PS4 problem z HDR, komunikat "twój telewizor może obsługiwać format koloru o wyższej jakości i obraz 4K HDR"

bananmma

New member
Witam. Krótko, zwięźle i na temat opisze mój problem. Być może ktoś miał już podobny ale co TV to inne ustawienia, zatem...

Kupiłem TV LG OLED55B8PLA. Podłączyłem poprzez HDMI konsole z TV. W PS4 w kategorii "INFORMACJE O WYJŚCIU AUDIO" piszą następujące rzeczy:

Bieżący sygnał wyjścia video:

Rozdzielczość -> 3840 x 2160-60 Hz

Format koloru -> YUV420

HDCP -> 2.2

Informacje o podłączonym urządzeniu HDMI:

HDR -> Obsługiwane

Dostępne częstotliwości dla wyjścia 4K -> Bez użycia HDR - 24 Hz, 25 Hz, 30 Hz, 50 Hz (YUV420), 60 Hz (YUV420)

Z użyciem HDR: 24 Hz (YUV422), 25 Hz (YUV422), 30 Hz (YUV422)

"Twój telewizor może obsługiwać format koloru o wyższej jakości i obraz 4K HDR, jeśli zmienisz jego ustawienia. Sprawdź ustawienia telewizora.

I to wszystko. Z powyższego komunikatu z konsoli domyślam się, że przyczyną jest kabel HDMI? Jak wspomniałem konsola jest podłączona do TV kablem HDMI ale jest to prawdopodobnie stary kabel HDMI i nie spełnia on standardu. Chyba, że się mylę to prosiłbym o poprawę i przy okazji wyjaśnienie co zrobić aby wszystko było już ustawione oraz jeśli to jest kabel, to jaki zakupić aby był poprawny?
 

ksDOBRODZIEJ

New member
U mnie na 55b7 był podobny problem,nawet na firmowym kablu. Problem rozwiązało przepięcie do innego gniazda w tv

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

DarkMag

New member
Miałem podobny problem.
Poszukaj w ustawieniach.
Nie pamiętam czy w TV czy PS4 musiałem włączyć HDCP 2.2.
Ewentualnie tak jak piszesz wina kabla. Potrzebujesz HDMI V2.0.
 

robcik3

New member
Miałem to samo. W ustawieniach: TV > Obraz > Dodatkowe ustawienia > HDMI ULTRA HD Deep Color = włącz (dla tego HDMI do którego podpięta jest konsola).
Po tej operacji plejak już mi nic nie pokazuje i wszystkie gry (te co mogą) śmigają w 4K HDR. Obraz jest nieziemski :lol:
 
Do góry