Panasonic TX-P50X60

slawomir273

New member
Witam.Chciałbym się doradzić czy warto kupić ten tv można go dostać za około 1800zł.Wiem że jest hd ready. Posiadam NC+ około 40 kanałów w jakości hd i PS3 do grania.Czy dużo stracę na jakości obrazu w porownaniu full hd?
 

digitalus

Banned
Witam
Zalezy jakie masz wymagania czy np nie beda przeszkadzac odblaski.
podobny temat w linku nizej
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/99855-hd-ready-w-plazmach-panasonica-i-lg-pytanko.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/922587-post32.html
Wiecej zdjec z 42 calowej plazmy hd ready w linku nizej
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/99544-panasonic-tx-p42x60-czy-lg-42pn450b.html
jeszcze jeden przyklad z forum

dopiero dzisiaj doszedl telewizor i napisze pierwsze wrazenia

telewizja sd i hd na dvb-t , filmy 480p i 720p z usb - rewelacja! zarowno z 2,5m jak i wiecej. przewaznie ogladam 3,5m i jest ekstra. okno dachowe mam zawsze do polowy przysloniete wiec lustra nie ma.

kablowka analogowa z racji slabego sygnalu wyglada srednio a niektore kanaly chyba mocniejszy sygnal deczko lepiej. dlatego w poniedzialek biore cyfrowke wiec bedzie jak na dvb-t czyli b.ladnie nawet przy kanalach sd :)

bardzo zadowolony jestem, dobrze ze wzialem 50 a nie 42" :)

z minusow zauwazonych na ta chwile:
delikatne dzwiek szumienia matrycy? (piszczeniem tego nie nazwe) przy bardzo sciszonym telewizorze. jak jest glos to tego nie wychwytuje. z tym ze ja jestem wyczulony na wysokie czestotliwosci :razz:
wydzielanie ciepla - ale to oczywiscie normalna rzecz w tego typu telewizorach
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Dobra jakosc obrazu .Jeszcze jedno zdjecie z kanalu tvp 1 hd
DSCF4219d_nnrsasw.jpg
 

digitalus

Banned
W sklepie moze byc slaby ale w domu bardzo dobry.
W tym przedziale cenowym nie widze konkurencji.
DSCF2724J_nnrsqsp.JPG

DSCF2305J_npqenws.JPG
 
Ostatnia edycja:

xeo151

New member
Bez reklam
Tylko że x60 nie ma nic jest kompletnie goły i nawet do 2 generacji w tył czyli gt30 się nie umywa. Rozdzielczość ledwo 1024 x 768 więc nie dziw się że obraz wydaje się dobry.
 

digitalus

Banned
Rozdzielczosc 1024x768 to zaleta . Kanaly sd wygladaja lepiej niz w telewizorze full-hd.


digitalus_npawqax.jpg


DSCF2094-_npasppe.jpg


Ostrosc obrazu w plazmie hd ready na kanale hd bardzo dobra,Przyklad na zdjeciu nizej
DSCF3764-_nxaqrpq.jpg


Jesli chodzi natomiast o kanaly hd to trudno zauwazyc roznice .Mam mozliwosc porownania z telewizorem full-hd g30.Uwazam nawet ze jakosc obrazu hd jest lepsza w 1024x768.Uzyskuje lepsza jakosc obrazu niz na zdjeciu nizej. Plus dla g30 to lepsza czern i filtr antyrefleksyjny .Niestety nie mam az tak dobrego aparatu aby pozkazac roznice na korzysc 1024x768 ale na forum sa przyklady ze nizsza rozdzielczosc to nie znaczy gorsza jakosc obrazu.

