Jeszcze o Panasonic 42PV500

Ator

New member
Ja jeszcze powrócę do tematu. Generalnie dużo już zostało powiedziane, praktycznie same superlatywy. Natomiast trochę z boku jest temat następujący:

jak ten telewizor współpracuje z komputerem. Zakładając, ze obraz zostanie puszczony przez złącze DVI-HDMI. Jaka jest maks rozdziałka i jaki wtedy jest obraz. Głownie mówie tu o wyrazistości. Jak wiadomo największy problem zawsze stanowiło czytanie tekstów. Praktycznie na tv CRT było to niemożliwe i o ile oglądanie filmów z komputera, czy też granie w gry było spoko, o tyle raczej o pracy w windowsie nie było mowy. Proszę o wrażenia każdego kto testował ten tv z kompem.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jeżeli uda mi się dorwać w swoje ręce pv500 to sprawdze to ostatnio sprawdzałem to z produktami JVC, plazmą x50 i LCD s60 i muszę powiedzieć, że się rozczarowałem bo nie udało mi się odpalić takiej konfiguracji, całkiem możliwe że jest to problem w sterownikach. Będę atakować w ten weekend.
 

Ator

New member
I jak tam postępy ?? Pewnie nie udało się nic przetestować, także ponawiam prośbę o odpowiedz na zadane wyżej pytanie. No i przy okazji. Zauwazyłem ze wogóle temat obrazu Z kompa jest pomijany przy opisach sprzeu, a to w sumie dośc istatna kwestia. Proszę o dodawanie tego typu informacji w miarę możliwości .
 

bankroot

New member
Ator napisał:
Ja jeszcze powrócę do tematu. Generalnie dużo już zostało powiedziane, praktycznie same superlatywy. Natomiast trochę z boku jest temat następujący:

jak ten telewizor współpracuje z komputerem. Zakładając, ze obraz zostanie puszczony przez złącze DVI-HDMI. Jaka jest maks rozdziałka i jaki wtedy jest obraz. Głownie mówie tu o wyrazistości. Jak wiadomo największy problem zawsze stanowiło czytanie tekstów. Praktycznie na tv CRT było to niemożliwe i o ile oglądanie filmów z komputera, czy też granie w gry było spoko, o tyle raczej o pracy w windowsie nie było mowy. Proszę o wrażenia każdego kto testował ten tv z kompem.

jak na mój "oglad" to jesli "natywna" rozdzielczosc plazmy czy LCD jest taka sama jak tryb "zapodany" na kompie to bedzie idealnie.

gorzej jak jest 1024x1024
 

janunio

New member
Bez reklam
Jeszcze nie widziałem 1280 x 768 żeby czcionki były OK!
Dopiero na LCD 1920 x 1080 jest bardzo OK!
Można spokojnie robić pokazy programów CAD
To pokazuje jakie sa różnice pomiędzy tymi rozdzielczościami natywnymi matryc LCD.
Jest jeszcze osiągalny w Polsce Sharp 45 " 1920 x 1080.
Samsung chyba juz nie przewiduje dostaw do POlski.
Jutro będę wiedział.
 

Ator

New member
Ano własnie bo ten Panasonic ma 1024x768 czyli zgodną z typową rozdziałką komputerową. Jasne ze w tym momencie nie powinna zachodzi zadna interpolacja, jakkolwiek bardziej chodzi mi o jakość tego obrazu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jakość tego obrazu z PV 500 Panasonica - robi na wszystkich wrażenie.
Ale czcionki chodzą - bez zachwytu.
jeśli potrzebujesz do obrazu - to podaj jeszcze z jakiego źródła będziesz chodził?
ile sidziesz od odbiornika.

pozdrawiam
 

janunio

New member
Bez reklam
teraz czas na cytat od SAMSUNG:

Szanowny Panie,

LW46G15W nie jest już oferowany i nie przewidujemy, że będzie.
Samsung oferuje set top boxy także HDTV, wystarczy odwiedzić stronę
www.samsung.com jednakże firma Samsung Electronics Polska
do której kierowane jest pytanie nie oferuje na polskim rynku tego typu
produktów.


Tego właśnie się bałem ale i przewidywałem.
Mam więc w domu prototyp i jestem pod szczególna opieką SAMSUNG-a.
Raz już się zepsuł i wymienili na nowy !!!
Już pisałem, że czcionkli oraz linie ukośne w CAD programach chodzą na moim SAMSUNG LW46G15W (1920 x 1080, 46 " LCD) doskonale. Obecnie podjąłem współpracę z zawodowym fotografem: "technologiem" aby wreszcie przerwać te wypociny typu:
lepszy jest ..., wszyscy widzieli że mam rację i tego typu reklamy muszą być zastąpione rzetelnym testem organoleptycznym to znaczy na naszych stonach musi zostać opracowany nowy system testowy efektu wizualnego.
Jeżeli umiecie to podpowidzcie :
Jak zarejestrować obraz oglądany drgający co 25 lub 50 Hz i pokazać go na Waszych monitorach komputerowych czy ekranach domowych ?

