Pioneer Kuro KRP-600A wycena

2018

New member
Brak upłynniacza 24 fps - judder nie akceptowalny,
550 watt na godzinę.

Plazma to TV na całe życie: jak kupisz to nie sprzedaż.
 

dealer25

New member
Brak upłynniacza 24 fps - judder nie akceptowalny,
550 watt na godzinę.

Plazma to TV na całe życie: jak kupisz to nie sprzedaż.

550 w na godzinę? kolega chyba nie ogarnia tematu zużycia prądu przez plazmy tylko czyta z tabliczki :)
Na całe życie? Właśnie mam propozycje za dobra kwotę 3 tys i raczej jej nie sprzedam
 

dealer25

New member
plazma dalej u mnie, ostatnio porównałem ja z oledem z drugiego pokoju i stwierdziłem ze ma u mnie dożywocie :)
 

Attachments

  • IMG_8970.jpg
    IMG_8970.jpg
    354,7 KB · Wyś: 72

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Każdemu to co lubi. Ja też zwolennik Plazm kupiłem Oleda. Przez chwilę maiłem włączone w domu obok siebie Plazmę i Oleda....Szarości na Oledzie jakoś nie widzię. Raczej bardzo dobrą czerń. Może to kwestia ustawień, nie wiem.
W każdym bądź razie z Oleda jestem zadowolony.
 
Każdemu to co lubi. Ja też zwolennik Plazm kupiłem Oleda. Przez chwilę maiłem włączone w domu obok siebie Plazmę i Oleda....Szarości na Oledzie jakoś nie widzię. Raczej bardzo dobrą czerń. Może to kwestia ustawień, nie wiem.
W każdym bądź razie z Oleda jestem zadowolony.


Trudno mi odczytać intencje autora, ale traktuje to jako żart:
"Plazma KURO deklasuje na foto OLED TV."



Ja byłem zwolennikiem plazm, ale przeszło mi już dawno. Czekałem na dobry zakup lcd i taki się trafił. Co nie zmienia faktu że szanuję wybór jakim jest oled.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście masz rację. Plazmy były/są bardzo dobre. Jednak technologia poszła do przodu. Można kupić dobrego LCD. Można kupić Oleda. To już inne czasy. Dobrze, że jest wybór.
 

dealer25

New member
Wyłącz Dolby Vision w OLED i dopiero porównaj obraz .

no masz racje włączyłem ten sam film ale bez dolby vision i całkiem inna czern, czyli vision to porażka w lg Oled jak jest taka degradacja. Można jakoś na stale wyłączyć vision w Netflixie ?? wkurzają mnie te bijące po oczach białe napisy i brak czerni w ciemnych scenach :)
 

janunio

New member
Bez reklam
Plazmy mają śladowe ilości NIT-ów. Obecnie z jasnością na poziomie max 150 NIT plazmy to balast technologiczny.
Idą drastyczne podwyżki cen energii elektrycznej. Zapowiadanych rekompensat za 2020 nie widać a plazmy lubią bardzo prąd.
 
Ostatnia edycja:

muchaone1

New member
Plazmy mają śladowe ilości NIT-ów. Obecnie z jasnością na poziomie max 150 NIT plazmy to balast technologiczny.
Idą drastyczne podwyżki cen energii elektrycznej. Zapowiadanych rekompensat za 2020 nie widać a plazmy lubią bardzo prąd.

ALE za to plazmy niezle grzeją-dzięki czemu osczędzam na ogrzewaniu(mowię poważnie) więc wychodzi na zero ;)
 

dealer25

New member
plazma sprzedana za 3 tys, ojciec z synem przyjechali po nią 400km i porównali sobie na spokojnie z moim Oled :) i cytuje "szkoda ze takich plazm nie można kupić jeszcze nowych ", żaden Oled nigdy nie dorówna krp600a pod względem czerni, mialem w domu jak pisałem wcześniej kuro jak i Oleda i wiadomo 4k HDR super ale ciemne sceny tylko plazma.Kolega kupił ostatnio OLED65GX3LA zamówił kalibrację i czerń w ciemnych scenach nie jest czarna :) tzn była dla niego czarna poki nie zobaczył tego samego materiału na plazmie
 
Ostatnia edycja:

citisus

Member
plazma sprzedana za 3 tys, ojciec z synem przyjechali po nią 400km i porównali sobie na spokojnie z moim Oled :) i cytuje "szkoda ze takich plazm nie można kupić jeszcze nowych ", żaden Oled nigdy nie dorówna krp600a pod względem czerni, mialem w domu jak pisałem wcześniej kuro jak i Oleda i wiadomo 4k HDR super ale ciemne sceny tylko plazma.Kolega kupił ostatnio OLED65GX3LA zamówił kalibrację i czerń w ciemnych scenach nie jest czarna :) tzn była dla niego czarna poki nie zobaczył tego samego materiału na plazmie

To nie do końca tak. Moze gdyby porównać nowe egzemplarze. Mam Panasa z serii GT30....i niestety już odbiega mocno od OLEDa. Jest jakby za mgłą. Niby czerń, niby kolory....ale jakby nieco wyblakłe. Fakt ma prawie 30.000 godzin i nie da się z niego już wiele wyciągnąć.
 
Do góry