Panasonic TX-P42S30E czy TX-P42ST60E Jaki wybrać ?

FelixCaleb

New member
Witajcie
Mam do kupienia Plazmy Panasonic TX-P42ST60E za 1400 zł i TX-P42S30E za 850 zł, obydwie mają przepracowane okolo 8 tys godzin. TV bedzie do ogladania programów z satelity, filmów 720p mkv i grania na ps4, moze ewentualnie jeszcze netflix odpalany z poziomu ps4. Czy warto dołożyć 550 zł do nowszego panasonica? Czy waszym zdaniem ceny za obydwa modele są dobre??
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witajcie
Mam do kupienia Plazmy Panasonic TX-P42ST60E za 1400 zł i TX-P42S30E za 850 zł, obydwie mają przepracowane okolo 8 tys godzin. TV bedzie do ogladania programów z satelity, filmów 720p mkv i grania na ps4, moze ewentualnie jeszcze netflix odpalany z poziomu ps4. Czy warto dołożyć 550 zł do nowszego panasonica? Czy waszym zdaniem ceny za obydwa modele są dobre??

ST60E to już stara konstrukcja plazmowa, sam mam taki TV do dzisiaj i sobie chwalę, ale smart tv w tym telewizorze już nie istnieje (YT został wyłączony, netflix się wiesza). W mojej ocenie 1400 zł za telewizor w tym rozmiarze nie warto płacic. 55 cali owszem, ale nie 42.
 

SDman

Banned
Wysoko ceni TX-P42ST60E, ja ustaliłem cenę dla swojej TX-P50ST60E na 1500 poniżej nie sprzedam.
Moim zdaniem warto to świetny TV i już nie bierze prądu tyle co czajnik.
50" gra w przedziale 90-170W czyli jak współczesne OLED`y i odbiorniki LCD klasy premium w rozmiarze 55".
ST60 odwdzięczy się na 100%.
 

gunia256

New member
Mam ST60 od 7 lat, niedawno kupiłem Lg nano i nie mogę się przekonać do obrazu z nowego telewizora. Polecam ST60, u mnie chodził od rana do wieczora z dekoderem CP oraz PS4 i nigdy nie było z nim problemów, żadnych wypaleń czy powidoków. Po świętach spalił się zasilacz i to jedyna usterka do tej pory.
 
Ostatnia edycja:

gunia256

New member
Pansonica mam 42 cale a Lg kupiłem 55 cali. Z nowego nie jestem zadowolony, wiem, że nie kosztował dużo (3300 zł), ale myślałem, że obraz będzie lepszy. Wiadomo wielkość, smart, pilot magic to na plus, ale najważniejsze, czyli obraz u mnie na minus w porównaniu do ST60.
 

gunia256

New member
Sdman problem mam ze wszystkim, bo przez 7 ostatnich lat oglądałem telewizję, YouTube, netflixa oraz grałem na plazmie. Nano nie jest zły, ale ciężko mi się przestawić. Obraz jest mniej naturalny jak na Panasonicu.
 

gunia256

New member
U mnie jest ten problem, że chciałem kupić telewizor pod nową generację konsol, czyli 4k. Najlepiej byłoby kupić Oleda, ale trochę się boję wypaleń, bo dzieci i żona zostawiają często tv włączony na kanale informacyjnym albo pulpicie konsoli.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
a na plazmie miales ghosty, wypalenia itp. po 7 latach, heh?. Pamietam jak lata temu bylo to samo co teraz z OLED na temat tych rzeczy. Nie przejmuj sie, bierz Oled'a :)

Zaden LED TV nie bedzie mial podobnego jakosciowego obrazu do plazmy, chyba, ze zbliza sie topowe modele od sony, panasonic. Swoja droga, szkoda, ze nie produkuja tv 4K plazmowych, koszta pewnie, zuzycie energii, parcie na nowe technologie zrobilo swwoje
 
Ostatnia edycja:

gunia256

New member
Właśnie nie mam wypaleń a tv ma mnóstwo godzin przepracowanych. Przed kupnem plazmy czytałem o powidokach, ale nawet jak były to zaraz znikały. Żeby nie było, że krytykuje telewizory ledowe. Mają mnóstwo zalet tylko mi się ciężko do "sztucznego" według mnie obrazu przyzwyczaić.
 

gunia256

New member
Od 8 rano zwykła telewizja plus bajki z YouTube dla córki a wieczorami od czasu do czasu film oraz gry też raz na jakiś czas (głównie w nocy).
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
to Oled ja bym kupil. Ponoc LG ma najwiecej systemow zapobiegajacych wypaleniom i z tego co kojarze, jesli sie tak zdarzy, wymieniaja na nowy TV, ew. nowa matryca
 

muchaone1

New member
ST60E to już stara konstrukcja plazmowa, sam mam taki TV do dzisiaj i sobie chwalę, ale smart tv w tym telewizorze już nie istnieje (YT został wyłączony, netflix się wiesza). W mojej ocenie 1400 zł za telewizor w tym rozmiarze nie warto płacic. 55 cali owszem, ale nie 42.

ALE, że jak??? ja mam GT60E czyli ta sama generacja (ale fakt,że lepszy procek-taki jak w droższych VT i ZT) i u mnie youtube działa jak błyskawica i to nawet z najnowszym interface(aplikacja cały czas ma aktualizacje-mimo,że sam tv od jakiegoś czasu nie) podobnie przyjemnie działa netflix! :krol:
z perspektywy czasu to był wtedy najlepszy wybór (stosunek cena/jakość) może jeszcze dostanie kiedyś jakąś aktualizację -tak jak niedawno seria VT50 z2012r!
 
Ostatnia edycja:

Blendor

New member
w tym przypadku st60 lepszy od s30 , chyba ze chcesz isc w flagowce to VT30 podobny poziom jak ST60
z tym ze modele 30 i 50 mialy problem z srubami jak kupisz 30 lub 50 to puki dziala to rozbiorka tv i wymiana srub na dluzsze plus podkladka sprezynoa i zwykla , przedluzysz zywot tv do deklarowanych wtedy przez panasonica 100 tys godzin :)))) taka aluzja ale cos w tym jest , jak nie zadbasz oto to masz elektronike spaloną prędzej czy pozniej , jak sie zastanawiasz czy plazma czy jakis led lcd nanocell czy qled to wynik jest jeden PLAZMA reszta to *************** , tylko OLED jest nastepca plazmy chociaz mi osobiscie tez sie nei widzi ten sztuczny plastikowy obraz OLEDa w porownaniu z Plazmowym
 
Do góry