40" Samsung ue40d6500 za duzy do gier? BFBC2

specrider82

New member
witam.
mam dziwny problem. Otóż jesli chodzi o gry ( mowie tutaj o FPS-ach a wlasciwie o Battlefield Bad Company2) w trakcie gry w trybie multiplayer , strasznie cieżko sie celuje do przeciwników, zmieniałem juz ustawienia obrazu na Smart View, uruchamiałem Motion Plusa i wszystko chodzi plynnie , tylko jeśli dochodzi juz do strzelania to bardzo cieżko sie celuje w przeciwnika ,a wymiana ognia z bliskiej odległości to juz pewna porażka. Dzisiaj nowego samsunga wystawilem do pokoju rodziców i konsole podłączyłem do LCD-ka Samsung le32c530 - i na tym TV (też jes full hd) wszystko działa idealnie - zniknął problem z celowaniem do przeciwnika) - nie wiem na czym to polega , może czestotliwość odświeżania w ledowym 400hz a w lcd 50hz .
MAcie podobne doświadcznia to proszę pomóżcie :sad:. pozdrawiam
 

Singularity

New member
te 400hz Ci właśnie powoduje takie "efekty"- w ustawieniach tv musisz włączyć game mode (tryb gry) wyłączający wszelkie ulepszacze typu 400hz (motionplus etc).

Stary tv (c530) ma 50hz i ma 1 z najniższyh inputlagów z tv lcd i dlatego Ci się dobrze celuje. Po włączeniu trybu gry otrzymasz właśnie 50hz.
 

specrider82

New member
No macie rację. w trybie gry wszystko chodzi ok, celuje sie świetnie :) , tylko szkoda ze jakoś obrazu sie pogarsza, ale nie za dużo. Dzieki innym ustawieniom , obraz wyprowadzilem do optymalnego - tj zwiekszylem kolory i ostrość obrazu - jest ok.
no narazie gram na starym lcd samsung le32c530 - obraz super i wyniki on-line w Battlefielda rewelacyjne :)


te 400hz Ci właśnie powoduje takie "efekty"- w ustawieniach tv musisz włączyć game mode (tryb gry) wyłączający wszelkie ulepszacze typu 400hz (motionplus etc).

Stary tv (c530) ma 50hz i ma 1 z najniższyh inputlagów z tv lcd i dlatego Ci się dobrze celuje. Po włączeniu trybu gry otrzymasz właśnie 50hz.
 

LukasSulo

New member
Ja też wrzucę swoje trzy grosze. Miałem ten tv dokładnie przez 12 dni i dzięki bogu udało mi się go wymienić. Obraz przy grach na ps3 jest tragiczny!!Przesiadałem się z tv sony i byłem pięknie nakręcony na ten tv. Mam dużo gier i naszło mnie żeby posprawdzać jak tv daje radę w różnych tytułach. Rozmycia, smużenie, ścinanie się obrazu uniemożliwiające granie. Oczywiście w niektóre gry da się grać. O ile smużenie w jakiś sposób da się wyeliminować tak ścinki obrazu w niektórych tytułach to dramat jak ich mało. Dla mnie najlepszymi tytułami testowymi są Assassin's Creed Brotherhood(żeby było śmiesznie Assasin's Creed 2 działa poprawnie) i Fifa12. Te 2 gry pokazują wszystkie wady tego i nie tylko tego samsunga(o tym za chwilę). To były na prawdę ciężkie 12 dni...setki prób kalibracji, mnóstwo przeczytanych tematów...tyle samo porad specjalnych speców ze sklepów nie dla idiotów. Przez chwilę miałem złudzenie, że jest to wina mojego egzemplarza ale stwierdziłem, że tego nie zostawię i sprawdzę jak wygląda sytuacja. W akcie desperacji zdecydowałem się na wymianę tego tv nawet z dopłatą byle by mieć spokój. Spakowałem tv, wziąłem konsolę pod pachę i do sklepu na testy. Wnioski następujące:
Samsung D6500, D7000, D8000 nie nadają się do konsoli(ps3) i jeżeli ktoś twierdzi inaczej chyba nie widział jak poprawnie powinien wyglądać dynamiczny obraz podczas grania. Nie piszę tego żeby wylać swoje żale a po to, że jeżeli ktoś się zastanawia nad kupnem tego tv pod konsolę i sport to niech się dwa razy zastanowi.
Na koniec dodam, że sprzedawca do końca zapewniał mnie, że te samsungi to na chwilę obecną najlepsze tv i miażdżą wszystko. Jednak jego mina jak udowadniałem, że te samsungi nie dają rady była zabawna. Nie piszcie proszę że mogłem sobie wyłączać wszystkie wzmacniacze albo ustawiać wzmacniacze w odpowiedni sposób bo to robiłem i nic nie dawało. Sprzedawca sam się o tym przekonał jak podpiąłem konsolę pod inny tv i pokazałem co to jest płynność i dynamika w grach. Nie podałem specjalnie marki tv żeby nie było, że oczerniam samsunga. To nie jest zły tv ale mnie kompletnie rozczarował. Podsumowując:
+bardzo dobre oddanie kolorów(wyrazistość, głębia)
+dużo dodatkowej zawartości(widgety, przeglądarka etc)
+b. dobra konwersja obrazu z 2d na 3d
+jeden z lepszych efektów 3d jaki widziałem

