Co kupić PS4 czy Xbox360?

LE21

New member
Witam. Chciałbym kupić konsolę, ale nie wiem na co się zdecydować PS4 czy Xbox360? Co będzie lepsze biorąc pod uwagę jakość sprzętu i jakość gier? Zaznaczam że interesuje mnie tylko granie w gry (inne funkcje są zbyteczne) i to wyłącznie przed TV (nie będę grał w sieci). Zakup na raty najprawdopodobniej w sklepie internetowym.

Wypowiedzcie się, podpowiedzcie coś, bo jestem zielony w tym temacie.

Z góry dziękuje za udzielone odpowiedzi.
LE21
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
To tak jakbyś zapytał, kupić Nowe Audi A4 czy Skode Octavie z 2001 roku. Oczywiście PS4, a jak wolisz Xboxa to One, mam i jestem zadowolony.
 

freddy

New member
Odpowiedź na pytanie jest trudna, ale można ją rozłożyć na czynniki pierwsze . Na chwilę obecną nowa generacja konsol dopiero się rozgrzewa, a bardziej jest na niej więcej kotletów z poprzedniej generacji niż nowych świeżych IP. Mimo, że posiadam PS3, PS4, xbox'a 360 elite, to nadal wracam do starszych konsol z racji ceny gier nowych/używanych, które można kupić za grosze, a i pozycji do ogrania i zaległości przy tej okazji masz sporo jak choćby trylogia Gears of War, Splinter Cell, Wiedźmin 2 i wiele wiele innych.

Moja sugestia, jeśli dysponujesz gotówką i grasz sporadycznie jako typowy casual, bierz PS4, jeśli natomiast chciałbyś zobaczyć co straciłeś przez te lata i nadrobić zaległości nie wydając dużej ilości pieniędzy : bierz xbox'a 360.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Na Xbox One będzie można grać w tytuły z 360. Ja osobiście nie kupiłbym starszej konsoli. Miałem spory dylemat nad wyborem PS4 czy Xbox One, ale przekonali mnie kumple, którzy wybrali konsolę Microsoftu - fifa i te sprawy:D PS4 ma lepszy układ graficzny, ale i tak obie konsole mogą czyścić buty PCtowi. Ja na 100% przy następnej generacji konsoli wymienię swojego Xbox One na PC.

Pozdrawiam
 

LE21

New member
Wczoraj obejrzałem kilka filmików z porównania tych samych gier na PS4/PS3/XO/360. I z moich obserwacji wynika, że gry na nowych konsolach są zdecydowanie lepsze pod względem grafiki względem starszych. Natomiast samo porównanie XO i PS4 oraz 360 i PS3 daje wg. mnie następujące wnioski

1. XO i PS4 są na równym poziomie, gdzie XO ma przewagę w szczegółach na ciemnych sceneriach/przedmiotach, natomiast PS4 na jasnych.
2. 360 wg. mnie ma lepszą grafikę i jest lepszą konsolą od PS3.

Jeśli miałbym wybierać między tymi starszymi to zdecydowanie wybrał bym 360 (jest bardziej udaną konsolą i ma lepszy Kinect).

Porównując cenowo 360 do nowych konsol jest atrakcyjniejsza nawet z Kinectem w zestawie, do tego więcej gier i są tańsze. Tak więc z jednej strony kusi grafika i widmo nowych lepszych gier, a z drugiej cena, ilość gier i Kinect.

Jestem w kropce. Przejadę się do marketu i obejrzę je z bliska, sprawdzę pady, a na koniec porównam gry - ich rodzaje i ceny.

Pakolo, dlaczego napisałeś, że byś nie kupił starszej konsoli?
 
P

PlayStation

Guest
Wybrałbym konsolę XBOX 360.
Gears of War
Seria... Halo
BioShock

Szukaj wersji " Elite " Konsola posiada wyjście optyczne.

:mrgreen:
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Wczoraj obejrzałem kilka filmików z porównania tych samych gier na PS4/PS3/XO/360. I z moich obserwacji wynika, że gry na nowych konsolach są zdecydowanie lepsze pod względem grafiki względem starszych. Natomiast samo porównanie XO i PS4 oraz 360 i PS3 daje wg. mnie następujące wnioski

1. XO i PS4 są na równym poziomie, gdzie XO ma przewagę w szczegółach na ciemnych sceneriach/przedmiotach, natomiast PS4 na jasnych.
2. 360 wg. mnie ma lepszą grafikę i jest lepszą konsolą od PS3.

Jeśli miałbym wybierać między tymi starszymi to zdecydowanie wybrał bym 360 (jest bardziej udaną konsolą i ma lepszy Kinect).

Porównując cenowo 360 do nowych konsol jest atrakcyjniejsza nawet z Kinectem w zestawie, do tego więcej gier i są tańsze. Tak więc z jednej strony kusi grafika i widmo nowych lepszych gier, a z drugiej cena, ilość gier i Kinect.

Jestem w kropce. Przejadę się do marketu i obejrzę je z bliska, sprawdzę pady, a na koniec porównam gry - ich rodzaje i ceny.