plazma hd ready i lcd full-hd

plazma tx-p37x10 rozdzielczosc hd ready

http://www.hdtv.com.pl/forum/661666-post24.html


Chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami z zakupu i użytkowaniem VL748
Toschiba 40VL748 kupiłem w maju w EURO-AGD w sklepie internetowym w cenie 2490 zł. Telewizor dostarczono w idealnym stanie z orginalną nienaruszoną taśmą TOSHIBY. Telewizor został wniesiony przez pracownika EURO do domu i przez niego rozpakowany do oględzin stany tv ( czy nie ma uszkodzeń mechanicznych) po tej czynności telewizor został przekazany. Na ekranie nie stwierdziłem żadnych rys,zacieków itp. opisanych przez kulasekp. Do tej pory używałem plazmę panasonica 37x10.
Po uruchomieniu 40VL748 + CYFROWE UPC stwierdziłem co następuje
głos - nie do zaakceptowania wręcz fatalny brak niskich tonów pomimo ustawienia niskich tonów na maxa znacznie gorszy niż w 37x10
obraz inny niż w plazmie,przy słabych programach np. niektóre filmy w Kino Polska brak ostrości . brak szczegółów plazma gra lepiej.
Programy HD -obraz bardzo dobry
Kąty bardzo słabe pewnie dlatego że telewizor oglądam z odl. 2,5 m.
Wygląd rewelacyjny.

plazma full-hd i hd ready

http://www.hdtv.com.pl/forum/429315-post80.html

Ja wprawdzie posiadałem model TX-42PV10E, ale to prawie to samo co ...G15 i miałem ten sam problem z ostrością co Cececi. Wczesniej przez kilka miesięcy oglądałem programy na ..PX8 (tylko HD Ready) i byłem bardzo zadowolony. Po podłączeniu ...V10E do dekodera HD PVR zabrakło mi skali ostrości. Obraz był jak dla mnie ogólnie gorszy a kolory których, było niby więcej w stosunku do ...PX8 - nie odpowiadały mi.
W HD tak jak u Cececi niby wszystko było OK, ale jakby też mniej wyraźnie.
Może wyda się to dziwne, ale ja zrezygnowałem z ...V10E i wziąłem ...
42PX10Y, który ostrość (i nie tylko) ma bardzo dobrą! A że nie jest Full HD, ma brzydszą obudowę, mniej wejść i mniej bajerów? To mi nie przeszkadza, bo chyba najważniejsza jest jakość obrazu i moje zadowolenie ze sprzętu. Przy wymianie TV (min. dlatego kupowałem w dużym markecie :) ) zwróciłem uwagę jeszcze raz na ustawione obok siebie plazmy Panasonica.
Wszystkie wyświetlały ten sam obraz ... i najgorszą ostrość miał ...V10E.
Mogę stwierdzić, że brak ostrości był jednym z głównych powodów wymiany modelu na który długo czekałem i którym mocno się rozczarowałem.
Cały czas się zastanawiam czy wszystkie egzemplarze ...V10E i ...G15
tak mają? A może Ci którzy nie narzekają na ostrość po prostu nie maja skali porównawczej?
PS. Wszystkim potencjalnym nabywcom plazm Panasonica życzę zakupów, które pozwolą na ewentualną wymianę modelu lub zapewnią możliwość porównania ich w domu.
Wybór modelu w oparciu tylko i wyłącznie o opinie, testy czy przyznane nagrody może nie dać dobrych wyników - co stwierdzam na swoim przykładzie.




g30
42g30jpg_nxqqaes.jpg
 
Ostatnia edycja:

xeo151

New member
Bez reklam
Kanaly sd wygladaja lepiej niz w telewizorze full-hd.
O czym my rozmawiamy o wyższości SD nad HD ? Do DVB-T ten tv się nadaje, bo i cena i jakość dobra. Do moich potrzeb nie bo nie ma choćby DLNA, LAN, filtra i odpowiedniej rozdzielczości. Materiał 720p to dla mnie takie minimum jakie obecnie oglądam a to jednak wyższa rozdzielczość niż w x60. 1024x768 miały plazmy 10 lat i wtedy była ta wartość ok.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Nie kazdy szuka plazmy z aplikacjami internetowymi i filtrem antyrefleksyjnym.Dla mnie aplikacje internetowe i filtr nie sa konieczne.
Jesli chodzi o rozdzielczosc to aby twierdzic ze jakosc obrazu w plazmie hd ready jest gorsza niz w full-hd to trzeba posiadac dwa telewizory o rozdzielczosci full-hd i hd ready lub przynajmniej miec mozliwosc takiego porownania.
Tak jak wczesniej napisalem,kanaly sd wygladaja zdecydowanie lepiej w plazmie hd ready niz w kazdym telewizorze full-hd . Kanaly hd tez wygladaja bardzo dobrze.
Postaram sie odszukac na forum porownanie telewizora o wyzszej i jeszcze nizszej rozdzielczosci czyli np 850x480.Moje zdanie na ten temat jest dobrze znane:)
http://www.hdtv.com.pl/forum/34719-post2.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/61919-najmniejsza-plazma-2.html
 
