PANASONIC P50ST60 vs nowy budżetowy tv tlc 55C715

LukeSky

Member
Bez reklam
Jednak piekło zamarzło. 65A80K wylądował. Miał być Panasonic ale niestety ta firma coraz gorzej działa w branży TV i znika z coraz większej ilości rynków. Praktycznie telewizory nie są dostępne a jak są to dość drogie i niestety stary system operacyjny, co może spowodować w przyszłości np.: brak dostępności aplikacji nowych projektów VOD. Nosiłem się z zamiarem na serię 1500/2000 ale niestety nie udało się (brak lub wysoka cena) a ten dobrałem w dobrej cenie z racji iż to poprzedni rocznik (oczywiście nowy). Spełnia wszystkie kryteria:

  • 65 cali
  • powłoka anty odblaskowa (nie jest to ful glare)
  • wsparcie dla apple (czyli airplay i atv+)
  • pełny zestaw apek z hbo max włącznie
  • bardzo ładny design (szyba z kawałkiem plastiku byłą dla mnie wizualnie nie do zaakceptowania, tutaj jednak z każdej strony tv jest ładnie zabudowany a nadal jest cieńki
  • piękny front - wykończenie jest doskonałe z metalową czarną ramką
  • dwa piloty w tym jeden na BT i skrótami do aplikacji jakie faktycznie używam, dodatkowo pilot małych rozmiarów
  • bardzo dobra cena jak na taki TV i OLED
  • nowsza generacja WOLED (w tej samej cenie mogłem mieć QDOLED Samsunga, ale nie spełniał kryteriów wszystkich i niestety obraz tam nawet w trybie film był zbyt kolorowy / cukierkowy no i wizualnie dopiero najnowszy model mi się podobał a tutaj już budżet powyżej 10k)

Philipsa odrzuciłem z racji tylnego podświetlenia, nie pasuje mi to i szkoda płacić za coś czego i tak bym nie używał. LG odrzuciłem bo tylko wersja G2/G3 wchodziła w grę wizualnie a budżetowo już drożej.

Efekt Wow jest, ale:
  • ostrość i ruch w plazmie nawet najtańszej uważam nadal jest lepszy
  • kalibracja raczej będzie konieczna
  • zaskoczony byłem jakością z TV C+, ale tylko niektóre kanały dobrze wyglądają, mimo że już prawie każdy jest HD to kompresja robi swoje a plazma świetnie to maskowała
  • nie mogę patrzeć na filmy z YT jakie oglądają dzieciaki to samo co w przypadku TV
  • muszę obniżać jasność, a wszyscy piszą że OLED nie jest jasny
 

LukeSky

Member
Bez reklam
@kiki no ogólnie zadowolony jestem, bo to co starałem się zobaczyć w sklepie względem tego co jest w domu to faktycznie jest przepaść na plus. Napisałem o kilku problemach czy moich odczuciach, które moim zdaniem z czasem przestaną mieć znaczenie, bo TV oglądamy coraz mniej, przykładowo canal+ 4k to uczta dla oka.

Ja sam osobiście tv praktycznie nie oglądam, bardziej żona czasami coś tam lubi zobaczyć, ale też coraz rzadziej, więc to po prostu przeminie, a ilość materiałów 4k rośnie na potęgę. Już przebieram nogami na kolejne oględziny Matrixa w 4k i czekam na remaster Star Wars do 4k jeśli kiedyś takie powstaną.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No to może kalibracja jest konieczna? Ja też zmieniłem plazmę na oleda i po ustawieniu "pod siebie" jest zadowolony. Miałem plazmę panasonica obok nowego oleda LG i na nim obraz był/jest lepszy. Oczywiście to moje subiektywne zdanie.
Tak jak kolega napisał polecam filmy w 4K z dobrym bitrate i do tego z HDR. Efekt wow gwarantowany. Co do SW w 4K, jak stary fan - polecam! Bo przecież są!
 
Ostatnia edycja:
Do góry