JVC vs Pioneer

hernu

New member
Przeczytalem na tym forum opinie fachowców o plazmach w rozmiarach 42"- 50" i widze dwóch liderów (patrz temat).
Modele Pioneera PDP-435 (43") i PDP-505 (50") oraz JVC z modelem PD-42X50 (42") i systemem D.I.S.T. to chyba najlepsze plazmy na rynku: idealny odbiór sygnalu HDTV i DVD, idealne kolory, wysoka zywotnosc (60 tys. godzin). Moje pytania do znawców tematu:
1. który z w/w modeli (42" JVC i 43"Pioneera) ma lepszy system redukcji zaklócen i wygrywa w codziennym uzytkowaniu ? (sygnal z kablówki)
2. czy Pioneer PDP-505 ma rywala w rozmiarze 50" (w porównywalnej cenie) ?
3. JVC PD-42X50 ma znacznie mniejszy kontrast i jaskrawosc od Pioneera PDP-435 - jak przeklada sie to na obraz i czy na te parametry nalezy zwracac uwage ?
4. czy HDE, XDE, FDE to oznaczenia tunera u Pioneera ? A jesli tak, to który z nich ma najlepszy "wypas"
5. gdzie w Warszawie moge obejrzec te plazmy i je porównac ?

Na forum zwrócilem uwage na LCD Samsunga LW46G15W i jego matryce FULL HD (1920X1080 pixeli) :shock: . Jak w tym przypadku jest z codziennym uzytkowaniem (nie chodzi o HDTV i DVD), czy ten model ma wady znane z monitorów komputerowych LCD - dlugi czas reakcji matrycy (smugi), problemy z uzyskaniem koloru czarnego (szczególnie widoczne przy zgaszonym swietle), niepelna paleta barw (matryce TN). Przy tej cenie wady powinny byc wyeliminowane, ale kto wie ?
I jeszcze jedno - czy jako zwykly telewizor plazma jest lepsza od LCD (chodzi o jakosc obrazu, pomijam cene) :?: :?: :?:
 

biały

New member
Rewolucja cenowa?

Poczytałem na rożnych portalach .Wszędzie na pierwszym miejscu stawiają plazmę Pioneera. I to nie tylko fachowcy od sprzedaży ale i użytkownicy.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
1. Jeżeli chodzi o te modele to do telewizji bym wybral JVC do DVD wręcz Pioneer.

2. Rywala nie :)

3. Sprawdź sam, parametry są mierzone w różnych warunkach.

4. www.dsv.com.pl tam masz dokladne opisy

5. w wawie to nie wiem, i żeby jeszcze Ci sygnał podłączyli i reszte to wogóle nie wiem, pogadaj z kiki'm to może coś załatwi 8)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Lepszy obraz prezentuje Plazma Pioneera ale przy b.dobrym sygnale , przy kablowce obydwie plazmy chodzą dobrze.

W TV 50" Pioneer nie ma absolutnie żadnej konurencji , coś bąkają o Nec - oglądałem ale bez sensacji. Pioneer za to marzenie.
Oczywiście ,że ważne są parametry techniczne , niestety nie są one ujednolicone. Choć w tym wypadku większym kotrastem dał się poznać JVC.

W Warszawie bedziemy robić pokazy , terminy uzgodnimy w przyszlym tygodniu i miejsce. W grę wchodzi Arkadia, Leclerc Bieklany i Sklepy Saysonic oraz JVC sidziba na Połczyńskiej 116 .
Dam Ci znać

http://www.dsv.com.pl/pioneer/Sites/plasma/start.html tu masz informacje o różnicy tunerów pioneera.

LCD Samsunga LW46G15W - chodzi absulutnie rewelacyjnie na HDTV - mowimy ołtarz - bo klienci stoją jak przy ołtarzu .
Niestety nie sprawdziłem sygnalu z kablówki , a już wszystkie sprzedane za 24999 zł

Z sygnału HDTV z bliska piorunujące wrażenie robi LCD z dalszej odległości więcej uznania wzbudza Plazma , ze względu na rozmiar. Odświerzanie na razie jest po stronie Plazm ze zwyklego obrazu. ale nie dotyczy to JVC. Tu LCD 32 " c 50 - chodzi rewelacyjnie.

Więc najpierw podaj odleglość od telewizora, sygnał jaki będzie dominował a ceny udaje się nam zachować najlepsze w kraju. Możesz sam sprawdzić nawet lepiej jak się sam przekonasz. Towar dowozimy w dowolne miejsce w kraju. Ale ostatnio klienci z całej Polski chętnie sami przyjeżdżają do Olsztyna - Mamy tu olbrzymi wybór /Loewe,Pioneer,Philips, JVC, Panasonic , Thomson, LG, Samsung, Sharp -będzie Full hd, , Sharpy LCD/ wszystko chodzi na HDTV
.
Różnica cen dochodzi do kilku tysięcy na każdej nawet najmniejszej sztuce.
pozdrawiam
 

hernu

New member
LCD

Dzieki za informacje - bardzo sie przydaly :D :D :D
Teraz mam swojego lidera - Pioneer PDP-505XDE, ktorego chcialbym przetestowac na pokazie w Warszawie :roll:

Bardzo prosze o info na temat pokazu.
Pozdrawiam

PS. Czy pojawi sie tez ten 46" LCD Samsunga wychwalany przez janunia :?:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trochę się przesuneło / pokazy/ ale będziemy działać . PDP 50 - to extra cena 23900 zl / oczywiście polska gwarancja , faktura itp./ Nr 1.
 

szmudi

New member
ja uzywam pionnera 43 plazma jest rewelacyjny, i z zadnym jest nie do porownania. jest to ekran ktory ma wlasnosci poprawiajace obraz i wiele innych funkcji. polecam !!!!!!
 

