Telewizory 100Hz (korekcja

kenobi36

New member
Dziś w ElectroWorld przeglądałem telewizorki, na wszystkich leciało demo philipsa, test płynności przesuwania obiektów:
1.Wieżowiec (okna i balkony w kratkę) kamera przesuwa widok z góry na dół i z prawej do lewej)
2. Pani jedzie ścieżką na rowerze a drzewa przesuwają się z prawej do lewej.

Na wszystkich poza kilkoma telewizorami wieżowiec i drzewa przesuwały się skokowo.
Na wszystkich poza:

Sharp seria XL2 - idealna płynność.

Sony 40X3000 - idealna płynność ale przy wieżowcu lewo->prawo na krawedziach czyli 2 cm od prawej i 2cm od lewej coś się dziwnego działo.

Sony 40D3000 - drzewa OK ale wiezowiec przez pierwsze 3 sekundy na zmianę szarpi albo idzie płynnie jakby procesor nie mógł się zdecydować, po 3 sekundach jest OK.

Sharp seria XD1 - lekko szarpałal ale był o niebo płynniejszy od pozostałych telewizorów nie mających 100Hz.

Panasonic 42PV7 - Niestety nie było Panasa PV70 i PV700 ale był 42PV7 i ten skakał. Co pewien czas spotykam się na forum że PV70 i PV700 są 100Hz i pytanie czy to prawda i czy poprawia to płynność poruszających się obiektów czy tylko eleminuje efekt migotania matrycy plazmy?

Pioneer 508XD - obraz skokowo się przemieszcza, ale lepiej niż w innych, podobnie do Sharpa XD1. Natomiast przy wieżowcu obraz się dziwnie falował jakby wiezowiec na bokach się zawęzał lub rozszerzał jakby zmieniała się geometria na bokach - wyglądało to koszmarnie.

Philipsów 100 Hercowych o dziwo nie było mimo dema z logo Philips.

Samsung plazma ps50q96 (PS42Q96HDIG) Obraz idealnie płynny.

I ten ostatni model plazmy mnie właśnie zaintrygował na tyle że myslę o odpuszczeniu sobie Panasonica 42PV70.
Czy ktoś wię gdzie to cudo kupić w niższej cenie?
 

mirecore

New member
a zwróciłeś może uwagę na kąty a konkretnie jak zmiana kata patrzenia wpływa na zabarwienie czerni i bieli, czy wpadają w jakiś konkretny kolor NIEBIESKI lub FIOLET
 

kenobi36

New member
A o które modele pytasz? Wcześmiej patrzyłem na ten aspekt bardzo uważnie w LCD, w plaźmie problem nie występuje.
Moja ulubiona miejscówka do zwykłej telewizji jest pod kątem 40st z boku i to zdyskwalifikowało Sharpa, Toshibę, LG, Philipsy i wygląda mi na to że modele sony z seri V3000 wzwyż są nie do pobicia ale cena 100Hz Sony jest też nie do pobicia (mowa o X3000 i X3500).
Samsungom się przyglądałem tylko przelotnie bo nie znoszę tej marki ale chyba kąty ma bardzo dobre.

Poza tym z tą płynnością jest tak że na sygnale SD i sygnale z DVD nigdy problemu braku płynności nie widziałem. Tylko w 2 sklepach na sygnale HD a ja takowego nie posiadam. A jak masz kino 5.1 to i tak najlepiej jak usiądziesz na wprost i fioletyów lub szarości zamiast czerni w żadnym modelu nie zobaczysz.

A wracając do LCD, to po 2 tygodniach przyglądania się LCD (rok temu postanowiłem że jak skończe norę to kupię LCD) stwierdziłem że obraz na plaźmie (szczególnie w SD) jest po prostu lepszy. Osobiście nie jestem w stanie tego wytłumaczyć ale tak jest i dlatego postanowiłem kupić Panasonica 42pv70 ale dzisiaj ta plazma Samsunga mnie zaintrygowała.

Wracam do pytania czy ktoś ma, widział, lub wie gdzie kupić Samsunga PS42Q96H?
 

mirecore

New member
chodziło mi własnie o SHARPA i SONY

podobno Samsung jedzie na tych samych matrycach co SONY dlatego maja dobre kąty ale wątpie w resztę elementów, dla mnie Szajsung to synonim szitu...

SONY zamiast dawać 5 lat gwarancji powinno zejść z ceny, wtedy mieliby połowe tego forum w sklepie

może PLAZMA ??? a KURO ???
 
