Plazma a czerń przy zgaszonym swietle

ramzes

New member
LCD 15 " jaki ?

Witam mam Pioneera 435 xde od paru dni i mam pytanko do włascicieli Pioneerów czy też macie takie wrazenie ze przy zgaszonym swietle czern jest zbyt Jasna ekran poprostu swieci nawet bez sygnalu na złaczach AV i w nocnych scenach czerń nie jest taka gleboka jak w tradycyjnym TV .Zas przy zaswieconym swietle i w dzień obraz jest totalna żyleta i wszystko jest ok , czy poprostu plazme oglądacie zawsze przy zaswieconym swietle bo powoli do tego sie sklaniam no chyba ze akurat ten mój egzemplaż ma takie problemy prosze o info bo chyba coś w tym jest skoro philips wprowadzil ten ambilight czyli tylne podwietlenie sciany co zdecydowanie poprawia czerń proszę o uwagi i sugestie
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
W plazmach czerń jest mniej czarna :D niż w CRT lecz bardziej czarna niż w LCD. Jest to wynik tworzenia się obrazu na ekranie. Co do oglądania w ciemności (całkowicie bez światła) to niepolecam, no chyba, że raz na jakiś czas, ponieważ oczy bardzo szybko się męczą. Ja nie doświadczyłem aż tak mocnej różnicy jak opisujesz, sądze też, że jest to kwestia ustawienia samego odbiornika (jasność, kontrat itp.). Pioneera można bardzo precyzyjnie dostosować do potrzeb.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja zawsze oglądam prz lekkim świetle - takie są zalecenia aby ocze się nie męczyły . Nie przykładałem też do tego uwagi ale sprawdzę z ciekawości na ile będę mial podobne wrażenie. Jeszcze nikt z użytkownikow - a jest ich sporo , nie zgłaszał takiej uwagi.
Dam znać.
pozdrawiam
 

JAREK

New member
Witam wszystkich.
Jeszcze nie jestem szczęśliwym posiadaczem plazmy, ale wszystkie,
które widziałem na prezentacjach, czy też w sklepach, były przynajmniej lekko podświetlone. Dlatego w zupełności zgadzam się z KIKI, że powinniśmy oglądać programy na plazmach w pomieszczeniach oświetlonych /nawet w niewielkim stopniu/.
Swoją drogą, czy ktoś mógłby wyjaśnić mi na jakiej zasadzie działa i co daje ambilight PHILIPSA?
Pozdrawiam
 

ramzes

New member
LCD JVC LT-32c50 a LT-32s60

Witam prośba do kiki jesli możesz to włacz pioneera przy zgaszonym swietle włącz tryb av i ustawienia obrazu stanadard i zaobserwój czy ekran swieci czy jest czarny jak w stanie wylączonym podobnie na telegazecie tlo czy jes tczrne czy jednak swieci z góry dziekuje za odpowiedż
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przetestowałem dokładnie - troche mi to zajęło czasu. Chciałem mieć pewność . U mnie wszystko rewelacja .
pozdrawiam
 

baroza

New member
c+ i HD 2

Witam serdecznie. Jestem od dwóch miesięcy posiadaczem Pioneer PDP-505XDE i z moich obserwacji wynika, że zjawisko poświaty w tej plazmie wyraźnie występuje i daje się zauważyć przy zgaszonym świetle. Na szczęście lekkie rozproszone oświetlenie załatwia sprawę i poświata staje się mniej dokuczliwa. Zacząłem to zjawisko zauważać po pewnym czasie eksploatacji przyzwyczajony do zerowego oświetlenia no i musiałem zmienić upodobania. Nie jest to zjawisko jednostkowe, bo w odstępie tygodnia taką samą plazmę z mojej rekomendacji kupili moi rodzice i występuje to samo zjawisko. Świadom „problemu” wybrałem się do MM we Wrocławiu żeby poczynić konkretne obserwacje. W zbliżonych warunkach wiszące jedna nad drugą znajdowała się plazma Pioneer 43 cale i Panasonik 42 cale 42PA50 i tu zaskoczenie, czerń Panasonika była powalająca niemal doskonała. Należy dodać ważną rzecz, z pozostałych kilkunastu lub więcej plazm prezentowanych w podobnych warunkach oświetleniowych nic poza Panasonikiem nie mogło dorównać głębią czerni Pionerrowi, ale przed Panasonikiem chylę czoła, gdyby tylko oferował większą rozdzielczość to byłby godnym rywalem dla Pionerra. Świadomie pomijam inne aspekty jakości obrazu, bo tu Pionier prezentuje się bardzo dobrze.
 

MRJ

New member
O ile pamiętam, LCD nie mają najmniejszego problemu z przepuszczeniem wiązki światła z lampy na zewnatrz. Natomiast "kraniki" zamykajace są troszke niedoskonałe, Im nowszej generacji matryca - tym lepiej. To jeden z punktów oceny jakości LCD. Najnowszej generacji ekrany (np. Sharp LC 32 GA3E - nie mylić z 5E) mają dodatkowe, precyzyjne regulatory, pogłębienie czerni itp. Ale nieodzownym jest stosowanie jakiegokolwiek światła rozproszonego, nie koniecznie z tyłu telewizora. Dobre ekrany skutecznie niwelują jakiekolwiek odbicia światła i refleksy. Ja stosuję podświetlenie pionowe. Ściana telewizyjna i sufit podświetlane są porzez cztery wpodłogowe halogeny, świecące przez rosliny. Jest OK.
Jedyne miejsce gdzie nie stosuje sie podświetlenia ekranu - to kino, bo tam sam ekran jest podświetleniem. Ilośś światła odbitego jest wystarczająca do "niemęczącego oglądania".
 

bankroot

New member
Witam serdecznie. Jestem od dwóch miesięcy posiadaczem Pioneer PDP-505XDE i z moich obserwacji wynika, że zjawisko poświaty w tej plazmie wyraźnie występuje i daje się zauważyć przy zgaszonym świetle.

ustaw prawidłowo kontrast i jasność i nie będziesz miał poświaty

W zbliżonych warunkach wiszące jedna nad drugą znajdowała się plazma Pioneer 43 cale i Panasonik 42 cale 42PA50 i tu zaskoczenie, czerń Panasonika była powalająca niemal doskonała.

sprawdzałeś, czy obie plazmy miały tak samo ustawione kontrast i jasność ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zacznę od tego ,że zawsze wolę trochę światła w pomieszczeniu z Plazmą . Więc mimo wszelkich obserwacji tego nie zauważyłem. Światło oszczedza też oczy przed jaskrawymi obrazami.
Porównałem -wydaje mi się - wszystkie dostępne parametry Pioneera i Panasonica - i Pioneer zdecydowanie wyprzedza konkurencje pod każdym względem , ceną niestety też . Zieleń - rewelacja , gama kolorów pełna. Panasonic chodzi /PV 500 / rewelacyjnie - ale jeszcze sporo drogi ma do Pioneera.
Na ostatnich pokazach w Starych Jabłonkach i w Olsztynie zebrał moc pochlebnych opinii/ cena do jakości PV 500 /. Wzrastajaca sprzedaż /cena robi swoje / też świadczy dobrze o Panasonicu.
pozdrawiam
 
Do góry