Pomoc w wyborze TV pod PS 4

oldtouch

New member
Witam, uprzedzam, że sporo szukałem po forach nie tylko tutaj ale ceny i modele szybko się zmieniają więc proszę o pomoc w wyborze telewizora.
Zależy mi żeby miał 55" i niski ms do PS4, chcę kupić pod koniec roku wersję PS4 Pro więc musi być na pokładzie 4K. Cena oczywiście możliwie niska. 3D nie jest w ogóle potrzebne. Producent bez znaczenia.

Z góry dziękuję za pomoc
 

klawiak

New member
Szukaj wśród sony z niskim inputlagiem. Ponadto soniaki mają fajny motionflow, upłynnia ślicznie gdy 30 fps nie starczy😀
 

oldtouch

New member
Dziękuję za odp kolego, chodziło mi o konkretne propozycje. Liczy się dla mnie input lag, żeby z czasem nie przeszkadzał. Modele na ogóle nie mają tej wartości podanej w specyfikacji, a przegladać każdy model po kolei... po prostu nie mam na to czasu i chęci więc liczę na gotową wiedzę kolegów z forum.
 

marko666

New member
Ja teraz kupuje Philips 49PUS6561 4K i w listopadzie ps4 pro które będzie wspierało technologię HDR i ten tv też, więc to też biorę pod uwagę przy wyborze tv, ma niski input lag do 30ms i do tego z ambilightem
 

oldtouch

New member
55pus6561 w tym modelu input lag to ok 35ms, a po wyłączeniu "upiększaczy" spada do ~27ms więc ta wartość wygląda obiecująco.
Mam dodatkowe pytanie czy soundbar Philips HTL2163B pasuje do każdego modelu? Ten telewizor siedzi na nóżkach dość nisko więc obawiam się czy nie będzie zasłaniać ekranu. Można gdzieś to sprawdzić przed zakupem?
 

jakesdj

New member
Witam. Ja również szukam TV głównie pod PS4 Pro oraz czasem jakiś film. Wielkość to 55 cali. Cena to tak 4000+/-. Warto kupić tego Philipsa czy może lepiej dopłacić do któregoś z modeli Sony ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli mają być głównie do PS4 i do filmu to kasy na 4K i 100Hz wystarcza na te modele poniżej
jeśli telewizor kupujesz rzadziej niż 3-4 lata.

Czyli jeśli telewizor kupujesz raz na 7-8 lat ( taka jest też średnia europejska) to potrzebujesz właśnie model 4K i 100Hz z HDR.

I tu masz w klasie do 4 tyś zł tylko dwa modele :
- TCL 58 S7806
- Philips 55PUS6561

Inne firmy też mają nowe modele 4K i 100 HZ ale najtańsze z tych modeli to:
- Panasonic 58DX750 za 6350 zł
- Sony 55XD8505 za 5650 zł
- Samsung 55KS700 za 5950 zł
- Philips 55PUS9109 za 6450 zł
Jak zauważysz dopłata 2 tyś zł.

Co zyskujesz kupując już dziś 4K ?
Dziś z sygnałów TV HD, bluraya , aplikacji internetowych , YT, Netflix - od razu nasz ostrzejszy obraz z większą ilością informacji i większą dynamiką kolorów.
Natywne obrazy 4K od ręku na YT, XBOX ONE S- gry i filmy UHD, nagrania z coraz tańszych kamer 4K Gopro ip, zdjęcia z dowolnych aparatów 4K - które są bardzo tanie, nagrania i zdjęcia ze smartfonów które od dwóch lat większość już ma 4K.

A za trzy lata - będzie dużo serwisów w jakości 4K które będą streamować gry, filmy w jakości 4K, z HDR.

Jak kupisz na wiele lat fullhd to wszystko Cię ominie, a na ekranie zobaczysz tylko napis ten plik nie jest obsługiwany. Wówczas zawsze możesz skoczyć do sąsiada aby u niego zobaczyć extra film 4K z pednriwe. Bo sąsiad jako zapobiegliwy kupił 4K ...

