Plazmy Fujitsu

kalibrator_m

New member
Uzupełnienie do najnowszych plazm lub lcd

Mam pytanie: Co sądzicie o plazmach Fujitsu? W czasie wizyty w salonie zamującym się sprzedażą tylko tej grupy produktów (niestety nie u nas w kraju) szczególnie polecano mi tę firmę i w szczególności model HHS. POdobno jest to firma, która produkuje doskonałe plazmy i są one krok do przodu w stosunku do konkurencji. Pokazywał mi zresztą kilka pism traktujących tylko HDTV i plazmach i muszę przyznać, że oceny jak i nagrody, które otzymały były imponujące. Co o tym sądzicie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Fujitsu to jeden z pierwszych producentów na świecie. U nas się nie przyjął. Zdecydowanie najlepsze oceny w Europie i na świecie zbiera Pioneer. Mója ocena jest podobna. Widziałem Fujitsu w kliku sklapch , sprzedawcy się nie zachwycali tak jak innymi plazmami.Teraz z tych sklepów też zniknęły te egzemplarze. To mnie zastanawia. Natomiast pojawilo się mnóstwo innych .
Nagrodę EISA wywalczył zdecydowanie Pioneer.
Niestety na temat Fujitsu więcej nie powiem bo nie wiem. Ale nie sluszałem żeby byli o krok a jestem w branży od samego początku.
pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Ceny tych plazm są troche nieprzystosowane do rynku (naszego), poza tym świadomość marki w Polsce jest dużo gorsza niż na zachodzie, sądze że dlatego nie przyjęły się w takich ilościach jak inne, co do parametrów i jakości obrazu nic złego nie można powiedzieć.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie odpala ten link , sprawdź jeszcze raz.
Nie wiem też jak jest z gwarancją kto serwisuje w Polsce Fujitsu.
Mając do wyboru wybrałbym Pioneera z górnej pólki , z niższej JVC.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wklepane działa. Ale produkt nie rożni się od innych firm parametrami. To ceny na USA i Kanadę pomnóż przez dwa. I już jest problem cenowy . Większość producentów wchodzi w czarne obudowy co o 30 % podnosi wizualnie kontrast plazmy.Ponadto w niektorych plazmach zastanawia b.niski kontrast.
Polacy i tak rzucą się najpierw na cenę choć płacąc 100o- zł więcej otrzymać można dużo lepszy produkt.
pozdrawiam
 

kalibrator_m

New member
W zasadzie powinien być to oddzielny temat ale skoro już został poruszony...
Chodzi o kontrast. Czy nie "demonizujemy" przypadkiem tego parametru za bardzo?
Przecież monitor komputera ma kontrast (CR) 10:1, telewizor wieczorem ok 60:1, a w kinie jest max. 200:1. Tym bardziej, że podobno oko ludzkie (po ustaleniu sie warunków) postrzega ok 100:1 CR!Czy nie jest wiec z tym tak jak z samochodami? Jeden może pojechać 300km/h, drugi 400km/h tylko gdzie to osiągnąć i jakie to ma znaczenie w codziennej eksploatacji? Wiem, że oglądanie jakiegokolwiek programu na plazmie wieczorem, na usawieniach "fabrycznych" jest "lekko" męczące.Z reguły trzeba redukować, a przecież jeszcze sporo zostaje do podciągnięcia w górę... Wystarczy w takiej, która ma 800-900:1 podciągnąć wszystko na max i patrzeć sie nie da... A tak po prawdzie to wystarczy porównać dwie tę słabszą(1000:1) i lepszą (3000:1). Aż tak wielkiej różnicy nie ma (ale może to tylko moje odczucia). Pzdr.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
ladny ten Philips

Sprawa wygląda następująco ....

Nie ma jednolitego systemu badania kontrastu, tzn. : tak wysokie wyniki kontrastu osiągają tylko kolory czarny do białego, tyle, że każdy producent może testować praktycznie w warunkach jakich mu się podoba, czyli jedni robią to w oświetlonym pomieszczeniu a inni w całekiem zaciemnionym. Jedni podają kontrast pomiędzy czarnym a białym punktem a inni "użytkowy".

