Zwykłe PS4 (bez pro) + TV 4K HDR - czy to ma sens?

simopl

New member
Cześć. Mam w domu PS4 (zwykły fat). Planuję zakup telewizora 4K z przyzwoitym HDR. O sam telewizor mi nie chodzi, jest to nieistotne. Ale jak się ma sprawa z samym efektem HDR z podstawowej wersji Playstation na takich telewizorach? Jak wiadomo PS4 ma starszą wersję HDMI w wersji 1.4a. Mimo wszystko SONY jakoś to wykombinowało i w rodzielczości 1080p jest przesyłany odpowiedni sygnał. Czy sam efekt HDR jest ok? Czy jest on jednak w pewien sposób emulowany i "oszukany"? Ze względu na fundusze chciałbym nie kupować na razie konsoli w wersji pro. Da to jakoś radę i będzie działać w miarę? Może ktoś z forumowiczów korzysta z takiego rozwiązania i mógłby podzielić się wrażeniami?
 

pantomima

Banned
Jak nie dziala jak dziala . Na ps4 doswiadczymy HDR z powodzeniem :)
Jedynie pseudo 4k nie bedzie nam dane a hdr to tylko kwestia aktualizacji .

simopl - smialo mozesz kupywac nowy tv i bawic sie w ps4 hdr bez pro ;)
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
A to przepraszam. Myślałem, że wogole nie działa. To muszę z projektorem w HDR kiedyś spróbować.
Bo normalnie mam do tv FHD podpięte.
 

pantomima

Banned
Dziala dziala tak samo, z ta tylko roznica, ze w 1080p, a nie pseudo 4k. Hdr to tylko kwestia oprogramowania , latki ktora plejka dostala juz jakis czas temu ;)
 
Ostatnia edycja:

simopl

New member
Dzięki pantomima. Miałem co do tego wątpliwości i ze względu na sam standard złącza HDMI i też dlatego, że na YouTube można znaleźć filmiki na przykładzie gry DeusEx, że HDR w niej na zwykłym PS4 jest brzydki, jakby przepalony w wielu miejscach. Bałem się, że może być tak też w przypadku innych gier.
 

pantomima

Banned
Nie masz sie czym zamartwiac .
Pamietaj tylko , ze hdr hdr.owi nie rowny ! Wszystko zalezalo bedzie od tego jaki tv sobie sprawisz . Kieruj sie iloscia kandeli . Im wiecej tym lepiej ;)
 

simopl

New member
A z wyborem TV u mnie to już temat rzeka. Obecnie rozważam LG B7V lub Soniaka xe9005 (mogę go mieć w super cenie w wersji 55 cali). Wczoraj miałem możliwość porównania i nie wiem, może jestem dziwny ale LG nie zrobił na mnie jakiegoś super wrażenia. Nie mam zaufania do tej marki. Wiele sprzętów od nich które miałem kończyły w serwisach. Sama czerń w TV jest super, ale wydaje mi się, że gubi bardzo dużo detali w ciemnych scenach. Odwzorowanie ruchu też jakoś bez rewelacji. Boję się też wypaleń na matrycy. Na Rtings i YouTube sporo o tym materiałów. W Sonym martwi z kolei brak przyszłościowego Dolby Vision.
 

pantomima

Banned
Sam posiadam plazme i juz po 2/3 godzinach grania powstaja mocne powidoki, ktore zawsze musze rozproszyc pozostawiac tv przez kilkadziesiat minut wlaczony na jakims neutralnym obrazie, takze jezeli mialby to byc tv gownie pod konsole , to oled oczywiscie odpada z racji podatnosci na te powidoki/wypalenia .

Co do samej czerni oled , to masz oczywiscie racje . Super czern/plastycznosc obrazu jest extra ale nadal istnieje problem zwiazany z gubieniem detali w czarnych scenach .Podobnie jest z kwestia plynnosci o ktorej wspominasz . Nie jest zle , ale nadal pozostaje duzo do poprawy .

Uwzgledniajac te wszystkie mankamenty , ja i tak wybralbym oleda glownie pod kino w moim przypadku . W Twoim z kolei stawialbym raczej na leda ;)
 
Do góry