Kabelki

Hary

New member
Mam pytanie czy poniższe połaczenie jest technicznie mozliwe i czy ma sens z punktu widzenia jakości przesyłu sygnału.

Chciałbym połączyć tuner Cyfry + z pioneerem 436 XDE.

Cyfra ma tylko SCART

XDE ma HDMI i Komponent i SCART

Najprościej byłoby mieć kabel SCART-HDMI ale coś takiego chyba nie istnieje. W takim układzie pewnie zostaje SCART-komponent - ale nie wiem czy takie połaczenie poprawi jakość w porównaniu do SCART-SCART (moim zdaniem nie ale nie jestem ekspertem)

Czy będzie miało sens puszczenie SCART-komponent do Denona AVR 3806 (który ma konwersję komponent-HDMI), a następnie HDMI-HDMI do 436XDE?

Czy przy takim połaczeniu bedę miał również dzwięk przez TV (nie wiem czy przez komponent idzie tylko wizja czy też i dziwięk, czy też będę musiał od razu z Cyfry puścić dziwięk do AVR poprzez kompozyt- i w takim układzie głośniki do TV będą bezużyteczne (chyba, że z AVR fonię osobno do XDE?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
 

tuptus55

New member
grundig "vision" LCD

Nie napisałeś jaki masz tuner do Cyfry. Wiem, że Philips 6010 na na gnieździe scart sygnał RGB, a na drugim component. Właśnie poprzez scart z componentem podłączyłem z Pioneerem 506XDE.
Napisz jaki masz tuner. Acha na tunerze XDE masz 3 gniazda scart i w opcjach Pioneera trzeba ustawić, ze dane gniazdo scart ma przyjmować component, a nie RGB. W instrukcji jest napisane jak to przełączyć.
 
Do góry