mucco

New member
Pioneer to znacznie jak dla mnie - wyższa półka cenowa. Ale obejrzałem JVC i jestem po urokiem jakości.
Jakiś gość na Audiostereo.pl skarżył się co do jakości plazmy . A okazało się ,że chodzi mu o slaby sygnał. Później gdy inny gość pyta się co kupić ten poleca mu JVC choć mu się nie podoba. No jaja !!!! pomieszanie z poplątaniem.
JVC chodzi super - moglaby być ciut tańsza . Ale znalazłem w necie z legalnego żródła w ekstra cenie.
Macie dobry przegląd palzm na forum. I człowiek nie musi się obawiać ,że jak zapyta to otrzyma kubeł pomyj na głowę od szemranego towarzystwa . Ze o rynsztokowym słownictwie nie wspomnę . Polecam JVC .
 

hernu

New member
A karty DVB do PCtów?

Byłem na forum Audiostereo.pl - wstrząsające! Bałbym się zadać tam jakiekolwiek pytanie. Jak napisał mucco - od razu kubeł pomyj na głowę! Jeśli ktoś deklaruje na forum chęć kupna plazmy lub lcd w cenie przekraczającej 10 tys i zadaje pytanie związane z tym sprzętem, to może być pewien, że odpowiedzi nie uzyska, ale za to przeczyta wiele ciekawych stwierdzeń na swój temat - np. jakim to jest idiotą i burżujem. Odradzam zaglądanie tam, chyba ,że ktoś chce wiedzieć , jak w kilku sławach obrazić rozmówcę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja tam też nazbierałem brudów. Sami sfrustrowani klienci , ktorym w życiu nie wyszło. Nie wolno opluwać innych - szok. Nie mam nic przeciw Telewizorom CRT . Uważam ,że pięknie odbierają i ,że zawsze znajdą odbiorcow ale przyszła nowa era. Czas na LCD i plazmy . A moża jeszcze coś nowego. Ale nie wolno linczować ludzi za samo pytanie. pozdrawiam
 

prat

New member
JVC MZ 500 ?

Plazma Pioneer jest super ale znacznie tansz plazma JVC nie iwele wg.mnie jej ustępuje . Dzięki Wam i wielu frumowiczom - zamowiłem sobie 42 B 50. Mam nadzieję ,że to dobry wybor .Odbieram we wtorek - z polecanej też przez WAS strony intrenetowej. Po dostawie podzielę się uwagami.
pozdrawiam
 

kwiec

New member
Nie widziałem Pioneera , ale widziałem JVC. Jeśli z opowiadań wynika że jest jeszcze lepszy od JVC to znaczy jest wart swoich pieniędzy. Dla mnie JVC to już extra plazma.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tylko na pokazach - sprzedaliśmy kilka plazm JVC. I wcale nie trzeba było nikogo specjalnie namawiać . Każdy sam ocenia jakość i możliwości sprzętu. Słowa - rewelacja, super, extra - to codzienność przy tych odbiornikach. Zapraszamy na staloe pokazy w Olsztynie. JVC jest bardzo przystępny cenowo.
pozdrawiam
 

max

New member
Wszystko mi się podoba , ale wybrałem JVC. Duży ekran , cieszę się z jej jakości. Na razie chodzi - jak dla mnie super. Zresztą wszyscy ktorzy mnie odwiedzają podkreślają to. Mam dobry sygnał z Canal +. Wiem ,że po wejściu HDTV odtwarzaczy na dniach - trochę sobie poszaleję.
pozdrawiam
 

prat

New member
No i już. Mam swój skarb. Przywieźli , zamontowali i dali jeszcze kino JVC gratis/ 2500zł / mimo ,że nie zapowiadali. To ci niespodzianka. Polecam gorąco tę firmę. Sprzęt chodzi bosko. Nigdy się nie spotkalem ,żeby bez zapowiedzi coś dołożył ktoś z własnej woli.
Ale najważniejsz ,że sprzęt rewelacja. Obraz, kolor nawet dźwięk z kina - nie mam słów. Takich firm powinno w Polsce być więcej.
Dziekiiiiiiiiiiiiiiiiiii. Niech żyje Olsztyn.
 

hernu

New member
Kiki - co z pokazami w Warszawie, czy jest szansa, że odbędą się w wakacje ???
Czy na pokazie będzie Pioneer PDP-505XDE ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jutro będę miał potwierdzenie - ustalony termin to 14-15.-07 / sobota niedziela - od 10 do 20 w Leclerc Bielany- ul.Aspect - Mamy tam przyczółek . Oczywiście weźmiemy to co będziecie chcieli porównać / JVC, Panasonic ,Loewe, LG,Samsung, Pioneer ,Sharp/ czekam na potwierdzenie - ma być info w gazetkach , radio i internecie na różnych portalach - sygnał z HDTV .
Pozdrawiam
 

hernu

New member
Może Ktoś wie, który z TV LCD ma wyjście HDMI ?

Wielkie dzięki za tak dobre informacje :!: Czekam na potwierdzenie i już rezerwuję sobie weekend. Jeżeli można, to proponowałbym, aby na pokazie zagościły też lcd i plazmy z najwyższej półki, np. Samsung LW46G15W (chciałbym zobaczyć tę niesamowitą rozdzielczość) i Pioneer PDP-505XDE (jak do tej pory mój faworyt).
Mam zamiar potestować, pooglądać, porównać ceny i wybrać najlepszy model na jaki mnie stać (a właściwie na jaki mnie nie stać) - jednak i tak dużo będzie zależało od WAMZPŻ - czyli Współczynnika Akceptacji Męskich Zabawek Przez Żonę :D
Pozdrawiam
 
Do góry