Ostatnia edycja:

LukeSky

Member
Bez reklam
Szkoda że to forum nie ma opcji postaw piwo lub punktowania za dobre wsparcie. @digitalus ja Ci daje browca.
 

rott319

Member
Planuję zakup popularnego telewizora Panasonic TXP50X60E, ale jestem przerażony rozdzielczością HD READY, ponieważ będę mógł go oglądać tylko z odległości max 2,5 -3 m.
Mam wrażliwy wzrok np. z łatwością dostrzegam wady telewizorów LCD, pracuję na monitorze graficznym z matrycą S-PVA (NEC P221W)
Czy z odległości max 2,5 -3 m zauważę pixelozę oraz inne defekty obrazu na Panasonic TXP50X60E ?
 

rott319

Member
Sam sobie odpowiem:

Widziałem Panasonic 42X60E i Panasonic 50X60E w akcji.
Rozdzielczości HDREADY na 50 calowych TV to pomyłka, na 42 calowych TV przy odległości powyżej 2,5 m jest akceptowalna.
Kupiłem tego pierwszego, ale jestem średnio zadowolony, bo problemy opisane w artykule "TEST: Panasonic X60 najtańsza plazma 2013! TX-P42X60" są dla mnie widoczne.
Aż się boję pomyśleć, jaką TV miałby jakoś obrazu, gdybym kupił LCD LED zamiast Plazmy.
 

ckalpel

New member
digitalus

Czy mógłbyś proszę zrobić szersze porównanie PxxX30 do modelu xxG30? Czy brak filtru antyrefleksyjnego daje się mocno we znaki? Tv będzie dokładnie na wprost okna ale rzadko kiedy oglądam telewizje w dzień, poza tym telewizor będzie przeznaczony głównie pod konsole X360 i dvb-t.

Dziś włączyłem siostrze w G30 intelligent frame creation i płynność jest nie z tej ziemi.. jak to wygląda w PxxX60 bez tego? Nie chce dopłacać do ST60 dwa razy tyle bo i tak tego nie potrzebuje ale chciałbym aby nie wypadł blado na tle G30 :) Buczy przy jaśniejszych scenach?
 

digitalus

Banned
Witam
Jesli plazma bedzie ustawiona przodem do okna ale z telewizora bedziesz korzystal glownie wieczorem to nie ma zadnego problemu.
Nie zwracam uwagi na odblaski.W dzien tez mozna ogladac .Brak filtra to zaden minus.
DSCF4892d_nqrxhne.jpg

DSCF5296d_nqrxhnn.jpg

DSCF5315d_nqrxhnh.jpg


W tx-p42x60e nie ma filtra antyrefleksyjnego ale poziom jasnosci ekranu jest wyzszy.
To bedzie dobre porownanie
st60 z filtrem antyrefleksyjnym. Zdjecie z zagranicznego forum.
1306170938166677611302266.jpg
plazma panasonic hd-ready bez filtra antyrefleksyjngo.
Nizej zdjecie z ekranu z mojego telewizora .Obraz na drugim zdjeciu jest gorszy niz pierwszym zdjeciu ale jest to tylko wina gorszego aparatu fotograficznego i gorszego zrodla sygnalu.W rzeczywistosci jakosc obrazu jest wzorowa.Podkrecilem tylko troche jasnosc w telewizorze i kolor bialy po lewej stronie obrazka jest ladniejszy niz w st60.Tak mi sie wydaje:) ktos moze miec inne zdanie.Wszystko to kwestia indywidualnych ustawien parametrow obrazu.Jednej osobie ustawienia beda sie podobac , innej nie bardzo.

DSCF4482d_nwsqsps.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry