Ważne - plazma / obojetnie jakiej firmy/ co zrobić żeby nie powstały trwałe "znaczki"

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeszcze raz i po kolei - dla wszystkich którzy kupują plazmy.
Aby nie stać się niewolnikiem plazmy przez pirewszy okres użytkowania bez znaczenia jakie są parametry ustawienia obrazu i jakiego producenta jest plazma - należy podczas pierwszych godzin oglądania korzystać jak najczęściej z formatowania obrazu jeśli dłużej ogladamy jeden i ten sam program na którym jest logo stacji jest w tym samym miejscu / np. TVN/
Radzę przeformatowywanie traktować to wyłącznie jako forma zabawy . Co to znaczy przeformatwować ?
Ano tyle że na pilocie jest przycisk który pozwala ogladać obraz raz w układzie 4:3 lub 16:9 , 14: , zoom , powiększenie.
Korzystajmy z niego . Nie wymaga to wysiłku ani zbytniej koncentracji.
Jesli wychodzimy z domu i zostają dzieci lub starsi rodzice , a istnieje obawa że nie nie bądą korzystać z pilota / czyli na okrągło chodzi jeden program/ . Koniecznie włącz powiekszenie obrazu i przesuń znaki logo poza ekran. Wówczas plazma będzie grać i dwadzieścia lat bez jakiegokolwiek śladu .
Pytanie - jak często przeformatowywac obraz?
My docierając plazmy dla klienta - w pierwszych godzinyach / jesli jest ten sam program / co pół godziny plus minus oczywiscie . Jeśli oglądamy różne programy skacząc po kanałach - to wogóle nie ma problemu.
Później częstotliwość spada. Co godzinę .
ALe miałem przypadek że ktoś po tygodniu właczył plazmę na 6 godzin na jednym kanale i śladu nie było / a sprawdzałem z duszą na ramieniu.
Dodatkowa informacja najbardziej agresywne są polskie znaczki , a głównie
TVN Turbo
TVN 24
TVP - ponieważ kilka programów ma te same logo / TVP 1 , TVP 2 , TVP3, TVP polnia , TVP Kultutra./
Proszę się nie denerwować tylko z uśmiechem przeformatowywać
obraz. :D
Nie dotyczy to problemu jeśli korzystamy z filmów DVD , albo z dobrych programów - tam gdzie logo zmienia swoje miejsce.
pozdrawiam
 

setunia

New member
Bez reklam
Wybacz Kiki, ale właśnie podałeś najprostszy sposób, jak stać się niewolnikiem własnej plazmy ;) Co niektórzy mogą za bardzo wziąść sobie do serca Twoje rady i z budzikiem oglądać filmy, żeby nie przegapić pół godziny na przeformatowanie.
Już pisałem, że rzadko kto lubi dokładnie taki format jak mąż, czy żona.
Ja ogladam w Zoom1, żonka w 16:9, a syn w pełnym, wiec praktycznie co ktoś ogląda to zmienia format i jak na pół roku użytkowania to wystarcza.
Przez pierwsze dwa miechy miałem zjechany kontrast i jasność, ale teraz jadę jak pasi i na razie odpukać zero problemów.
 
Do góry