Poświata/różnica jasności przy liniach z tekstem.

gzyrzdow

New member
Witam!
Posiadam telewizor Panasonic TX P55-ST60. Tak, wiem - staruszek ;)
Wszystko cacy, ale dopiero niedawno zauważyłem taką przypadłość:
Poziome paski, różnica w jasności przy tekście. Nie są to powidoki ;)
DSC7525jp_qarpqpa.jpg

Dzieje się to zawsze, gdy pojawia się czarny element (np tekst) na jasnym tle.
Zdjęcie w miarę wiernie oddaje to co widzę na żywo.
Jakoś w recenzjach o tym nigdzie nie wspominano, a niby obraz był super i wiernie oddawany, a tu taki zonk, że powstają spore przekłamania w bardzo prostych sytuacjach...
Coś mam włączone, że powoduje taki efekt? Też tak macie?
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
To normalne w plazmach. Nawet na oledzie można to czasem zboczyć ale o wiele bardziej subtelne. Taki urok technologii samoemisyjnych myślę.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
 

gzyrzdow

New member
Jaki więc jest sens kupna telewizora, który sam z siebie wprowadza takie zakłamania w obrazie?
To już nie jest odstępstwo od jakiejś tam normy, tylko widoczna i spora ingerencja w obraz 0-o
Czy ktoś mi wytłumaczy skąd to się bierze? Przecież piksel to piksel i każdy może świecić ze swoja przypisana jasnością, a nie cała kreska przez ekran... Wygaszanie strefowe i jego efekty BEEE, a takie coś przemilczane w wielu testach?
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Jaki więc jest sens kupna telewizora, który sam z siebie wprowadza takie zakłamania w obrazie?

To już nie jest odstępstwo od jakiejś tam normy, tylko widoczna i spora ingerencja w obraz 0-o

Czy ktoś mi wytłumaczy skąd to się bierze? Przecież piksel to piksel i każdy może świecić ze swoja przypisana jasnością, a nie cała kreska przez ekran... Wygaszanie strefowe i jego efekty BEEE, a takie coś przemilczane w wielu testach?
Masz ten tv 7 czy 8 lat a dopiero teraz to zauważyłeś. Myślę że już to powinno wystarczyć za odpowiedź. Jak chcesz bardziej techniczna to pogadaj z jakimś inżynierem elektronikiem który wszytko ci wytłumaczy. Ale zapewniam cię że każda technologia ma swoje wady a idealna zapewne nie powstanie nigdy.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry