Crysis 1 ps3

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam, wyszła właśnie wersja na ps3. Jako że tematu nie zauważyłem postanowiłem go założyć, gra bardzo dobra. Opisze tym samym wrażenia z obcowania przy tym tytule, większość wrażeń odnośnie grafiki rzecz jasna.
Gra kosztuje 69zł na psn a to uważam w sumie kradzież na cryteku patrząc na ceny innych gier, owszem może być argument że gra na PC ukazała się lata temu ale jednak na PS3 jest to nowość i powiedział bym że graficzna supremacja na tej konsoli. Byłem niezmiernie ciekawy jak konsolowy crysis wypadnie w bezpośrednim starciu z ver PC, przecież kilka lat temu Crytek zapewniał że nie ma możliwości by nawet crysis został przeniesiony ze względu na słaby sprzęt. Dziś crysis na konsole jest rzeczywistością, mało tego gra wygląda FENOMENALNIE JAK NA KONSOLE o możliwości gpu RSX czyli okrojonym 7800gtx. Widać wizja pieniędzy zmusiła Crytek do rzetelnej pracy, jak się chce to można widać wiele. Co do samej gry waży prawie że 4 GB, szkoda że nie wydali wersji pudełkowej ale cóż, pozostaje gra w "chmurze" i taką kopią musimy się zadowolić. Pora na g właściwą, po jej odpaleniu widać że gameplay został dostosowany idealnie pod pada, nie długo trzeba by się przyzwyczaić, od razu też polecam grę na czwartym lub nawet piątym poziomie trudności gdyż inaczej jest za łatwo i nie trzeba używać strategi na walkę z żołnierzami :)
Co do rzeczy najważniejszej w przypadku tej gry, grafiki... hmm oczekiwałem ze ujrzę coś na kształt odpowiednika low detali na PC ale efekt końcowy subiektywnie przebija znacznie w odbiorze Crisis na PC przy high choć obiektywnie są tu i tu widać uproszczenia i o nich zaraz powiem. Powiem wpierw co jest i co robi wrażenie. Przede wszystkim płynność, gra działa płynnie jak na standard crysisa a zwłaszcza części 2 która na ps3 wręcz raczkowała w 20 fps. Tu jest średnio około 26=30 i też nie ma tego wrażenia rozmazanego obrazu jak w 2jce, pewnie rozdziała większa choć gdy przełączyłem na 1080p jak by trochę fps zmalało ( choć wciąż jest dużo płynniej aniżeli w crysis2 ns ps2). Wrażenie robi fakt że jest fizyka zniszczenia, nawet drzewa można kosić co na PC trzeba było używać DX10 lub specjalnych modów na dx9 do very high... co dalej, jest bump mapping na ziemi symulujący wystające kamienie, znowu opcja very high dx10/dx9very high, jest SAO symulujące nawet promienie światła, znowu opcja dx10, jest też nowe oświetlenie czasem niby robi większe wrażenie aniżeli high na PC. Wpierw gdy grę odpaliłem na nieskalibrowanym trybie w lcd to była załamka, na ustawieniu kalibracyjnym SUPER. Ta gra ma bardzo dużo żywych i posaturowanych kolorów w odcieniach bardzo trudnych do zobaczenia na przeciętnych a zwłaszcza nie skalibrowanych LCD. Tam gdzie powinien być jasny pomarańcz od słońca na skałach bez kalibracji była sama biel, rujnuje to cały efekt grafiki i oświetlenia, wygląda wtedy jak wyblakła gra a to jest jednak winą tv. Na pdp czy skalibrowanym lcd jest za to SUPER.

avermediacenter20111004.jpg

Subtelne pomarańcze na skałach i drzewach zamieniają się w biel na słabych lcd :)
Będzie to więc wyglądało tak jak na obrazku poniżej. Płacz i zgryzota lcd w trybie dynamiczny a i jeszcze ostrość wyśrubowana... na crt gry tak słabo nie wyglądały.

http://img13.imageshost***/img/2011/10/05/image_4e8b7eb32815b.jpg

http://img13.imageshost***/img/2011/10/05/image_4e8b7f3892862.jpg



Z detali co jeszcze... nawet samej roślinności jest dużo choć nie aż tak dużo jak na pc, myślałem że będzie jej mniej :p, co wiec wypada wyraźnie gorzej i co zauważyłem ? Na pewno tekstury tu i ówdzie poszły pod kompresje w stosunku do PC (np tekstury żołnierzy, nie ma też shaderu skóry który na PC po prostu zrywa beret), najbardziej zauważyłem rozmazany księżyc ale reszta na standardy ps3 no na prawdę nie mam się co przyczepić, ps3 ma 512 MB jako całość, dla crysisa samo tyle na karcie graficznej to za mało na dx10.. gdy weźmiesz pod uwagę skale gry i detalizację przestrzeni jaką silnik generuje na ps3 jest mega dobrze. Co jeszcze... woda, wygląda GENIALNIE choć na pewno do pc na VH się nie podskoczy bo jest 2D, tzn nie ma wyraźnych fal 3d oceanu ale też źle nie jest bo ver 2d wykorzystuje genialnie dobry shader :p Również cienie wydają są na pewno słabszej rozdzielczości w stosunku do PC ale tu już zaskoczenia być nie może, trochę większy POPup niż na PC również (tak samo drzewa w dalekiej przestrzenni przechodzą w standard z psx1, sama bitmapa ). Całość jak na konsole wygląda jednak absolutnie fenomenalnie gdy siedzisz 3 metry od 42 cali, jeśli nie jesteś maniakiem z PC który zobaczy że tu czy tam nie ma takiej rozdzielczości cieni, tekstur itp i zajmiesz się samą grę to content na standard ps3 jest super. Aż dziw bierze co można z tak starego sprzętu wyciągnąć, crysis w jakości która przebija dopiero wyraźnie tą konsolową wymaga dużej detalizacji dx10 i specjalnych modów a na to wciąż wiele osób nie ma kompa.
Zakończyć trzeba więc stwierdzeniem, jest super choć na pewno uczciwie trzeba przyznać że do PC nie podskoczy w ogólnej jakości, tam gdy wymajstrujesz modami grę całość wygląda wręcz foto realistycznie, bądźmy jednak realistami i oceńmy content w stosunku do możliwości konsoli :) Tu jest bardzo dobrze, gra jest znacznie lepsza od crysisa2 i aż jest wrażenie takie że te gry robiły zupełnie inne firmy :) Duże przestrzenie można eksplorować w crysisie 2 nie było z tym tak fajnie.
Polecam więc zaznajomienie się z grą posiadaczom ps3 jeśli ktoś lubi klimaty far cry/dzungle czy też film predator :p
Ja się nie zawiodłem na knowersji, byłem bardzo ciekawy jak to z crysisem 1 wyjdzie na konsoli bo druga część była moim zdaniem bardzo słaba, słaba rozdziałka, slaby fps, bardzo słaba grywalność. Jedynka jest po prostu lepsza.
Moje oceny:
Crysis 2 PC- 7.0 i to za grafikę w dx11, za samą grywalność 5/10
Crysis 2 PS3- 5.5, dobra grafika na standard ps3 ale zrujnowana całość przez fps
Crysis 1 PC- 9.0, bardzo dobra grafika, super grywalność na poziomie delta przez kombinowanie w terenie, większość sytuacji można przejść na kilka sposobów. Taka sobie historia ale za to wydana w iście filmowym stylu.
Crysis 1 PS3- 9.5, Plusy te same co na PC plus braku problemów odnoszących się do płynności animacji.

2 godzinny gameplay na konsoli:
http://www.youtube.com/watch?v=yOMUHkqR6QY&feature=related

Trochę crysisowych widoków

Wpierw 2 screeny z crysisa PC przy ustawieniach low, wiele osób (nie wiem dlaczego) pisze że konsolowa ver wygląda jak te detale, czy widzieli gre na crt czy też odnoszą się do jakiś starych zdj. alpha crysisa na konsoli, nie wiem. Może piszą tak ze złości, ja to potraktuje jednak obiektywnie i pokaże też faktyczny wygląd low detali w crysis 1 na pc, a potem zaś na konsoli by pokazać jak dobrą robotę zrobił crytek, bo moim zdaniem JAKO CAŁOŚĆ to wygląda dużo lepiej niż te low detale i subiektywnie przez oświetlenie nawet lepiej niż high.

LOW DETAIL SETTINGS
Comparison_01_Low.jpg


low19003.jpg


Poniżej crysis na średnich

Medium details
crysis_low.jpg


Poniżej już konsole. Na moje oko jest DUŻO LEPIEJ NIŻ LOW DETALE a nawet średnie, jak to się usiłują nam wmówić posiadacze samych PC mówiący że konsolowy crysis chodzi na low detalach. Moim zdaniem crysis na konsoli jest warte tych pieniedzy a na żywo jak gram na tv to jeszcze lepiej wygląda. Trzeba tylko mieć dobry tv bo na badziewnym LCD z rozkalibrowanymi kolorami to może i racja ze wygląda kiepsko :)

crysiscom.png

Poniżej już konsola
crysis04.jpg






Ponizej jak to wygląda na PC, przy samych "tylko" High, na moje oko oświetlenie na konsoli jest lepsze, na PC natomiast większa ilość roślinności. Subiektywnie jednak przez te oświetlenie konsola podoba mi się bardziej.

2.jpg


Crysis-Console-ScreenShot0235_656x369.jpg


crysis-console-screenserq5.jpg


Poniżej jak podobna scena wygląda na PC, w oczy od razu rzuca się gorsza kolorystyka którą dopiero mody usprawniają.
crysis_high.jpg


Poniżej konsola

c1cmjjh.jpg


woda 2d na konsoli, wciąż jednak robi wrażenie
avermediacenter20111004.jpg


avermediacenter20111004.jpg


avermediacenter20111004.jpg


avermediacenter20111004.jpg


avermediacenter20111004.jpg


avermediacenter20111004.jpg


avermediacenter20111004.jpg


avermediacenter20111004.jpg


2011100421132806z1tc.jpg


2011100421361823532w.jpg


2011100421371225w4o7.jpg


2011100422375661p0d1.jpg


2011100422383663u6sa.jpg


2011100421102302g0al.jpg


201110042129092113cp.jpg


2011100422480970g64p.jpg


Poniżej dobrze widać doskonale różnice PC vs konsola. W oświetleniu konsola wygrywa, więcej roślinności i detalizacji w geometri na PC jednak oświetlenie rujnuje efekt zupełnie i konsola subiektywnie tak jak się patrzy wygląda dużo lepiej. Jak grałem w wersje PC to musiałem modować grę dodatkowymi usprawniaczami grafiki by poprawić te miękkie oświetlenie, na konsoli jest to za darmo a i jeszcze FPS w miarę dobry :p

crysis_pc_dx10_high_vs_console.png


Poniżej natomiast słaba strona konsolowego crysis, tekstury, to była jednak rzecz wiadoma :)

944x531.jpg


944x531.jpg


A poniżej jeszcze raz, lepsze oświetlenie ver na konsole w porównaniu do zwykłego, nie modowanego crysis

pcvsx360.jpg


Poniżej zdj. zmodowanego Crysis1, dopiero zmodowanie na ultra high detale poazuje że PC wciąż wiedzie prym ale jak widać na podstawie zdj. powyżej w stosunku do samego nie zmodowanego crysis jest bardzo dobrze :)

Crysis PC na modach, większość to Maximum Immersion mod, niektóre z dodatkiem enbseries.
crysis_comparison_screen_2.jpg


crysis2011070213075258.jpg


crysis2011070213001228.jpg


2pblu.jpg
crysis2011071312204706.jpg
 
Ostatnia edycja:

pav3l

New member
Bez reklam
Dodatkowo, na screenshotach PS3 widzę ingerencję PhotoShopa. Zdjęcia zostały poPSute [ktoś przegiął mocno z wyostrzeniem], siedzę w klimacie, wiem o co chodzi.....
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Mataman- temat cen z psn to sam wiem jaki jest. crysis to pierwsza gra którą kupiłem z PSN i być może ostatnia, to co mnie przeraziło to CENY GIER. LUDZIE TO JEST GŁUPOTA JAK JAKIEŚ PROSTE DLC KOSZTUJE TYLE PRAWIE CO CRYSIS1, same cenny reszty gier to też przesada, kto za grę z psx1 czy jakąś z przed 15 lat atari/amigi da nawet 20-30 zł, tak drogo to nawet w empiku nie mają i za 30 zł to ja widziałem crysisa plus warheada w oryginalnym opakowaniu tak jak mówisz. Kto chce dać ponad 200 zł za niektóry gry w "chmurze" bez fizycznej kopii. Ja nie wiem kto dyktuje takie ceny, nie muszą przecież prowadzić dystrybucji, wydawać na nośniki, nagrywanie gier. Na pewno przelicznik z dolara trochę większy, w usa za nawet crysisa życzą sobie 19 dolarów, u nas zrobili z tego 69 zł. Fakt jest jednak taki że golą ludzi jak ZŁODZIEJE i ten crysis to będzie raczej nieliczny z moich zakupów w PSN. Zamiast zachęcać to tylko zniechęca to człowieka do tych klasyków ps2 chociażby, niby większą rozdziale dadzą tylko i już cena jak za nową grę.

pav3l- Od screena z wodą do tych z tymi żołnierzami na ziemi- to obrazy bezpośrednio wyciągnięte przez jakieś urządzenie hdmi chyba, jak pamiętam od negogaf.com i pokazywali właśnie jak kapitalnie gra wygląda. Sam nie wyciągałem żadnego z tych zdj. a szkoda że nie mam takiej możliwości. Jak widzę grę na tv to faktycznie tak dobrze to wygląda. Ogólnie nie wiem o które ci dokładnie chodzi screeny, chyba jakieś 4 z tych też są cryteka oni lubią majstrować ale też bez przesady. Jak patrzę na te wszystkie zdj to na pewno są ostre ale to może dlatego że tabela trochę ścisnęła te zdj gdy się wstawiały, otwórz w nowym oknie i od razu wracają do normy :p !!! BTW crysis nie ma chyba nawet AA, wszystko jest więc ostrzejsze niż w większości gier na konsole ale też są schodki bardzo widoczne, pomaga upscaling do 1080p, jak by zamazuje te ostre krawędzie, przynajmniej miałem takie wrażenie.
 
Ostatnia edycja:

Rudeford

New member
Screenshot z celownikiem na kamyczki jest przesadzony. Mimo to gra wygląda świetnie a i klimat rodem z pierwszego Far Cry jest. Zarzucano często grze, że jest nudna ale ja się nie nudzę, na delcie nie ma na to czasu.
 

badyl7

New member
świetnie to przedstawiłeś, jeszcze bardziej się nakręciłem na tą grę. Bardziej niż na 2 część w którą jeszcze nie grałem:)
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Rudeford to zdj. z kamyczkami miało przedstawiać paralax mapping który jest dopiero w dx10 i ustawieniach very high, ludzie piszą że konsolowy crysis to ustawienia low detali a chciałem przedstawić że z mojej perspektywy na takie detale to nie wygląda. Nawet w crysis 2 na ps3 tego efektu nie ma. Swoją drogą ja jak grałem pierwszy raz w crysis to było to demo. Wpierw jak włączyłem grę to strasznie lipna mi się wydala, później chyba z miesiąc po tym zagrałem w nie jeszcze raz (tylko że tak jak mówisz na DELCIE) i od razu wrażenia z gry były inne, bez tego poziomu trudności to po prostu nie potrzebne jest żadne kombinowanie, chowanie się itp gra robi się aż za prosta. Ogólnie na PC była to bardzo kontrowersyjna gra, jedni mówili że lipa, drudzy tak jak np ja że super. No trzeba to samemu sprawdzić. Mi na pewno podoba się crysis 1, w przeciwieństwie do dwójki którą ukończyłem z przymusu i do której ani razu potem nie miałem ochoty wracać, zupełnie inna gra.


choć wciąż jest dużo płynniej aniżeli w crysis2 ns ps2)
Odnośnie gł. postu, miało być oczywiście ps3 :p Edycja już nie pozwala zmienić poprzedniego postu.

