PS4 , Tv 4k, Niski Input Lag do 3500pln

Hellspawn666

New member
Witam Serdecznie ,

mam pytnko, czy taki tv bedzie dobry do grania i bez Input Lag??

SAMSUNG UE JM 6440

Czytałem na ten teamt, ale zbytnio się w tym nie orientuje ...

Tv ma być głownie pod granie w strzalnki fpp online, zalezy na bardzo niskim input lagu(koniecznie 4k i cale od 48do55)

za wszelaka pomoc , serdecznie dziekuje!!!

Pozdrawiam
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Input lag występuje w każdym TV i z zasady im niższy, tym szybsza reakcja tego co się dzieje w TV po naciśnięciu przycisku na padzie. JU6400 ma laga na poziomie 26,4 ms więc jest to bardzo dobry wynik ale już jako TV UHD nie jest on dobrym wyborem, zresztą jak wszystkie budżetówki UHD Samsunga serii 6. Typowo do gier w sieci i FPS najlepszy jest W705c z lagiem na poziomie 13ms. Po co Ci TV UHD do PS4 skoro ta konsola nie obsługuje takiej rozdzielczości?
 

Hellspawn666

New member
Witam, dzięki za odpowiedzi !

Bardziej UHD ma być jako zakup na przyszłość, ponieważ podejrzewam i za 2-3 lata będzie to już standard. A nie chciałbym wyceniać tv co 3 lata :)

Mam jeszcze amplituner yamahy pod 4k i myślałem że kupienie tv który obsługuje UHD będzie dobry zestawem na przyszłość...
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Ten model jest na 60 HZ matrycy więc do filmów i sportu jest słaby. Jeżeli to ma być zakup przyszłościowy to celowałbym w coś na 120 Hz matrycy. Z Samsunga np. JU7000
 

Hellspawn666

New member
No tak tylko cena jest zaporowa bo aż o 1000 więcej niż planowany budżet...

Pytanie czy faktycznie jest sens wchodzić w UHD kiedy nie wiadomo ile jeszcze potrwa zanim UHD się zadomowi na dobre w naszych domach? TV ma być wyłącznie do grania + oglądanie tv i filmów (nc+). Pytanie czy jednak polecany sony, niebyłby wcale takim złym rozwiązaniem??
 

Hellspawn666

New member
Aha, no i też ważna sprawa : Tv będzie służył też do oglądania meczów piłki nożnej. Czy przy 60hz będzie widać smużenie bądź jakieś niedoskonałości? Pytam was - expertów , bo sam za bardzo się nie znam :)
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Aha, no i też ważna sprawa : Tv będzie służył też do oglądania meczów piłki nożnej. Czy przy 60hz będzie widać smużenie bądź jakieś niedoskonałości? Pytam was - expertów , bo sam za bardzo się nie znam :)
Będzie to widoczne. W705c również jest na 60 Hz matrycy. Z dobrych FHD na 120 Hz matrycy masz
Samsung z input lagiem na poziomie ~46 ms
H6400
J6200
J6300

Sony z input lagiem na poziomie ~36 ms
W755c, 805c
 

Hellspawn666

New member
No właśnie i tutaj jest problem "coś za coś" ;/
Input lag musi być w przedziale 20-30 żeby szło grać bez jakiegokolwiek odczucia różnicy

Z danych w necie ten samsung ma około 25ms, mataryce 100hz czy spełnia oba warunki, tylko kosztuje swoje?

Czy ten będzie najlepszym wyborem taki wypadku?

SAMSUNG UE48JU7000L ?
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Jeżeli chcesz UHD na 120 Hz matrycy to moim zdaniem tak. Ewentualnie Sony X8505c ale tutaj jest dziadowski, jak na chwilę obecną android.
 

Hellspawn666

New member
w tym sony jest input lag na poziomie 35 czyli dla mnie za duzo :)

A cos nie tak z tym Samungiem? dla zwyklego szarego czlowieka ktoray gra i oglada od czasu do czasu filmy i mecze??
 
Do góry