Pakolo, dlaczego napisałeś, że byś nie kupił starszej konsoli?

Nie kupiłbym starszej konsoli ze względu na grafikę. Jestem osobą, która uwielbia ładną grafikę w gierkach. W serie Crysis, Far Cry, Assassin Creed polecam grać na pc. Obecnie tłukę far cry 4 na Xone i oprawa graficzna prezentuje się ładnie do momentu zbliżenia się do elementu...

Xone kupiłem z myślą o Fifie, Forza i tego typu gierkach, więcej One używa moja kobieta, która na Kinect bawi się w te różne tańce i pierdoły:D

Co do samego Xboxa najbardziej boli mnie MULTICHANNEL. Konsola co prawda dekoduje dźwięki DTS HD itd, ale do ampa podaje wszystko jako PCM.
 

LE21

New member
A czemu po sieci nie?też tak kiedyś myślałem i zmieniłem zdanie.w xbox granie online jest płatne(abonament) a ps4 za darmo.

Ponieważ zwyczajnie mnie do tego nie ciągnie. Grając do tej pory na PC nie korzystałem z tej opcji, a po kablu zagrałem 1 czy 2. Więc zakładam, że nie będę grał.
 

LE21

New member
A czemu po sieci nie?też tak kiedyś myślałem i zmieniłem zdanie.w xbox granie online jest płatne(abonament) a ps4 za darmo.

Ponieważ nigdy mnie to nie interesowało. Do tej pory gram na PC i nigdy z tej możliwości nie skorzystałem. Nawet kiedyś tylko raz czy dwa podpięliśmy na kablu 2 komputery z bratem i pograliśmy w Unreal Tournament. To wszystko, więc zakładam, że nie będę grał.
 

LE21

New member
Sorki za powielenie odpowiedzi. Miałem problemy na kompie i myślałem, że nie przeszła.

Niedawno wróciłem z MM. Pograłem w piłkę na PS4 i wyścigi oraz piłkę na X360. Choć mieli ...ujowe telewizory to różnicę było widać. A co do padów. Wydaje mi się, że ten od X360 jest wygodniejszy do trzymania (nie wiem czy taki sam jest do XO), natomiast ten od PS4 ma jakby mniej luźne gałki przez co łatwiej panować nad ruchem w grze. Jednak ciężko tak jednoznacznie to ocenić, gdyż pad od X360 mógł być bardziej zużyty.

A wy jak oceniacie pady?
- jakość wykonania,
- wygodę użytkowania,
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A wy jak oceniacie pady?
- jakość wykonania,
- wygodę użytkowania,

Na temat padów mieliśmy tu już całą masę dyskusji (poszukaj).
W skrócie powtórzę, moim zdaniem:
Dla mnie bez porównania lepsze pady robi MS (wygoda użytkowania).
Tak było w przypadku poprzedniej generacji, tak jest obecnie.
Obecny pad od PS4 wniósł dużą poprawę względem poprzednika, ale i tak daleko mu do poprzedniego pada od X360, nie wspominając już o obecnym padzie od XO.

Chwyć do ręki i sam oceń. To jest jedyna droga, a rady traktuj jedynie jako sugestie.
 

rkaniews

Member
Sorki za powielenie odpowiedzi. Miałem problemy na kompie i myślałem, że nie przeszła.

Niedawno wróciłem z MM. Pograłem w piłkę na PS4 i wyścigi oraz piłkę na X360. Choć mieli ...ujowe telewizory to różnicę było widać. A co do padów. Wydaje mi się, że ten od X360 jest wygodniejszy do trzymania (nie wiem czy taki sam jest do XO), natomiast ten od PS4 ma jakby mniej luźne gałki przez co łatwiej panować nad ruchem w grze. Jednak ciężko tak jednoznacznie to ocenić, gdyż pad od X360 mógł być bardziej zużyty.

A wy jak oceniacie pady?
- jakość wykonania,
- wygodę użytkowania,
Jejku, musisz ogarnac jedna sprawe. Porownuj PS4 vs XboxOne. X360 to poprzednia generacja tak jak PS3.
Druga sprawa. Jezeli zalezy Ci na graniu za pomoca czujnika ruchu (kinect, w ps nie wiem jak to sie nazywa), to bierz Xbox One. Ps4 nie rozwija juz swojego kontrolera. U mnie to wlasnie zadecydowalo. Dodatkowo xone wpiera multimedia po sieci I na nim odtwarzam filmy z dysku sieciowego.

Wysłane z mojego SGP311 przy użyciu Tapatalka
 

Caparzo

New member
Bez reklam
A czemu po sieci nie?też tak kiedyś myślałem i zmieniłem zdanie.w xbox granie online jest płatne(abonament) a ps4 za darmo.

nie wiem skąd masz to info ale ps4 już ma abonament na granie w sieci, dlatego ja pozostaje puki co przy ps3.
granie w sieci to jest zabawa, nie to co walenie do komputera ...
 

izari

New member
Ja bym wybrał ps4, po prostu mam zaufanie do tej marki, ale na xone mógłbyś mieć dość dużą bibliotekę ze względu na kompatybilność wsteczną
 
Do góry