Panasonic TH42PV500

Status
Zamknięty.

Ator

New member
Finał ChampionsLeague w HDTV 25 maja

Dużo czytałem na temat tego telewizorka na stronkach zagranicznych. Wydaje się, iż ten model jest naprawdę bardzo dobrą propozycją. Niemniej jednak nic nie słyszałem na temat polskiej premiery tej plazmy. Czy może wiadomo kiedy będzie dostepny u nas i mniej więcej w jakiej cenie??
No i prosiłbym ekspertów o wypowiedź na temat tego telewizorka.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cena detaliczna 14999 . I chyba póki co nie będzie zagrożeniem dla Pioneer 43". Pokazy już były w Dźwirzynie / Kołobrzeg - Hotel Senator . Dostępność - za 10 dni w Polsce w sprzedaży. Gdybyś był zainteresowany bliżej daj znać na maila. Bedziesz zadowolony.
pozdrawiam
 

Ator

New member
kiki napisał:
Cena detaliczna 14999 . I chyba póki co nie będzie zagrożeniem dla Pioneer 43". Pokazy już były w Dźwirzynie / Kołobrzeg - Hotel Senator . Dostępność - za 10 dni w Polsce w sprzedaży. Gdybyś był zainteresowany bliżej daj znać na maila. Bedziesz zadowolony.
pozdrawiam

A dlaczego piszesz, ze nie będzie zagrożeniem dla Pioneera?? W jakim sensie?? Bo parametry wyglądają naprawdę imponująco tego Panasonica, czyżby jednak Pioneer był lepszy?? Gdybym mógł prosić o jakieś uzasadnienie, głównie bazując na oferowanych funkcjach. Może dodam, ze szukam telewizorka takiego coby mi dał możliwość:
- oczywiście oglądania tv z kabla (a więc ważna jakosć przetwarzania obrazu analogowego w niektórych przypadkach zdarza się słabszej jakości - kablówka)
- DVD
- HD ready
- wyświetlanie obrazu z komputera w sensownej rozdziałce i tu właśnie Panasonic oferuje rozdziałka 1024x768, oraz ma złącze HDMI co powoduje, ze można spokojnie jak się domyślam wyświetlać wyraźny obraz z kompa za pomocą złącza cyfrowego.

Tak jak nadmieniłem ten Panasonic jest przygotowany na te funkcjonalności. jak się ma do niego Pioneerek (i który model) jeśli chodzi o dodatki i jakość poszczególnych funkcji (HD, z kabla, komputer) ??
 

mron

New member
też jestem ciekawy opinii na ten temat ? Proszę o szczegóły , bo nieukrywam ,że Panasonic jest dużo tańszy. Czy warto ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LCD - czy zna ktos takie modele ?

Panasonic chodzi bardzo dobrze. Oglądający wystawiają mu bardzo dobre opinie. Fajny - nowy pilot , menu po Polsku , duże mozliwości strojenia obrazu / znacznie mniejsze niż w Pioneerze/ ,
grubszy od Pioneera. Zeletą jest rownież to że wszystko jest w ekranie, gdy w Pioneerze tuner jest osobno. Ale mając dowolną kasę - wybrałbym Pioneera . Mając skromniejszy budżet wybrałbym Panasonica.
pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Przyjrzałem się ostatnio dość dokładnie temu modelowi, i stwierdzam, że zrobił on na mnie pozytywne wrażenie 8) w odróżnieniu od PA50. Zmieniła się przedewszystkim kolorystyka obrazu i stabilność, tylko dziwinie się zachowywał jak podłączyłem przez HDMI i dałem rozdzielczość 1080i, nie mam pojęcia od czego.

Zgodzę się z opinią, że pioneer to nie jest, ale w swojej półce cenowej jest bardzo dobrym produktem.

