Kalibracja plazmy Panasonic G30

sokarsg-1

New member
Witam
Przymierzam się do kupna X-Rite i1Display Pro aby zkalibrować swój monitor NEC'a (ten konkretny bo to ponoć najtańszy w miare dokładny kalibrator), choć bardziej zastanawia mnie czy przy pomocy tego urządzenia dam rade skalibrować moją plazmę Panasonic G30. Zastanawia mnie po prostu jak taka kalibracja TV wygląda skoro kalibrator nie ma jak się porozumieć z TV, w monitorach dla grafików jest coś takiego jak LUT i jest możliwa sprzętowa kalibracja a jak to wygląda w przypadku telewizorów. W trybach Profesjonalnych mam dostęp do dwupunktowej kalibracji balansu bieli RGB i regulacji hue, saturation i luminance kolorów RGB. Brak w plazmie 10punktowej kalibracji balansu bieli i kontroli nad drugorzędnymi kolorami. Za porady i linki (mogą być angielskie) będę wdzięczny.
 

sokarsg-1

New member
Naprawdę nikt. Ludzie wypisują tu jakie kontenery, kodeki działają nie działają jakie serwisy ,,smart'' są dostępne i jak pominąć poszczególne problemy, czyli bzdury, a o podstawowej i najważniejszej rzeczy jaką jest poprawne wyświetlanie barw nikt nie ma pojęcia?
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Podbijam mam X-Rite i1Display Pro i tv g30 da się coś z tego ukręcić :) ?

Jakim softem można to przeprowadzić?
 
Do góry