Pierwszy błąd w PS3

szymonunion

New member
"Nie minął tydzień od premiery najnowszej konsoli Playstation 3 firmy Sony, a już pojawiły się informacje o błędach w oprogramowaniu, które nie pozwalają użytkownikom uruchamiać starszych gier z PS2, w tym m.in. Gran Turismo oraz całej serii Final Fantasy. Biorąc pod uwagę obecne problemy oraz przekładaną kilka razy premierę, można by się zastanawiać, czy japoński producent nie korzysta przypadkiem ze strategii firmy Microsoft albo jej doradców.

W kampanii promocyjnej nowej konsoli, firma Sony zapowiadała, że podobnie jak w przypadku poprzedniej wersji, PS3 będzie kompatybilna wstecz i pozwoli uruchamiać wszystkie gry dla serii Playstation. Okazało się jednak, że podczas prób odpalenia takowych, występują błędy w poprawnym wyświetlaniu menu oraz momenty, gdy system graficzny zawiesza się całkowicie. Szczególnie widoczne jest to przy wspomnianych tytułach Gran Turismo oraz Final Fantasy.

Producent zapowiedział już wypuszczenie odpowiedniej poprawki, która ma naprawić zgłaszane problemy, co jednak nie kończy całej sprawy i daje dość mocny argument konkurentom w postaci właśnie Microsoftu oraz Nintendo. Oczywiście absolutnie nie można nawet zakładać, że powstały problem mógłby być swoistym sabotażem, dyskredytującym nową konsolę. Firma Sony i tak już na starcie ma poważne problemy ze swoim wizerunkiem, spowodowanym wybuchającymi bateriami do laptopów. Wychodzi więc na to, że opisywany przez nas jakiś czas temu problem ze zmierzchem japońskiej elektroniki zaczyna nabierać rozpędu."
 

Ru$lan

New member
Osobiście nie uważam że to jakiś większy problem. Dlaczego? Dlatego, że upgrade spftu w tej konsoli to pestka i zanim PS3 trafi nad Wisłę to ten problem zostanie całkowicie wyeliminowany.
BTW coś te nextgeny mają pecha do gier "starosystemowych", przecież u x360 jest to samo.
 

egonszef

New member
Moim zdaniem sony prędzej czy później naprawi problem z grami ze starszych konsol, jak mówiłeś tak ja powtórzę.. dla fachowców z sony wypuszczenie poprawki do softu tak jak to ma miejsce z psp nie będzie stanowiło wiekszego problemu. Natomiast czytałem już że nowa konsola sony ma 2 problem (podobny do x360) a mianowicie po dłuższym graniu nagrzewa się i tu jest większy problem ponieważ Kutaragi aby poprawić błąd będzie musiał zaingerować w konstrukcję konsoli a nie w poprawę jej softu (ciekawe czy microsoft poradził sobie z tym problemem ponieważ nie wiem)
 

Remik82

New member
tak jest bedzie upgrade dasha i poprawi tu i uwdzie, co do samej emulacji ps2 wszyscy wiedza ze strasznie trudno sie ja emuluje na Pc podobno bardzo zlozona architektura :) ale zeby Sony niemoglo emulowac wlasnej konsolki to zeczywiscie smieszne lol
 

tripfnf

New member
z tego co można przeczytać w necie to tylko 200 tytułów nie działa a cała biblioteka ze starych PS wynosi ok. 8000 tytułów.
 

arsenal

Moderator
VIP
Pierwszy ale nie jedyny błąd.
Uwaga, uwaga:D:D:D
Konsola Playstation3 nie wyświetla gier w rozdzielczości 1080i! Po wybraniu tejże nastepuje konwersja do 480p. Fajnie co?;) Z 720p też są jakieś kłopoty tylko nie pamiętam gdzie o tym pisali. Sony już zapowiada poprawkę ale mimo to delikatny niesmak pozostaje.
 
Ru$lan napisał:
coś te nextgeny mają pecha do gier "starosystemowych", przecież u x360 jest to samo.

Dokładnie! Chcieliśmy zagrać z kolegą w Halo 2 na X 360 - Xbox porosił o zaktualizowanie dashboardu . . . gra nie chciała pójść! Ale i tak zagraliśmy kilka dni później :)
 

Mistic

New member
Jak PS3 będzie już w EU i trafi na Polskie wystawy sklepowe to nie bedzie juz tych błędów.
Pozdrawiam.
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
A nikt z was nie używał blema i tego typu programów? Też niebyły idealne nawet jak Sony póściło w sieć cały skrypt jak zrobić emu...Choć z tego co wiem w PS3 jest emulator sprzętowy, ale? Jeszcze mnie ciekawi jedno kiedy wyjdzie na PC w pełni działajacy emulator ps2 i jakei beda minimalne wymagania :]
 

Mistic

New member
Ojjjjj wymagania będą spore, bo żeby odtworzyć taka grafike jak ma GT4 w pełnych 50/60 fps'ach to nie jeden komp z prockiem 2 rdzeniowym zgrzytnie, PS2 ma bardzo trudną architekture, podobnie jak PS3;). Ale dajmy czas programistą nauczą się pisać na PS3 to wtedy mogą robić emu na PS2, a teraz pomyślcie jaki by musiał być PC żeby ruszyć gry z PS3 :D, kolejny dowód na to że cena PS3 jest dobrze skalkulowana. PC o takiej mocy obliczeniowej kosztował by krocie a potem i tak wymagania sprzętowe poszły by do góry i nici z dalszej gry bez modernizacji a na konsoli z czasem programiści robią lepszą grafike.
Pozdrawiam.
 
Do góry