Jak to oddać ( zdjąć) na fotografi ? Czas ? Przesłona ? coś jeszcze ?
Nie ma zadawalających foto i necie w tej sprawie!

Wsperajcie !
 

Ator

New member
kiki napisał:
Jakość tego obrazu z PV 500 Panasonica - robi na wszystkich wrażenie.
Ale czcionki chodzą - bez zachwytu.
jeśli potrzebujesz do obrazu - to podaj jeszcze z jakiego źródła będziesz chodził?
ile sidziesz od odbiornika.

pozdrawiam

No więc opisze co i jak. Odległość od ekranu 3-4 metry. Obraz póki co najprawdopodobniej będzie z kablóweczki. Rozważam również przejście na platforme cyfrową ale w tej chwili kabel.
Ponadto chciałbym rzucać obraz z komputera najlepiej przez złącze cyfrowe. Rozważam w przypadku braku DVI dokupienie kabla DVI-HDMI, zakładając że i tak będzie lepsza jakość niż przez D-sub (przynajmniej tak zwykle jest).

Głównie dopytuje się o ten obraz z kompa itp bo u mnie rolę domowego centrum rozrywki stanowi właśnie komp (DVD i inne media w kompie). Trochę szkoda byłoby mi dokupować dodatkowo stacjonarny DVD player szczególnie że sam wydatek na tv jest dość duży. Oczywiście docelowo chciałbym aby sprzęt spełniał normy HDTV bo zakupe ten ma być nie na 2-3 lata ale na dużo dłużej.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Niestety nie mam jeszcze dostępu do modelu PV500, sądze, że uda mi się sprawdzić jak chodzi po HDMI w prazyszłym tygodniu.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Ator - przy Twoich planach ta plazma -42" PV 500 będzie chodzic super i przez lata. Jest przygotowana do odbioru wszystkich wymienionych systemow, urządzeń i złącz.
Nawet z kabla bedzie chodzic extra przy 3-4 metry.
Kabel DVI HDMI - znacznie poprawia jakośc odbioru na odbiornikach.
Oczywiście wszystkie chodzą w HDTV .Duża różnica przy łączu HDMI .
Starczy na kilka ładnych lat.
Daj znac przed zakupem .Postaram sie powiedziec gdzie kupisz najtaniej
pozdrawiam
 

bemol

New member
HDTV

Witam,
Także przymierzam się do kupna tego 42PV500.
Najtańsze oferty wyjściowe sa w dwóch firmach Olsztyna.Pytanie do kiki,czy masz coś tańszego od 11900?
a przy okazji jakie wymiary ma w pudle?
pozdrawiam
 

janunio

New member
Bez reklam
[1] nie kupuj żadnej plazmy, żeby sie wyleczyć zobacz czarną siatkę plazmy, to ona wypełnia 30% powierzchni ekranu za którą słono płacisz !
Będzie cię prześladować do końca dni tego ekranu,


[2] kupuj tylko najnowsze modele; są tańsze i o niebo lepsze,

[3] kup 40" LCD oczywiście Samsung seria 51 (tylko seria 51).

Ostatnio dokonałem wielkiego odkrycia !
Jeżeli macie słaby sygnał TV z kabla lub z powietrza to zmiejszcie ostrość.
Wyniki rewelacyjne.


NIech LCD będzie z Wami
W ten sposób przeprosiłem się i cofam opinię, że SAMSUNGI źle radzą sobie z sygnałem TV analog.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Re: ocena hd

:roll: Samsung to dobry model ale jest kilka lepszych modeli, także od R51 wg mnie może się podobac nasycenie kolorów (dla niektórych zbyt mocne), bo przy wyświetlaniu szczegółów traci do konkurencji.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Witam
Tu masz wymiary w pudle - Wymiary (szer. x wys. x gł.) 1138 x 730 x 138 mm (głębokość panelu: 98 mm)
plazma 42 PV 500.
Pv 500 - to najnowszy model.- robi wrażenie . Z HDTV - rownież chodzi extra.
Samsug R 51 - oddał niedźwiedzia dopiero po zdjeciu jasności - nie kontrasu , ale zmieniły sie kolory ubrań ludzi. W innych scenach radzil sobie nieźle.

Obecnie nie ma tańszych plazm przy 1024 - ktore można polecic.
Najlepszym rozwiązaniem jest Panasonic.
W tej klasie cenowej.

Pojutrze sprawdzimy jak chodzi z HDMI.
pozdrawiam
 
Do góry