Ostatnia edycja:

kenobi36

New member
Kuro powala na kolana

Ponad tydzień temu jak zobaczyłem 428XD obok plazmy philipsa w Elektroworldzie, po prostu obraz, jak i wygląd samego telewizora zahipnotyzował mnie, to była miłość od pierwszego spojrzenia. Oodpaliłem pocket pc i sprawdziłęm dostępne srodki na karcie kredytowej. Gdyby nie to że zabrakło 2K to pewnie bym kupił. Przepłaciłbym 1500zł w stosunku do cen w necie (wyceniony był na 10K) oraz wpakowałbym tyle kasy w coś co za rok będzie standandem w cenie ponad dwa razy mniejszej.
Postanowiłem kupić panasa 42pv70 a za resztę kino domowe, a za 2 lata oddam rodzicom i kupię jeszcze lepszy od kuro w cenie dzisejszego panasa. Tak sobie to tłumaczę bo trzeba się jakoś pocieszyć po utraconej miłości :(

Już mi przeszło, Jedi nie mogą poddawać się emocjom, poza tym dziś zobaczyłem go w teście "motion correction", wypadł kiepsko i te zniekształcenia geometryczne jak wieżowiec się przesuwał, tyle kasy i nie wszystko dopracowane. Był to jedyny telewizor który tak się zachowywał, być może kwestia ustawień.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy takich modelach i wątpliwościach ja bym się nie odważył wybierać bez prezentacji - zachowując radość i świadomość wyboru.
Pioneer Kuro zagarnia rynek zdecydowanie miomo cen - bo jakość jest na razie bezkonkurencyjna :D.

pozdrawiam
Krzysztof
600059615 tel.
 

kenobi36

New member
Hoodzielec napisał:
a nie było tam czasem żadnej Toshiby serii Z3030? :)
Nie wiem. Wczoraj zwracałem uwagę tylko nas modele które płynnie wyświetlały obraz.
Natomiast z toshiby właśnie seri Z przyglądałem się pod pod kątem oglądania pod kątem. (Głupio zabbrzmiało) i wypaldły gorzej od Sharpa, tylko nie pamiętam czy czerń świeciła na szaro czy na fioletowo.

Z Toshiby polecam notebooki, mam z 17" matrycką i z pół metra to całkiem dobre kino domowe.:D
 

kenobi36

New member
Mojego panasa jeszcze nie ma.
Kiedyś porównywałem panasonika do philipsa, obydwa dawały b. dobry obraz (patrzyłem po kątem obrazu SD), dvd i Hd wszędzie super wygląda a to że jeden ma ciut bardziej nasycone kolory nie ma znaczdnia) z tym że philips miał kiepską czerń, szajsunga nie chciałem, w lg naczytałem sie o problemach z zasilaczami które potrafią głośno pracować. Stąd wybór padł na panasa.

Jeśli chodzi o czerń w kuro to nie ma co stawiać konkurencji obok, po prostu wystarczy spojrzeć i widać że jest bezkonkurencyjna, szczególnie przy jasnym świetle gdzie inne plazmy są słabe (ale nie gorsze od mojego CRT).

Jeśli chodzi o płynnośc to o kuro pisałe, panas pv7 jak większoć telewizorów obraz pezesuwa się skokowo ale bez anomali. Pv70 i 71 , px, py i pz nie było ale będę szukał.
 
Ostatnia edycja:

aldam

New member
Także szukam plazmy. Czytam to forum w poszukiwaniu jakiegoś modelu 100hz i okazuje się , że 100hz w tv plazmowym nie działa identycznie jak w lcd.
Oglądałem ten test w sklepie, o którym piszesz i na Philipsie 9632 LCD obraz był idealny. Zero szarpnięć, super.
Na kuro też dostrzegłem lekkie migotanie.
Trochę zawiodłem się panasonicami PV70/700 oraz PY70. Dla mnie obraz lekko skakał. A ten producent oficjalie podaje 100hz w specyfikacji.
Oglądałem też samsunga 42q91 oraz 42c91 i też obraż drżał.

Zaciekawił mnie ten model 42q96. W którym sklepie go oglądałeś?

To znalazłem w innym wątku

Witam.
Dziś przyjechała jedna sztuka PS42Q96 i ledwo ją rozpakowaliśmy a już jej nie było :) Zdążyłem zrbić dwie fotki i chwilkę przetestować:
http://img440.imageshack.us/img440/1...s42q962ft1.jpg