Czy dopłacić do Sony 55DX8505 te 1650 zł - jeśli masz to oczywiście że tak - bo to jest model dwie klasy wyżej.
Wszystkie modele są dostępne dla niebieskich w podanych cenach i z kalibracja profesjonalną gratis.
 

jakesdj

New member
Dziekuje za wyczerpującą odpowiedź :) Mam jeszcze jedno pytanie. Jaki 50 calowy tv od Sony najlepiej kupić? Oczywiście posiadający 4k 100hz i HDR.
 

polaris20

New member
Witam skorzystam z tematu i również zapytam jaki tv wybrać. Również jak kolega szukam:
1. TV 55"
2. Możliwie jak najniższy imputlag
3. 4k to chyba już obowiązek
4. Opcja HDR mile widziana (zamierzam zmienić PS4 na PS4 pro
5. Budżet do 6 tysięcy
Dodam że byłem dziś w Media Markt i zaproponowano mi TV Samsung UE55KS7000 w cenie 5200zl wiem tylko tyle że obraz w sklepie był świetny no i imputlag lag w trybie gry wynosi 19 praktycznie najniższy wyniki. Bardzo proszę o odpowiedź i pomoc w wyborze.
Pozdrawiam Jacek
 

polaris20

New member
Martwi mnie to że w recenzjach Samsunga piszą o tym że opcja HDR nie działa tak dobrze jak to jest w przypadku Panasonica oraz to ze czerń nie jest idealnie czarna. Do tego natknąłem się na temat o clouding'u oraz białych psach żekomo od kurzu dostajacego się pod matrycę??gwarancja nie obejmuje tej że "usterki". Zastanawiam się jeszcze nad tym czy nie znajdzie się jakiś model Sony dedykowany pod PS4 dodatkowo posiadam telefon Sony Z3 z opcjami udostępniania ekranu i czy w tym przypadku również nie sprawdzi się Sony. Pozdrowiam i czeka na więcej opini.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic 50Dx750 będzie lepszy i to pod każdym z wymienionych względów.
Zaloguj się w klubie HDTV .
Masz specjalną cenę i to z kalibracją.
 

jakesdj

New member
Panasonic 50Dx750 będzie lepszy i to pod każdym z wymienionych względów.
Zaloguj się w klubie HDTV .
Masz specjalną cenę i to z kalibracją.

Witam. Jak ten tv sprawuje się z otwieraniem youtube w 4k ? Czy działa to bezproblemowo bo nie ma on androida. Jak z otwieraniem filmów z pendrive ? Pozdrawiam.
 

MrSadistic

New member
Martwi mnie to że w recenzjach Samsunga piszą o tym że opcja HDR nie działa tak dobrze jak to jest w przypadku Panasonica oraz to ze czerń nie jest idealnie czarna. Do tego natknąłem się na temat o clouding'u oraz białych psach żekomo od kurzu dostajacego się pod matrycę??gwarancja nie obejmuje tej że "usterki". Zastanawiam się jeszcze nad tym czy nie znajdzie się jakiś model Sony dedykowany pod PS4 dodatkowo posiadam telefon Sony Z3 z opcjami udostępniania ekranu i czy w tym przypadku również nie sprawdzi się Sony. Pozdrowiam i czeka na więcej opini.


Po 10 listopada zobaczę na własne oczy czy jest problem z HDR. :razz:
 

dod6e23

New member
Witam.
Również jestem posiadaczem PS4 PRO i szukam TV z tzw 4K pod nią, najlepiej około 50 cali. Przeczytałem ten post i padło kilka propozycji, wspominacie o HDR, ale dlaczego nikt nie pisze o wymaganym do odtwarzania 4K - 2160 RGB HDCP v.2.2?
Jest to przecież mega ważne aby TV miał wejście HDMI zgodne z HDCP v.2.2.
Czy ktoś z was już kupił TV, jeśli tak to napiszcie jaki. Ja nadal szukam, a mój budżet to max 3 tyś zł.
 
Do góry