Panasonic TX-50DXU701 i ps4 pro problem z hdr

edi555

New member
Witam zakupiłem ten własnie tv Panasonic TX-50DXU701 i mam problem z hdr .Jak wlaczam gre na ps4 pro to wszystko ok wyswietla sie napis na tv ze hdr zostal wlaczony i dziala.Ale zauwazylem ze obraz po wlaczeniu trybu hdr jest duzo gorszy to znaczy kolory zamiast byc lepsze to sa takie jakies bozbawione nasycenia rozjasniony i teraz niewiem czy to tak ma byc ze w trybie hdr sa kolory gorsze niz bez hdr ? Dodam tylko ze prubowalem kalibrowac ale to za bardzo nic nie daje po prostu obraz jest duzo lepszy bez hdr .
 

Attachments

  • 20170404215827.jpg
    20170404215827.jpg
    370,6 KB · Wyś: 131
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
ustawiałeś sobie kolory ? na jakim trybie grasz ? mam ten sam ale 58 cali i nie mam żadnych problemów. Jak masz w ustawieniach powłączane kij wie co to nie wiem jak ci pomóc
 

tomjed00

New member
Rozwiązałes może już ten problem?? Ja mam dokładnie to samo tylko że mam telewizor sony kd-x8507c??? Tam gdzie w rogu mapka jest wyraźna jest bez hdr, a z hdr kolory są jasne i nie ładne, tryb zmienia mi się automatycznie w tv na wideo hdr i nie można nic zmienić.
c589cda6b9daef4eeb3a58ad84ac0974.jpg
b2087371a847c9ac5e474a3c0570e935.jpg


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Fabrycznych nie można zmienić? U mnie w panasonicu to jest uatawienie dynamiczne. Czyli przejaskrawione, jasne cukierkowe kolory. Na tym coś oglądać? Rzadko... Gram na swoich ustawieniach przeważnie, jak oglądam film to tryb prawdziwe kino.
Na 2 str są dwa linki popatrz tam na ustawienia.

w ogóle co ci nie pasuje na screnach które dałeś ?? że mapka ciemniejsza ??
 
Ostatnia edycja:

tomjed00

New member
Tylko że to inny tv i ma inne skale, a co ma właściwie dawać ten hdr?? Ta jasność to nie jest jasność kolorów tylko jasność luminacji tła.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Caparzo

New member
Bez reklam
czy jak stoi niebieskie bmw i niebieski mercedes to są inne kolory ? Ustaw tv jak trzeba, skoro te ust. u góry nie podejdą szukaj ust pod sony...
 

edi555

New member
Tak poradziłem sobie z tym.Na samym poczatku dałem zdjecie ustawień jakie mam w konsoli po właczeniu hdr, myslac ze cos nietak jest z tym.Poczytalem i stwierdzam że to tak ma byc poniewaz hdmi 2.0 nie potrafi przekazac obrazu 4k 60 hz rgb w trybie z włączonym hdr dlatego jak włączamy gre z hdr to automatycznie wlacza nam sie yuv422.I nic z tym nie zrobi to tak ma być.
Co do ustawień pod hdr na tym tv to według mnie najlepiej ustawic tryb obrazu na dynamiczny i wtedy sobie według siebie ustawiac kolor bo jeden lubi cukierkowy kolor a drugi ustawia kolor na 50.Ja lubie jak kolor mam na full i mi taki obraz odpowiada.Co do rozjasniania obrazu to z tym nic tez nie zrobi poniewaz tak jak napisałem hdmi 2.0 ogranicza przesylanie danych i obraz musi byc kompresowany dlatego jest yuv422 albo yuv 420.Także radził bym ci sobie to skalibrowac ja dałem tryb dynamiczny ze wzgledu na to ze tak najlepiej widac ruznice jak wlacze gre z hdr.Prubowałem sam ustawiac ale w tym tv jest za duzo suwaków i trzebabyło by kogos kto sie zna na tym takze wole dac tryb dynamiczny.Na koniec powiem tylko ze ja kupowałem tv pod wlasnie ps4 pro i hdr.Taki tv doradzil mi sprzedawca w agd rtv i szczeze to drugi raz bym go nie posłuchal bo w tym tv hdr jest podstawowy czyli ma około 300 nitów a chcac zobaczyc efekt hdr w pełnej klasie najlepiej kupic tv z certyfikatem ULTRA HD PREMIUM w tedy mamy pewnosc ze ilosc nitow w takim tv jest wystarczajacas aby efekt hdr byl zadawalajacy.
 

Attachments

  • inFAMOUS? First Light_20170408184524.jpg
    inFAMOUS? First Light_20170408184524.jpg
    190,7 KB · Wyś: 123
  • inFAMOUS? First Light_20170408184507.jpg
    inFAMOUS? First Light_20170408184507.jpg
    149,1 KB · Wyś: 121
Ostatnia edycja:

Polaker

New member
a jak z input lagiem na panasonicu w trybie 4k HDR - jest duzo bardziej odczuwalny niz przy 1080?

pytam, bo poki co mam 50dxm710 gram na ps3 i pc. Przy 1080 input lag mi nie przedzkadza, ale planuje zakup pro i zastanawiam sie czy jest duza roznica.
 
Do góry