http://img266.imageshack.us/img266/6...s42q961xv2.jpg

CO pierwsze rzuca się w oczy to b.dobra płynność obrazu(system Movie Plus).Obok stał LCD Philipsa 32PF9551 i płynność była porównywalna(z czego na Samsungu lepsza ostrość przy ruchu-wiadomo,plazma).Czar prysł jak zmieniłem format obrazu-tv zaczął się wykrzaczac jak cholera,obraz zaczął się przycinać-widac procek w tv nie wyrabia przy innym formacie niż auto-WIELKA SZKODA.Zresztą widac zbyt duże artefakty wokól poruszających się obiektów na ekranie.Wybór formatów obrazu wystarczający,można regulować położenie obrazu-góra-dół.
Kolory-jak we wszystkich Samsungach nieco pastelowe,aczkolwiek wyraźne-jednak ja wole soczyste kolory Panasonica lub naturalne Hitachiego_Ostrość obrazu z anteny dachowej-słaba,z dvd(scart)-taka sobie, nie pomogło włączanie i wyłączanie DNR itp.Moim zdaniem mogłoby być lepiej-już Panasonic PA60 grał ładniej(podobnie PV60)ze słabego sygnału.
Kontrast 15,000 to czysty marketing.Z tego Samsung słynie.
Telewizor jest napewno świetnie wyposażony-3xHDMI,wyjście optyczne,DVB-T, ma dużo możliwości regulacji obrazu(ale znowu nie tak wiele jak Pioneer).Jest bardzo ładny-ale błyszczący.Co kto lubi.
Za 5tyś to dobry tv ale wolałbym dołożyć 3tyś do Pionka,Philipsa 9631 lub 42PD9700.
W tygodniu przyjada kolejne sztuki więc postaram się go bardziej szczegółowo przetestować.
POzdrawiam.
http://hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=91783&postcount=56
 

kenobi36

New member
Samsung 42q96 widziałem w ElectroWorld w Markach pod Warszawą a raczej 50q96, obok była plakietka z 42q96 z ceną.
A te 100Hz w Panasie to może być w celu wyeliminowania migotania które widać szczególnie przy mocno białych scenach.
Aby obraz był płynny musi być procesor który wykryje ruch i utworzy pośrednie klatki , co nie jest łatwe i w sony 40D3000 do końca się Japońcom nie udało.
 
Ostatnia edycja:

aldam

New member
Obejrzałem tego samsunga dzisiaj w electroworld w promenadzie i obraz jest naprawdę fajny. Troszkę bardziej zarnisty niż na kuro i LG. Ale ja taki wolę.
Zastanawiam się czy ten 40q96 to po prostu nie 40q91 z tunerem DVB-T?

PS cena prawie 5tys jest sporo przesadzona. W europie jest po ok. 1 tys Euro.
 

deniro24

Member
Bez reklam
Panowie proszę nie wprowadzać forumowiczów w bląd: Samsung nie produkuje plazm o rozmiarze 40" tylko 42" i 50". Z tego co wiem to Q96 jest odpowiednikiem Q91 wzbogaconym o tuner DVB, sprzedawanym w innych krajach UE. O wersji Q9x (oraz C9x) istnieje na forum duży wątek.

kenobi36 w innym wątku pytałeś się o dostępność Sharpa XL2, czyżbyś jednak zrezygnował z plazm i poszedł w kierunku LCD?

Pozdrawiam.
 

kenobi36

New member
Racja 42", poprawiawiam.
Nadal jestem za plazmą, choć nie tak rygorystycznie, nadal czasami myślę nad LCD.
W tym wypadku pytam się bo ojciec chce kupić LCD gdyż CRT mu padło.
Ja nadal czekam na 42PV71.
 

photosmart

New member
kenobi36 napisał:
Dziś w ElectroWorld przeglądałem telewizorki, na wszystkich leciało demo philipsa, test płynności przesuwania obiektów:
1.Wieżowiec (okna i balkony w kratkę) kamera przesuwa widok z góry na dół i z prawej do lewej)
2. Pani jedzie ścieżką na rowerze a drzewa przesuwają się z prawej do lewej.

Na wszystkich poza kilkoma telewizorami wieżowiec i drzewa przesuwały się skokowo.
Na wszystkich poza:

Sharp seria XL2 - idealna płynność.

a czy były tam np. jakieś JVC?

pozdrawiam

photosmart
 

lechu2000

New member
plazma

Ja w sumie jestem zdecydowany na panasa PV70. Jedyna wątpliwość to kwestia podlaczenia komputera do tego telewizora i możliwość wypalenia w przypadku, gdy ktoś zapomni wyłączyć program. No i kwestia jakości obrazu. Chcę sobie zrobić zestaw multimedialny, z około 3.5m grać i czasami robić inne rzeczy na kompie.
Co radzicie? Może jednak LCD?
A może osobno komuter i telewizor tylko do telewizji?
Dzisiaj widziałem LG 42LF65R - LCD - grał pięknie na sygnale HD ale nie mogli mi go podłączyć na SD. Widział ktoś ten model w akcji?
Jest też Samsung PS 50C62H - plazmowy za 5k - może warto?
 

kenobi36

New member
Jedyna różnica jaka mi jest znana to że jeden w nazwie na 1 a drugi 0.
I nie już nie czekam bo mnie sk.....l wikiwał, wyumiślił sobie nową cenę ok 4400 a było 3699.
Właśnie testuję "swojego" Samsunga PS-50Q96H.
Obraz super do kwadratu, jestem zachwycony. Będę przygotowywał recenzję.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
zamieniłem Sza... na Samsunga. Proszę nie popełniać błędów w nazwach firm.

Czekam z niecierpliwością na Twoje wrażenia telwizyjne...

ArtS :)
 
Do góry