Badyl7-Sprawdź sobie gameplay z konsoli by się nie zawieść z wydanych pieniędzy, zawsze to daje trochę więcej informacji o grze, widać na nim i mocne strony tej gry jak też i słabsze.
http://www.youtube.com/watch?v=yOMUHkqR6QY&feature=related
 
Ostatnia edycja:

dariuszd1

New member
Kapralu Hicks, dzięki za bardzo fajną recenzję. Co prawda od wycieku danych nie posiadam już numerów kart na swoich kontach PSN i nic już na nich również nie kupię, jednak byłem ciekawy, co ta gra pokaże na PS3 i jestem mile zaskoczony. W sumie jak pisałeś, jeżeli ktoś siądzie przed tv i gra to nie zauważy większych różnic w stosunku do PC.Ale faktycznie kiedyś Cyrtek jęczał, że crysis nie jest możliwy do przeniesienia na konsole. Pewnie w tamtej formie nie ale na engine crysisa 2 już mogli, w który to w końcu wpompowali mnóstwo kasy, który musi się im zwrócić.

Tak, ceny gier często głupawych i minigier na PSN są jakieś kosmiczne, dodatkowo często to samo wydanie pudełkowe poważniejszych produkcji kosztuja jakby były nowością i ekskluzywem!:)) Mass effect 2, czy jakieś tam inne multi, które są dostępne w dystrybucji cyfrowej, to jest śmiech i żart. Nie zrozumiem tego nigdy, że wychodzi powiedzmy jakieś stare prince of persja i kosztuje tyle co nowa gra pudełkowa!:) Z drugiej strony ja już tam się raczej nie zarejestruje, bo teraz kupuję raczej na Steam lub Games for Windows lub Orgin, gdzie (tu np. orgin) taki Need for speed HP można kupić za 29 lub 39 zł, co jest bardzo atrakcyjną ceną.
 

badyl7

New member
Kapral_Hicks> Oglądałem gameplay ale to nie to samo, wolę sprawdzić samemu i na pewno będę zadowolony. Liczę się z tym, że nie będzie szału jak na PC ale w zupełności wystarczy:D, Konsole rządzą
 

debeef

New member
Bez reklam
gra kupiona, jednak wyżej oceniam czść drugą, patrząc na cene i datę wydania wydaje sie to oczywiste, ale już patrząc na pierwszego posta nie
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
gra kupiona, jednak wyżej oceniam czść drugą, patrząc na cene i datę wydania wydaje sie to oczywiste, ale już patrząc na pierwszego posta nie
Po dokładniejszym ograniu ver PS3 zauważam że jednak są duże różnice in minus względem ver PC a ocena była właśnie w dużej mierze na podstawie wrażeń jakie miałem z ver PC. Na początku dostrzegałem jedynie że coś tu nie gra z gameplayem, zauważyłem w końcu że żołnierze właściwie widzą cię z kilometra i to nawet jak masz nanoskafander, nie ma mowy o skradaniu i wybijaniu po cichu oddziałów żołnierzy tak jak na PC, wszystko to można załatwić jedynie w bezpośredniej konfrontacji.. i tu drugi problem, sterowanie :), o ile fpsy na konsoli (nawet killzone2) nie przysparzały mi takich problemów o tyle tutaj jest wyraźnie trudniej niż jak przy pc'towej myszy a w crysisie liczy się i precyzja i szybkość. Zwłaszcza że pociski mają jak by laga :), gdy żołnierze są w ruchu to trzeba minimalnie przesuwać celownik tak by wyprzedzić ich ruch, z celowaniem nie ma problemu ale dopiero jak stoją w miejscu :), ogólnie jest strasznie trudno i jest przez to mało funu na padzie, a znowu jak weźmiesz włączysz asyste celowania gra dosłownie sama celuje. Także sam już nie wiem jak ocenić tego crysisa, ver PC dosłownie super a ver PS3 wypada mi ocenić wyłącznie jako miły dodatek dla użytkowników konsol :)
 
Ostatnia edycja:

promyk79

New member
Filmiki dołączone pokazują gameplay ale z Xbox360 a nie z PS3 .

