Problem z dźwiękiem 5.1 na PS4 / Kino domowe

blackadrenaline

New member
Witam,

Posiadam "zwykłe" PS4 z wymienionym dyskiem twardym na dysk SSD 500 GB a także kino domowe z amplitunerem Onkyo TX-SR444 dołączonym do 5 głośników i subwoofera - choć sam amplituner to potencjalnie 7.1. Wszystko to jest wyświetlane na telewizorze Philips 55PUS6501/12.

W ustawieniach lub w połączeniu tych urządzeń musi być jakiś feler ponieważ gdy w ustawieniach w PS4 ustawiam łącze dźwiękowe na wyjście Optyczne to odtwarza mi dobrze całość dźwięku ale tylko na przednich głośnikach.
Natomiast gdy na wyjście ustawiam HDMI to dźwięk jest przestrzenny ale z kolei podczas odtwarzania scen fabularnych w grach nie odtwarza dźwięków. Sprawdziłem to na 2 grach tj Shadow of War i Phantom Pain i w obu jest taka sama sytuacja.

Próbowałem już ustawiać wiele opcji zarówno w ustawieniach PS jak i Onkyo a także telewizora ale wszędzie była ta sama sytuacja.

Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu?

pozdrawiam
 

RAF1977

Banned
Rozumiem że w ustawieniach wyjścia optycznego zaznaczyłeś trzy kwadraty DD 5.1 DTS 5.1 I AAC?
Następnie wybrałeś dźwięk wychodzący jako DD5.1…?

Oraz główne wyjście jako "optyczne", to opisałeś, więc zrobiłeś.
 

blackadrenaline

New member
Rozumiem że w ustawieniach wyjścia optycznego zaznaczyłeś trzy kwadraty DD 5.1 DTS 5.1 I AAC?
Następnie wybrałeś dźwięk wychodzący jako DD5.1…?

Oraz główne wyjście jako "optyczne", to opisałeś, więc zrobiłeś.
Witam,

Tak, ustawiłem te 3 opcje w ustawieniach wyjścia optycznego. Poza tym zauważyłem że kiedy w ustawieniach dźwięku wybieram HDMI to kino domowe automatycznie wykrywa dźwięk i uruchamia się subwoofer natomiast gdy mam włączony wyjście optyczne to po kilku minutach subwoofer się wyłącza a dzieje się tak normalnie wtedy gdy subwoofer nie wykrywa sygnału dźwiękowego.

MOja prośba o pomoc jest cały czas aktualna
 

blackadrenaline

New member
Marki JVC, nie z zestawu. Normalnie jak włączam tv to subwoofer automatycznie się włącza, wykrywając dźwięk. Natomiast przy PS4 jest tak jak napisałem czyli przy opcji Digital Out subwoofer nie włącza się. Może to świadczyć o tym że coś jest nie tak z przepływem dźwięku ale to tylko mój domysł.
 
Do góry