PS4 + HDMI 2.0 / Jakość dźwięku/ Deep color

1FRESH1

New member
Witam, zastanawiam sie nad kupnem nowego okablowania do mojego systemu. Po przeczytaniu kilku recenzji na temat wlasciwosci kabla hdmi 2.0, doszedlem do wnisku ze '' chyba '' warto podpiac go pod PS4. Glowna zaleta standardu 2.0 jest odtwarzanie materialow w 4k, oczywiscie jestem swiadom ze Ps4 nie obsluguje tego formatu, lecz interesuje mnie uzyskanie innych korzysci z podlaczenia tego kabla. Mianowicie kabel hdmi 2.0 przesyla dzwiek nie 8 kanalowy lecz 32. Do tego dochodzi obsluga Deep color. Ta funkcja w konsoli jest standadowo wylaczona, Hdmi 2.0 oferuje obsluge tej funkcj co teoretycznie daje 12bit glebie kolorow. Moj zestaw:

PS4 ---- hdmi 1.4 ---- > marantz 5007 --- hdmi 1.4 ----> sharp lc60le840 (skalibrowany)
Kolumny monitor audio bx2 / 5.1

Pytanie, czy okablowanie zmieni jakosc?
 

Rafal7

Banned
Że niby co ma Ci dać ten kabel, poprawic jakość ? :D

hdmi_2_0_spec_1.png
 
I

irek6311

Guest
Nie widzę problemów w zakupie kabla HDMI 2.0, jest wstecz zgodny z 1.4, jakość dżwięku czy obrazu się przez jego zastosowanie nie poprawi znacznie, ale warto kupić bo będzie to zakup przyszłościowy, KABEL HDMI 2.0/1.4 UHD Prolink Futura przykładowo.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
Nie widzę problemów w zakupie kabla HDMI 2.0, jest wstecz zgodny z 1.4, jakość dżwięku czy obrazu się przez jego zastosowanie nie poprawi znacznie, ale warto kupić bo będzie to zakup przyszłościowy, KABEL HDMI 2.0/1.4 UHD Prolink Futura przykładowo.

Jakość sie nie poprawni znacznie :) - uśmiałem się, jak nie masz wiedzy i pojęcia w temacie to nie pisz takich farmazonów.
Od kiedy to kable HDMI wpływają na jakość obrazu ? Zadaj sobie pytanie czy kabel SATA do dysku twardego wpływa na jakość dźwięku czy obrazu na monitorze ? no to masz odpowiedz.

Jakiego znowu kabla HDMI 2.0 co Ty za brednie kolejno opowiadasz, nie ma czegoś takiego jak kabel HDMI 2.0 czy 1.4 itp to są oznaczenia wyłącznie gniazd w urządzeniach, kable HDMI są tak na prawde 4 rodzaje Standard, Standard z Ethernet, High Speed, High Speed z Ethernet, doszedł teraz na doczepkę Premium High Speed ale to to dokładnie to samo co High Speed bo dostają go dawne dobrej jakości kable, po prostu to taka gwarancja informacja ze wyrobi się teraz w 4K dla kupujacego.
Przyklad
https://www.lindy.co.uk/cables-adap...h-speed-hdmi-cable-with-ethernet-anthra-p6514
99% dobrej jakości markowych dawnych kabli High Speed będzie poprawnie działać w 4K @60Hz z HDR czyli obsłużą przepustowość 18GB/s.
 
Ostatnia edycja:
Do góry