Plazma Panasonic 50 PV 500

general28

New member
2 miesiące poszukiwań i porównań zaowocowało zakupem LOEWE

Witam wszystkich, ostatnio na rynku pojawił się nowy model plazmy 50" Plazma Panasonic 50 PV 500. Jestem zainteresowany kupić ten sprzęcik, ale potrzebuje jeszcze opini z waszej strony czy to dobry wybór. Jeśli uważacie, że TAK to proszę napiszcie dla czego, jeśli twierdzicie, że NIE to również proszę o uzasadnienie. Suche dane techniczne mam, ale może ktoś ma jakieś własne przemyślenia i informacje na temat tego sprzętu (np. możliwość nagrywania i odtwarzania audycji na karcie SD w formacie MPEG-4).
No i mam pytanie, czy ktoś wie gdzie najtaniej kupię tą plazmę. Niedługo wybieram się do Berlina, czy tam jest taniej, czy ktoś ma namiary na tanie punkty stacjonarne lub na www w Berlinie?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Witaj

50 nie widziałem, natomiast sprawdzałem 42"pv500, uważam, że jest to udany model, chodzi dużo lepiej od serii PA50,

A widziałeś Pioneera ?
 

general28

New member
Pioneera nie widziałem, ale interesuje mnie sprzęt, który ma wszystko w jednym. Żałuję bardzo, że nie ma dodatkowo wbudowanego DVD, ale ma za to wejściena kartę SD z możliwością nagrywania i odtwarzania oraz gniazdo kart PCMCIA. O ile wiem to pioneer nie ma nawet wbudowanego tunera. W związku z tym nie chcę nawet oglądać obrazu z tego telewizora, od razu został skreślony jako potencjalny zakup.
Proszę nie odbieraj tego jako atak na pioneera, z przeczytanych informacji wiem, że jakość obrazu jest podobno najlepsza, ale ja stawiam na praktyczność. Chcę kupić sprzęt, powiesić na ścianie i mieć wszystko w jednym (oczywiście bez expresu do kawy itp. :)). Stawianie przy nim kilku dodatkowych pudełek (DVD, tuner, satelita itp.) łaczenie ich kilkunastoma kablami, to nie dla mnie. Wiem, że na dzisiaj pewne sprawy są nieuniknione, ale staram się minimalizować ilość pudełek i kabli. Może doczekam czasów, kiedy świat zapomni o kablach i wszystko będzie bezprzewodowo. Jakość oczywiście też się liczy, dla tego nie kupuję PANASCANIKA tylko PANASONICA. Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie jest takie proste .Każde urządzenie ktore wisi na ścianie potrzebuje chocby sygnału antenowego .Trzeba też podłączyc dvd,
vcr, kino i kilka innych urządzeń . Jeśli weścia znajdują się w ekranie -jak w przypadku Panasonica - kabli bedzie znacznie więcej.
W przypadku Pioneera jest inaczej tylko jeden kabel do tunera wisi na ścianie. Intencją Pioneera jest rownież to ,że wszelkie zakłócenia mogące wpływa na jakośc plazmy miały by usunięte. Dlatego decycja Pioneera - jest właśnie taka.
Plazma wyposażona jest w :
Wyposażenie dodatkowe do odbioru kanałów płatnej telewizji, czyli kieszeń Common Interface
do podłączenia klasycznych modułów warunkowego dostępu.
oraz
System capability: Zgodny z DVB-T
do tego systemu - czyli telewizji cyfrowej naziemnej też musisz przygotowac kabel. Gdyż zgodnie z przepisami UE wszystkie kraje Europy muszą zejśc z nadawania analogowego na cyfrowe.
Każdy użytkownik bedzie musiał kupi c specjalny box i go podłączyc do telewizora. Więc kolejny kabel.
Natomiast aparat czy kamerę cyfrową zawsze mozna podłaczyc w tunerze.
Podsumowując i nic nie ujmując Panasonicowi , rozwiązania Pioneera wydają się byc zdecydowanie bardziej praktyczne.

http://www.dsv.com.pl/pioneer/Sites/plasma/505xde/start.html
Plazma Panasonica 50 PV 500 - wchodzi na dniach .


pozdrawiam
 

general28

New member
tylko Xbox 360

No właśnie, wszędzie kable, tu mniej, tam więcej. Czy ktoś ma pomysł na to. O głośnikach bezprzewodowych słyszałem, chociaż nie używałem, a cała reszta. To trochę inny temat, ale również jestem ciekawy co inni o tym sądzą - piszcie.
Napiszcie też coś o Panasonicu 50" lub 42"(takie same plazmy o różnych rozmiarach) zgodnie z moją pierwszą prośbą.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Głosnikow bezprzewodowych - są dostepne - nie polecam .Jeśli słuchasz mało to nie ma problemu .Jeśli więcej - to siedzisz w polu działania.
Z jakością też różnie.
Plazma 42 " PV 500 robi wrażenie.
Sprawa kabli j.w. . Chyba ,że wyprowadzisz wszystko z ścianę?
Na Panasonica bedzie tez dobra cena.
pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Obie plazmy grają bardzo dobrze, Pioneer ma duże większe możliwości konfiguracji od Panasonic'a, bardziej konserwatywne wzornictwo i oddzielony od ekranu tuner.

Jeżeli chcesz powiesic ekran na ścianę, to jest to dobre rozwiązanie, ponieważ resztę kabli można pochowac gdzieś z boku, lecz zawsze jakaś plątanina zostaje.

Głośniki bezprzewodowe tracą na dynamice i jak słusznie powiedział kiki wywołują pole które może byc uciążliwe, dlatego lepszym rozwiązaniem jest okablowanie, można to zrobi dyskretnie np. chowając w listwach podłogowych lub montując w ścianie.
 
Do góry