Jeśli chodzi o post powyżej o celowaniu to pewnie masz TV który z opóźnieniem wyświetla Ci obraz (Ruszasz padem a po ułamkach sekundy dopiero telewizor Ci to wyświetla) Może być to złe ustawienie samego tv lub ma duży inputlag bądź czas reakcji matrycy lub po prostu przetwarza jeszcze raz już raz przetworzony obraz przez konsolę.To pierwszy powód a drugi to kwestia przyzwyczajenia do pada po wieloletnim nap nap nappierdalaniu na PC-towej myszy.

A odnośnie Twojej recenzji gry Crytek-a . Zawsze PC będzie miał lepszą grafikę ponieważ w nim można wymieniać elementy ,a producenci gier przez to nie muszą się ograniczać pisząc pod jeden tylko hardware jak w przypadku Konsol. Przecież to że na danych scenach w wersjach konsolowych występuje np. mniej roślinności jest logiczne że większa ilość obiektów w danej scenie spowodowałaby brak płynności gry w danej scenie. Piszesz tu o FPS-ach nawiązując do Crissis 2 o braku płynności na ps3 , w to nie za bardzo chce mi się wierzyć bo producent pisząc grę na jeden tylko Hardware PS3 (Xbox360) musi tak napisać grę aby płynnie mykała , gdyż tu już nie ma tej rozbieżności jak w przypadku PC , że jeden ma taką grafikę z 2012 a drugi z 2008 .Po prostu pisząc na PC gry producenci mogą już aplikować więcej obiektów lepsze tekstury z myślą o Kartach graficznych które dopiero zaistnieją na rynku a użytkownikom teraźniejszych kart pozostawić możliwość gry na minimalnych ustawieniach, które przełączone na maksymalne sprawią że nie da sie grać z powodów płynności . Jeśli jakiś producent wypuszcza grę na konsolę która ma zbyt małą ilość FPS to znaczy że nie zoptymalizował jej odpowiednio do Hardware i wniosek jest jeden Dupa nie producent lub zaliczył wpadkę jak mercedes wypuszczając jakieś tam autko co fikołki robiło wchodząc w zakręt przy 60km/h.

Podsumowując to wygląda ten temat na reklamę gry która i tak jest droga jak na lata w których się pojawiła, a mylenie PS3 z XBOX360 (antialiasing)oraz komentarz faceta który siedzi w obróbce zdjęć i wywnioskował że foty są podrasowane programami graficznymi , sprawia że ja osobiście całością recenzji mógłbym się podetrzeć ale z uwagi iż treść jest w formie elektronicznej nie mam takiej możliwości :( Myślę też że mogłeś wstawiać screen-y z Xbox-owej wersji gry.

I na koniec cieszy mnie to że pojawiają się recenzje tak więc dziękuję mimo wszystko za włożoną w nią pracę i zachęcam do kolejnych bardziej wiarygodnych (skoro piszesz o szczegółach dbaj o ważne inne szczegóły i nie myl więcej PS3 z XBOX360) a w recenzjach umieszczaj swoje screeny .
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
No nie, przedstawiciel pokolenia wiecznych NARZEKACZY w moim wątku, ta fala zalewa już cały internet i chyba pora będzie dać sobie spokój z jakimkolwiek udzielaniem się na necie, zwłaszcza gdy można wolny czas spędzić znacznie lepiej.

Mimo wszystko poświecę minutę na odpisanie, warto sprostować parę rzeczy. Przede wszystkim tekst nie aspirował do miana recenzji, ot bardziej rozbudowany post z wrażeniami, urozmaicony o zdj., pisany w luźnym stylu tego forum i dla użytkowników z którymi często coś komentujemy o grach.

