Playstation 4.5 Prawda czy Fake?

Seizo

Active member
Bez reklam
Kotaku donosi o niebywale interesującym fakcie, który wypłynął w trakcie rozmowy z jednym z developerów. Ów developer wygadał się, iż rozmawiał z Sony na temat „PS 4.5”, które ma przynieść zdecydowanie większą moc GPU (co pozwoli na granie w 4K) oraz pozwoli na jeszcze lepsze osiągi w czasie korzystania z PS VR. O ulepszonej konsoli, żartobliwie okrzykniętej już mianem „PS4K” nie wiemy niestety nic więcej, poza powyższymi deklaracjami mocniejszych podzespołów. Czyżby tegoroczne targi E3 lub Gamescom miały być miejscem początku kolejnej ery branży gier?Ulepszona konsola miałaby pozwolić na komfortowe granie w rozdzielczości 3840×2160 pikseli. W porównaniu z obecnie królującym standardem Full HD, jest to około cztery razy więcej pikseli. Obecne konsole są przystosowane do odtwarzania filmów i wyświetlania zdjęć w standardzie 4K, jednak żaden z obozów nie ma wydajności pozwalającej na uruchomienie gry w takich wymiarach. Po aktualizacji, przynajmniej PlayStation ma być w stanie to zrobić. Nowy układ graficzny pozwoli równeż na lepszą oprawę graficzną.

Zanim Kotaku pokusiło się o publikację tak szokującej informacji, jej redaktorzy spróbowali potwierdzić ją u swoich informatorów w różnych studiach bezpośrednio powiązanych z Sony. Wszystkie odpowiedzi się pokrywały i potwierdzały istnienie PS4K. Jedno ze źródeł stwierdziło jednak, że sprzęt ma wciąż znajdować się w fazie „poszukiwań najlepszego rozwiązania”, więc nie ma pewności, że pojawi się na rynku jeszcze w tym roku. Ciekawsze są natomiast doniesienia z odbywających się w minionym tygodniu targów Game Developers Conference w San Francisco, gdzie Sony miało spotkać się w wybranymi developerami i omawiać nowy sprzęt oraz jak będzie on działał w praktyce. Takie spotkanie prawie na pewno miało miejsce, gdyż Keza MacDonald – dziennikarka z angielskiego oddziału Kotaku, podsłuchała rozmowę dwóch producentów, którzy stojąc w kolejce rozprawiali nad wykorzystaniem większej mocy oferowanej przez „PS 4.5” – bo taką nazwą mieli się posłużyć."

Informacja pochodzi ze strony polygamia.pl. Źródło Kotaku.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Też mi się tak wydaje, tyle że z lekkim wyprzedzeniem. Gdyby jednak ta wiadomość okazała się prawdą, Sony ładnie wydymałoby wszystkich użytkowników PS4. Rozumiem wersje slim i super slim, ale wymiana podzespołów w jednej generacji to już lekka przesada.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Jeżeli to prawda to musiałbym się przesiąść na PS4 i z wielką łzą w oku porzucić Forzę 6...
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Obsługa wyższych rozdzielczości wiąże się z większymi kosztami,a mało kto będzie chciał dzisiaj wydać na konsolę 3k zł...
Więc zanim 4K wejdzie w świat konsol,wszystko musi stanieć...a na to potrzeba czasu...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Już widzę te 4K przy 60fps i max detalach, zejdżmy na ziemię ;)
Lepiej niech dopieszczą FHD/60fps z max settingiem.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Do 4K, 60fpsów i max detali to obowiązkowo 2 karty graficzne. Nie wspominając o chłodzeniu dla którego nie ma miejscu w małej obudowie od PS4:D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja to wiem, mi na gta5 przy gtx 980Ti potrafi slajda puścić.
Powiedziałbym, że do niektórych pozycji to i 3 karty przy max detalach.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Wydaje mi się że w PS5 mogą pójść w marketing,reklamując 4K,jednak będzie to w większości 30kl/s ;)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ja to wiem, mi na gta5 przy gtx 980Ti potrafi slajda puścić.
Powiedziałbym, że do niektórych pozycji to i 3 karty przy max detalach.

Xone kilka razy puścił mi slajda jadąc nocą w deszczu na GTA5:)

Zaznaczę jeszcze, że Xboxa kupiłem w sklepie to nie DIY heh.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tia i low/medium settings, ja dziękuję.
Lepiej niech podwyższą cenę i zrobią coś co na dzień dobry będzie mogło konkurować z przyzwoitym PC, bo to co jest obecnie odstaje juz lata świetlne.
Pierwszy taki przypadek w całej generacji.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Dokładnie tak jest, zgadzam się z Piramida. Dlatego ja postanowiłem, że jeżeli następna generacja nie będzie na poziomie dobrego PC to idę w wielką skrzynkę.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
250zł to chyba na promocji , już widziałem droższe :)
Jak patrze na te ceny, to czuje się jak bankier w Szwajcarii.

Co do slajdów, to na konsoli często można podziwiać przy wybuchach .Taki slowmotion :)
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Wydaje mi się że w PS5 mogą pójść w marketing,reklamując 4K,jednak będzie to w większości 30kl/s ;)
Jeżeli PS5 będzie gwarantowało stałe 30fps przy 4K to ja to biorę. Stałe 30 klatek to płaynna rozgrywka, a jeżeli nawet zdarzy się, że raz czy dwa animacja na chwilę chrupnie to nie jest to żaden argument przekreślający zakup takiej konsoli.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Niemniej jednak na PC też są przycinki i bawienie się (wkurzające) na jakich ustawieniach będzie najlepiej chodzić...;)

Jeżeli PS5 będzie gwarantowało stałe 30fps przy 4K to ja to biorę. Stałe 30 klatek to płaynna rozgrywka, a jeżeli nawet zdarzy się, że raz czy dwa animacja na chwilę chrupnie to nie jest to żaden argument przekreślający zakup takiej konsoli.

A wolałbyś 4K 30 fps czy 1080p 60 fps ?
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Nie ma się co podniecać bo pewnie następne konsole nie będą oferowały grania w 4K. Wystarczy popatrzeć na listę nowych tytułów choćby na XBoxa - większość wymagających gier 900p.
 
Do góry