P.S. nie zdążyłem sprawdzić formatowania obrazu (oglądałem same filmy 16:9 8) ), ponieważ PA50 była pod tym względem beznadziejna
 

mucco

New member
No wreszcie Panasonic pokazał pazury. Nawet z TVP - ze słabego sygnału / 3 metry / chodzi extra , a z HDTV daje ostro czadu.
Tylko kasa ....
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jeżeli chodzi o cenę to nie jest najgożej, za HDMI i matryce dobrej rozdzielczości, no i do tego dobry obraz :!:
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
:roll: żadna rewelacja, tańsze ceny są w sklepach intrenetowych. Co do Pioneera to jeszcze niedawno kosztowal 18 tys
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
PV 500 chodzi bardzo dobrze już są pierwsze oceny użytkowników. Sami jednak stwierdzają ,że Pioneer chodzi lepiej - ale gdyby nie ta kasa ............
opienie są rewelacyjne również dla Panasonica.
pozdrawiam
 

bankroot

New member
ar2 napisał:
:roll: żadna rewelacja, tańsze ceny są w sklepach intrenetowych. Co do Pioneera to jeszcze niedawno kosztowal 18 tys

przecież nie rozmawiamy o tym, czy te ceny są rewelacyjne tylko czy Pioneer 435 i PV500 to ta sama pólka cenowa czy zgoła inna jak twierdzisz ! (znowu nie na temat, chyba masz z tym problem - patrz post o EDTV i HDTV).

Jak wg Ciebie układają się tzw. półki cenowe ?

pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Napisałem, że niedawno Pioneer kosztował 18 tyś. co wg mnie jest inną półką cenową.


Stwierdziłem, że ceny nie są rewelacją bo podałeś linki z allegro, gdzie wiele osób uważa to za najtańsze źródło.


Pozdrawiam.
 

bankroot

New member
OK.

rozumiem, że zgadzamy się, że PV500 i 435FDE to AKTUALNIE zbliżona jeśli nie ta sama półka cenowa

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pioneer i Panasonic to różne półki cenowe detaliczne.
Pioneer 18.000 Panasonic 15000.
Przy promocjach może się zdarzyć ,że proporcje się zmieniają.
Jednak możliwości , jakość , są zdecydowanie po stronie Pioneera.

Pioneer na swojej półce jest dwa lata- zawsze miał na wyposażeniu HDMI /kosztował 25000 zł/.
Panasonic ze swoim HDMI wszedł miesiąc temu - więc półki cenowe były zdecydowanie rożne. /14999/

Obecnie ceny są zbliżone tych plazm ale możliwości obsługi - jeszcze nie. Pioneer jest zdecydowanie wyżej.
pozdrawiam
 

bankroot

New member
Pioneer i Panasonic to różne półki cenowe detaliczne.
Pioneer 18.000 Panasonic 15000.
Przy promocjach może się zdarzyć ,że proporcje się zmieniają.

można znaleźć sklepy, gdzie Pioneer będzie 2 razy droższy od Panasonica, czy to świadczy o tym, że są to różne półki cenowe ?
Podałem Wam ceny z Allegro, gdzie ceny są prawie jednakowe, kolega stwierdził, że nie są to ceny najlepsze (co kompletnie nie ma związku z tematem).

Pioneer na swojej półce jest dwa lata- zawsze miał na wyposażeniu HDMI /kosztował 25000 zł/.
Panasonic ze swoim HDMI wszedł miesiąc temu - więc półki cenowe były zdecydowanie rożne. /14999/

rozmawiamy o sytuacji obecnej, jak zaczniemy porównywać ceny sprzed dwóch lat to dojdziemy do paranoi

Obecnie ceny są zbliżone tych plazm ale możliwości obsługi - jeszcze nie. Pioneer jest zdecydowanie wyżej.

zaprzeczasz pierwszemu zdaniu ! To są te ceny zbliżone czy nie ?

pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Ze względu na zejście rozmowy na jakieś dziwne sprzeczki zamykam temat.
 
Status
Zamknięty.
Do góry