczny za każda opinię. (aha, koszt lampy do sagema to 1500zl żywotność 8000h)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Ponieważ było już pytanie na temat Sagem. Z uwagą przyglądałem się tvm telewizorom na targach w Berlinie. Sygnał z HDTV - jakość extra . Ale mniej zadawalająca jakość pod względem kątów dlatego telewizory są zawsze prezentowane na podstawkach. Nawet mały skłon zmienia jakość obrazu.
Narażony również na wypalanie.

Tylko JVC ze swoimi HDILA wzbudzał duze zainteresowanie . Telewizory dostępne będą w Polsce od przyszłego roku.
Telewizor nie posiada struktury piksela. Te telewizory są sprzedawane na rynku w USA i Japonii z sukcesem. Wielkości dostepne 50,60,70 cali .
Zdjęcia są na tym portalu.
Czasz pracy 15.000 godzin.
Ceny maja być konkurencyjne do plazm.
Ale nie wiem jak się prowadzą w palu.
Jedna sztuka na testy ma być dostarczona w tym roku.

http://www.jvc.com/main.jsp?pageID=3

pozdrawiam
 

wojtek55

New member
Ale co oprócz lampy może się wypalac?
Jeśli chodzi o kąt widzenia- zgadzam się , o ile kąt horyzontalny jest Ok to wertykalny jest kiepski. HDILA- czytałem różne opinie.Od opinii typu test winner do licznych skarg typu słaba czerń , niejednorodność obrazu itd.Czy ktoś to widział? Wydaje mi się że technologoa dlp jednak się rozwija (coraz to nowe chipy texas instruments). Natomiast technologię LCOS obserwowałem na jakimś TV sony i była to tragedia.
Jeszcze pytanie do plazm: Realna żywotność plazmy typu Pioneer 505
W założeniu podawana jako ok 60000g , ale ta żywotnośc podawana jest do momentu spadku jasności do 50%. Stąd wnosze że tak naprawdę spadek jakości obrazu jest powolny acz stale postępujący. Mam rację? Dzięki za ew odpowiedź.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Sprzedaliśmy kilkadziesiąt moze ponad 100 telewizorów z tylną projekcją. W tym kilka /wyprzedaż/ z wypalonym luminoforem na ekranie. W instrukcji jest ostrzeżenie co do wyświetlania obrazów statycznych.
Oczywiście jeśli Cie się pdoba Kupuj . Najważniejsze jest własne spostrzeżenie.
Ja bardziej ufam specjalistom , którzy są dluzej na rynku z produktem.

U nas w kraju sensacji na miarę Plazm nie osiągną.
Bo przecież u nas liczą się też inne wymiary.

Co do plazmy Pioneera - to ich właściciele pewnie i tak dłużej niż 10 lat nie wytrzymają z tą samą technologią.

pozdrawiam
 

ZF

New member
To tak chyba zupełnie nie wygląda.
Proszę obejrzeć amerykańskie strony SONY.
SONY WYCOFAŁA SIĘ Z PLAZM.
Oferuje wyłącznie tylną projekcje a do małych rozmiarów - LCD.
I taka polityka została przekazana także dealerom w Polsce.
Ciekawe czy coś nie knują bo na targach IFA też kompletnie nic nie pokazali.
Pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Przeczytaj ostatniego newsa to się dowiesz co się dzieje w Sony'm.


P.S. miejmy nadzieje że całkiem się nie zwiną z rynku rtv :cry:
 

tuptus55

New member
Niestety ale Sony sprzedaje swoje fabryki produkujące TV LCD Samsungowi, z którym przy produkcji TV LCD współpracował.
Samsung zachowuje prawo do używania nazwy Sony na telewizorach przez siebie produkowanych przez okres 2 lat.
Napisałbym newsa ale cały czas czekam na potwierdzenie z Sony tej informacji.
 

lukassk

New member
Hmm co do tylniej projekcji to tam nie ma sie co wypalac, oprucz lampy ktora traci na jasnosci z czasem, tam nie ma zadnego luminoforu :shock: (chyba ze ktos tutaj mowil o tylniej projekcji opartej na CRT) Taki Sagem dziala w technologii DLP (tysiace jak nie miliony mikroskopijnych lusterek ktore odbijaja swiatlo albo nie) tam poprostu nie ma sie co wypalac, obraz poznije jest rzutowany za pomoca luster na ekran i tyle zadego luminoforu. Wg mnie projekcja tylna ma jedna bardzo wazna zalete odzwzorowanie czerni (czern to czern a nie odcien szarosci w wiekszosci tv plazmowych)co do katu widzenia jesli ktos ma 10 m pokoj i ludzi ogladaja tv siedzac na calej dlugosci kolo siebie a wszytko z odleglosci 3 metrow wtedy jest problem
 

lukassk

New member
co do sony to typowe zachowanie tego giganta nie poszlo mu z ta technologia (brak wlasnej producji oraz technologii) to rozglasza ze plazma jest fuu i ze sie wycofuje. Prawde mowiac to chyba jeszcze nie LCD ktore by dorownywalo jakoscia najlepszym plazmom (i nie mowie tutaj o porownywaniu jak jedno i drugie wyswietla kolorowe obrazki bo z tym nie ma problemu, te zaczynaja sie dopiero gdy zaczynamy ogladac filmy w ktorych nie zawsze swieci slonce i sa ciemne sceny na lcd to bedzie jedna wielka szara plama a na plazmie ujrzysz szczegoly w cieniach itp , chociaz nie tak dobrze jak w CRT TV)
 

branek

New member
Byłem właścicielem Sagema50cali - ma on dokladnie taka sama rozdzielczosc co ten 56calowy! Naszczescie mi sie zepsuł! Mowie naszczescie bo oddali mi cala gotówke za ten projektor i mogłem kupic plazme PIONEERA 506!

Porównania nie ma!!! Pioneer pod kazdym wzgledem deklasuje sagema! Czerń duzo głębsza! kontrast wyzszy! Nie mowiac o wygladzie4 samego urzadzenia!

Zdecydowanie polecam plazme Pioneer 506 a nie Sagem!

ps . Pioneer ma 2x HDMI
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Ale nie każdy ma Pioneera.
Jesli kogoś nie stać /brak środków/ a chciałby mieć kompromis. To Ekran tylnej projekcji - 50" za 6999 zł - jest extra rozwiazaniem . Ale koniecznie trzeba sprawdzić wszystko na własne oczy. jeśli zachowasz pozycję siedzącą /w fotelu/ i odległość . To mozesz sie zdziwić. Zapraszam na pokaz porównawczy.
Za tą cene 50 " plazmy żadnej - nie kupisz.
Jakość przy zachowaniu odległości - extra. Taki pokaz wykonaliśmy na targach motoryzacyjnych . Sporo oób było przekonanych /przy dobrym sygnale/ że to plazma.
pozdrawiam
 
Do góry