PANASONIC P50ST60 vs nowy budżetowy tv tlc 55C715

ezquerro

Member
Posiadam leciwą plazmę Panasonica ST 60, działa świetnie, kolory super, ale mam ofertę zakupu nowego budżetowego qleda TCL 55C715 za niecałe 2k z 5 letnia gwarancja. Wiem że napewno poprawi się input lag bo ten panas ma bardzo słaby ale co z obrazem ? Czy w ogóle jest sens wymiany mojego tv na ten model, proszę o opinię bo nie wiem co robić
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
A to zależy do czego będziesz głównie używać. Ta plazma może i leciwa, ale do telewizji naziemnej, czy kablówki nadaje się bardzo dobrze.
Jeżeli masz źródła obrazu 4K, grasz w gry to już inna sprawa. Choć ten TLC to jakiś wybitny nie jest...
 

ezquerro

Member
Mam jeszcze starszego g20 i input lag jest dużo niższy , widzę duża różnicę na Fifie PS4. Fajnie jak ktoś by miał ustawienia do najniższego input lagu na tym st60.
Ogólnie źródło obrazu to tuner 4k i cyfra/Polsat. Teraz dużo nie gram i mniej oglądam bo dziecko ale w weekend jakiś serial i film się obejrzy i meczyk też się zagra w fut.
 

Blendor

New member
daj sobie spokoj z tym szmelcem , plazmy to ostatnie prawdziwe telewizory rewelacyjna technologia ale oczywiscie trzeba bylo to spaprac i zaczac produkcje jakichs oledow czy innych lcdekow , wszystko co porzadne ma swoje 5 minut tak jak kiedys sprzet hifi tak w telewizji trinitrony czy plazmy , potem trzeba robic sieczke dla kowalskich masz porządny tv dopoki sie nie rozpadnie to trzymaj go jak najdluzej
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież ta plazma była w zupełnie innej klasie cenowej.
Obecnie w klasie cenowej masz Oleda i tak, jest lepszy od plazmy.
Pytanie ile masz max kasy.
Bo jeśli zostajesz na poziomie kasy 2500zł - to ten TCL będzie bardzo dobry w klasie cena do jakości, ale plazmy nie zastąpi.
 

SDman

Banned
Mam jeszcze starszego g20 i input lag jest dużo niższy , widzę duża różnicę na Fifie PS4. Fajnie jak ktoś by miał ustawienia do najniższego input lagu na tym st60.
Ogólnie źródło obrazu to tuner 4k i cyfra/Polsat. Teraz dużo nie gram i mniej oglądam bo dziecko ale w weekend jakiś serial i film się obejrzy i meczyk też się zagra w fut.


Przy takim cyklu oglądania zapoluj na najtańszego OLED`a od Philipsa.
Osobiście ST60 zastąpił mi Q90T i pokonał ją. Skalowanie materiałów 1080i to to czego najbardziej się obawiałem, a tu zwycięstwo TV o 5" cali większego - 50" vs 55".
Przewaga jest również w palecie barw WCG -tego nie ma PDP. Brak 4K i HDR oczywiście też.
Jednak topowe LCD jest drogie, droższe od najtańszych OLED`ów.
 

tomhusky

Klub HDTV.com.pl
VIP
Myślę, że to pytanie i rozterki omawianego tematu wrócą i to nie raz i nie u jednej osoby.
Więc może podpowiedź znawców do jakiego rozmiaru lub odległości lub ceny można lub należy zmienić super działającą Plazmę zapewniający obraz z górnej półki, która nie chce się popsuć a ma już za mało cali :D