Zdj. mogą wyglądać na wyostrzone ale gdy masz obraz o rozdzielczości 1270x720 i dasz go do takiego wąskiego okienka to wiadoma sprawa że będzie wyglądał lepiej, tak działa skrypt skalujący obrazy do rozmiaru okna forumowego! Wystarczy że klikniesz na zdj. by otwarło się w nowym oknie i prawidłowym rozmiarze, wszystko wygląda jak trzeba. A jak twierdzisz że to jest wciąż za ostre to chyba nie widziałeś zdj. z uncharted 3 którymi ludzie wręcz zalewają fora.

Że niby swoje zdj. powinienem zamieszczać w takim poście ?. Nie mam HD stripper'a potrzebnego do wyłapywania zdj. z gier na ps3 i kupno tego ustrojstwa do napisania postu/opinii było by bezsensowne. Posłużyłem się zdj. zamieszczanymi już na stronach, przy pełnowartościowych recenzjach, lepsze to niż kompletny brak zdj. ukazujących wydanie konsolowe panie znawco. Fakt że jakieś zdj. było np z x360 a nie ps3 to już przy akurat tej grze dopuszczalna sprawa. Brało się pod uwagę opinie fachowych recenzji oraz użytkowników, mówiące o tym że obydwie wersje są właściwie takie same (poza może jakością AA.. ale zaraz zaraz dla ZNAWCÓW różnica w AA to przecież porażka) a przede wszystkim sam tekst miał ukazać porównanie Crysisa PC z tym konsolowym, był adresowany dla całej konsolowej wiary bo większość z ludzi z którymi pisze w tym dziale ma tak ps3 jak i xboxa360. Przez PC'iarzy właśnie postanowiłem napisać taką dłuższą opinię, przedstawić sprawę bardziej obiektywne niż te ich gadanie po forach że wydanie konsolowe to poziom LOW detali ver PC. Było za dużo podobnego wyśmiewania jaki to na konsoli Crysis jest graficznie skaszaniony.

Przecież to że na danych scenach w wersjach konsolowych występuje np. mniej roślinności jest logiczne że większa ilość obiektów w danej scenie spowodowałaby brak płynności gry w danej scenie
Nie interesowało mnie co jest logiczne a jak wyglądają różnice między PC a konsolą. To że na konsoli jest mniej roślinności rozumiem i nie narzekam, to bardziej PC'arze mają z tym problem uważając że ta różnica zakrawa na tragedie.

Co do tv, konkretniej lagu przy strzelaniu w Crysis, ta gra po prostu taka jest na konsoli i na PC. To miał być (d)efekt symulujący prawdziwy pocisk. To nie wina mojego tv, który nota bene ma jeden z niższych input lagów i był specjalnie pod tym kątem kupiony. Zresztą jak oddaje się strzał to idealnie z naciśnięciem przycisku słychać dźwięk i widać animacje strzału, sama kula jednak po prostu leci z prędkością strzały :). Może trochę przesadzam ale dla wprawionego gracza FFS'ów to jest po prostu widoczne i denerwujące jeśli celujesz w head shoty, w COD czegoś takiego nie ma.... tak samo jak w 99.9% fpsów na konsolach. W killzone2 (zaraz po wydaniu, jeszcze bez patchu) był lag na sterowanie ale nie było to tak denerwujące jak tutaj bo sam pocisk leciał szybko. Na PC jest znacznie łatwiej przy takim utrudnieniu odnośnie szybkości pocisku, znacznie szybciej dokładniej wycelować także łatwo wnosić poprawki na celownik (jeśli przeciwnik się porusza).

osobiście całością recenzji mógłbym się podetrzeć
Proszę bardzo


To tyle. Skończę tylko stwierdzeniem, Crysis na ps3 to graficznie top na tą konsole, nie jest ważne że sam crysis PC wyszedł wiele lat temu skoro na ps3 była to nowość. Jeśli jednak miał bym wybierać między crysisem na PC a konsolą ? wybrał bym zdecydowanie PC z uwagi na jeszcze lepszą grafikę (zwłaszcza gdy ją zmodujesz) czy grywalność (przede wszystkim sokole oko żołnierzy w wersji na konsole).
 
Ostatnia edycja:
Do góry