Podobnie sprawa ma się z monitorami LCD komputerowymi. Producenci pojają czas reakcji matrycy na poziomie 8ms tyle, że zapominają dodać, że dotyczy to białego i czarnego pixela.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Ależ oczywiście, że nie warto :!: Przy każdym sprzęcie warto zainteresować się specyfikacją techniczną, lecz każdy powinien sprawdzić czy dany obraz/dźwięk JEMU ODPOWIADA :!: Ponieważ każdy ma inne preferencje, dlatego wybiera różny sprzęt np. jedni lubią ciepłe kolory inni zimne, jedni lubią głęboki, niski bas inni lubią "łupanie". Dlatego każdy z nas niech wybierze odpowiedni produkt dla siebie.
 

biały

New member
Fujitsu oglądałem uważnie w kilku sklepach ale nie dopatrzyłem się rewelacji. Natomiast widziałem JVC , który chodził rewelacyjnie. Być może jest to tylko kwestia sygnału. Ale z całą pewnością JVC chodził rewelacyjnie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Plazmy JVC w cenie do 11.000 sa bezkonkurencyjne . Godzinami się gapiłem ,żeby znaleźć różnice jakości . Z czystym sumieniem moge powiedzieć , że tu rądzi JVC. w Klasie wyższej bezapelacyjnym mistrzem jest Pioneer.
 

adax100

New member
r-gol.com napisał:
CO MYŚLICIE O TYM SPRZĘCIE W STOSUNKU DO KONKURENCJI? CENA 7,5 K.
..osobiscie używam FSC P50-2 i gra rewelcyjnie, parametry ma dokladnie takie same jak 50PV500 i obsluguje 16 mln kolorów, a nie PV 8 mln, menu PL, a ktoś wyżej pisze że Fujitsu sa nie przystosowane do polskich warunków, ze sklepy wycofały sie ze sprzedaży, co za bzdury ! Plazma VHA ma po prostu inne przeznaczenie, tj towar do uzytku jako monitor w TV, targi, pokazy itp, gdzie wazne są nie tylko parametry ale odpowiednia obudowa, praca w warunkach szczególnych itd

radził bym zapoznać się blizej z tematem, a nie od razu polecać pioneera,
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
trochę odgrzany wątek
to tak jakby stwierdzić w wątku że ceny podane pół roku temu były złe.
Otóż w Olsztynie były firmy które miały FSC - ale dziś niema już tych firm i nie ma FSC. Sprawdziłem też u specjalistów - zero.
Poczytaj uważnie

http://www.chip.de/preisvergleich/P...4NjBhZmQzYWM2ODU2MjRjMDA1OGJlN2RiNTU5MGQ1Ijt9

wydaje mi się że chodziło o ekran do 7,5 zł - a tu chyba przesadziłeś 50" FSC raczej w takiej cenie nie wystpuje.

Najlepszą ofertą tej klasie jest Samsung 42 S5S oraz LG 42 PX 4
Sporo wiadomości w wątku obok.

Poczytaj też kolejność wątków./adax/
Pioneer w cenie 7,5 nie był proponowany wiec się nie podniecaj.
poczytaj uważnie - weź poprawkę na czas pisania wątków.
pozdrawiam
 

adax100

New member
jakbys sie wiecej skupil na obiektywnej ocenie i sasiegnała trochę wiecej wiedzy, oj sory przeciez masz jej 100%,

to byś wiedzial ze w tym przedziale cenowym jest kilka modeli FSC, a zdaje sie taki byl watek , np p42-2 który jest tylko mniejsza odmianą modelu 50, i jest w przedziale cenowym 7-8k

co do specjalistów to gdzie oni są? w olsztynie nie bylo i nie ma zadnego dealera FSC, kolego i wiem to ze zródla, wiec nie wciskaj kitu

jeste wiele lepszych godniejszych polecenia produkt niz FSC, nie am watpliwosci, tylko przypominam temat watku: Fujitsu,
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Byłeś w Olsztynie - czy lecisz z opowiadań.
Otóż były plazmy FSC w VIDEOLUX - miał w Swojej ofercie. Więc licz się ze słowami.
Specjaliści w elektronice to MM. Euro, Model 1, Avans, Neonet, Domar oraz kilkadziesiąt mniejszych sklepów/ od kilkunastu lat na rynku/. Nigdzie nie ma FSC.
Więc chyba nie jest najlepsze - bo każdy by się bił o możliwość sprzedaży . Być może że są niezłe - ale nie będę pisał o czymś czego nie widziałem na oczy .
Czekamy na pokaz w Olsztynie.
Ale chętnych - nie ma . My aby udowodnić prawdę jesteśmy w każdym miejscu w Polsce - na żadanie.
pozdrawiam
Krzysztof
 
Do góry