Podepnę się, bo u mnie 42" ST60 i po przeprowadzce i 4 metrach do TV i chęci oglądania 4K wybór na początku padł na 65" Oled ale wiadomo, że cali zawsze mało, a zmieści się spokojnie 75" więc będzie ten rozmiar. Odpadły 65" Oled i 75" miniLED, które mógłby zastąpić plazmę jakością obrazu, niestety ze względu na ich cenę.
Będzie więc 75" led z 4 metrów, to chyba dobry wybór. Tylko tu sam będę miał pytanie czy kupować 60Hz za aktualnie 5-6 tyś, czy 120Hz za 7-8 tyś. Średnio 1,5 tyś więcej a dokładając jeszcze kolejne 1,5 tyś można mieć miniled ale to podwaja cenę podstawową samego tv i można tak w nieskończoność... Więc pytanie czy warto i ile warto dołożyć do oglądania wyłącznie HD i 4K z dekodera C+, a może zostawić plazmę?:) Innych gier, itp. nie planuję.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na plazmę ?
A skąd ? Przecież nie są produkowane ponad 10 lat.

Za 5-6 tyś 75" - Tak jak podałem
TCL 75C728
Philips 75PUS8506
LG 75Nano 793
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Na plazmę ?
A skąd ? Przecież nie są produkowane ponad 10 lat.

Można zawsze kupić z drugiej ręki. Ja od lat jadę na plazmie, ale także jak wielu mam 50 a przydałby się 55 czy 60 a może i 65.
Pytanie czy lepsza topowa plazma z drugiej ręki czy OLED. Budżet to minimum x2 względem używanej z dobrej ręki plazmy względem nowego OLED.

No i to czego OLED póki co nie zastąpi to radzenie sobie z kiepskim bitrate, plazma z racji innej technologii tak genialnie to rozprasza że nawet jak masz spadek na łączu i Ci poleci sieczka to nie ma tragedii na OLED czy LCD jest już piksel fight.

Tak wiem, OLED czerń ma boską, ale dziś nawet w OLED bieda w wyborze. Gdybym nie chciał Android TV to nie bardzo w czym wybierać. Panasonic jak na lekarstwo, zostaje tylko LG chyba ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Po dobrej plazmie Panasa tylko Oled Panasa.
No i to czego OLED póki co nie zastąpi to radzenie sobie z kiepskim bitrate, plazma z racji innej technologii tak genialnie to rozprasza że nawet jak masz spadek na łączu i Ci poleci sieczka to nie ma tragedii na OLED czy LCD jest już piksel fight.
Jaki masz internet ?
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Android TV odpadają. Napaliłem się trochę na tego nowego QD OLED Samsunga, byłem widziałem. W 4k bosko. Ale już jak leci Full HD to niestety widać wygładzanie, twarze rozmazane bez tekstury itp. W plazmie zawsze żyleta ale możę dlatego że nic nie skaluje. Chyba tego obawiam się najbardziej. Film Elvis z HBO Max no coś niesamowitego, naprawdę kino na maxa, ale wszystko niżej już niestety wprawne oko widzi różnice. Pomijam kwestie czerni czy kolorów, bo to nie podlega dyskusji że OLED miaźdzy wszystko.

Ale już oddanie naturalnej miękkości obrazu, odwzorowania faktury dla obrazu gorszego niż 4k - jakoś nie potrafię się przekonać i co oglądam nowy top model, to materiał full hd pozostawia wiele do życzenia w tym wąskim aspekcie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Już o tym pisałem. Zabija szczegóły przy niższym bitrate i drugi plan.
Wraca pytanie ile masz max kasy ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ale już oddanie naturalnej miękkości obrazu, odwzorowania faktury dla obrazu gorszego niż 4k - jakoś nie potrafię się przekonać i co oglądam nowy top model, to materiał full hd pozostawia wiele do życzenia w tym wąskim aspekcie.
Po prostu zobacz gdzieś obraz z Oleda Panasa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Osobiście, jeśli wystarczy kasy , brałbym zdecydowanie 65" !
Jeśli brałeś pod uwagę taką wersję - to znaczy , że kasy wystarczy.
To zakup na lata - więc tym bardziej masz więcej radości.
Masz do wyboru ;
  • Philips 65Oled 707 za 7399 zł
  • LG 65C21 za 7999 zł

  • Philips 65PML9636 za 7499 zł
  • TCL 65C935 za 7299 zł
Plus dodatkowo pakiet do każdego.
 
Do góry