-nie nadający się do konsoli(bardzo duże migotania w niektórych grach, bardzo duży input lag,nieprawdopodobne ścinki obrazu)
-nie nadający się do sportu
-nie dający sobie rady z dynamicznymi scenami
 

LukasSulo

New member
Niestety musiałem dopłacić .Po testach skończyło się na Sony NX720. Zaznaczam, że dla mnie priorytetem była poprawna praca z konsolą.
 

tdx

New member
Bez reklam
Samsung D6500, D7000, D8000 nie nadają się do konsoli(ps3) i jeżeli ktoś twierdzi inaczej chyba nie widział jak poprawnie powinien wyglądać dynamiczny obraz podczas grania.

wow NX720....
Fajnie że 100Hz Sony dał radę 200Hz samsungowi :)
Chyba ty nie za bardzo wiesz o czym piszesz...
 

LukasSulo

New member
Wiedziałem, że zaraz zostane zaatakowany. Ja tylko napisałem swoje zdanie i swoją opinie po sprawdzeniu w działaniu zarówno Samsunga i Sony. Każdy może mieć własne odczucia i opinie. Jestem przeciętnym użytkownikiem a nie specjalistą więc nie mam ochoty wdawać się w dyakusję o wyższości technologiczną któregokolwiek z tych urządzeń. Stwierdziłem po prostu fakt w moim odczuciu Samsung się nie sprawdził a Sony tak. Skoro moje oko widziało różnice to to jest dla mnie ważne a nie co ile ma hz. Podkreśliłem, że to jest moja opinia. A jak mam wątpliwości co do jakości danego tv to chyba ten temat jest odpowiedni żebym się z nimi podzielił.
 

tdx

New member
Bez reklam
Skoro wiedziałeś... sam tak napisałeś. Każdy ma prawo pisać co chce...
Ja ostatnio byłem w szoku bo klient kupił 40D5500 w domu przy c+, ale chciał oddać bo chciał prawdziwy "100Hz" TV więc dopłacił do EX720 po czym na następny dzień przyszedł że jednak che tego swojego samsunga bo na nim obraz był "lepszy"....
Cóż...
 

cambel

New member
akurat posiadam ten 40D5500 wcześniej miałem le37550 i obraz do ps3 był lepszy albo miałem lepiej poustawiany teraz mam jakieś migotania i w ogóle obraz słabo ma ktoś może jakieś dobre ustawienia pod tv samsung led Pozdrawiam ;)
 

razzar

New member
Ja mam od kilku miesiecy wlasnie samsunga 6500 i szczeze bardzo mnie ten Tv zaskoczyl, ale niestety tez negatywnie. Poza super obrazem w tv i wolny grach, gdzie nie ma akcji, w grach typu fpp sie wogule sie nie nadaje . Jest poporstu za wolny, rozmazuje.Przelaczenie tv w tryb gry duzo nie daje trace na jakosci dosc sporo obraz malo kontrastowy, a i tak jest dobrze. Wydaje mi sie ze tv 400hz nie nadaja sie zupelnie pod komputer. Sam sie zastanwiam nad zmiana. Kolega ma bardzo sluszna racje zauwazajac, ze SAMSUNG robi bardzo slabe modele z seri 6000 8000 nie nadajace sie pod Komputerow. Kupilem do sypialni 42 Lg v3550 i niestety myslac , ze wydalem stosunkowo male pieniadze 500zl mniej nizeli samsung ,chodz to 42" obraz w grach bardzo mnie zaskoczyl. Jest znacznie dynamicznijszy co wazne ikonki na pulpicie i text jest znacznie bardzi ostry i mniej rozmyty. Uwazam ze model Lg duzo lepiej sie sprawdzil w komputerze.Tym mniej electorniki tym szybsza praca obrazu. Efekt jest odrazu zauwazalny, wytarczy pograc w dobrego fps....Dziwia mnie zdziwione ,osoby ktor echyba maja malo pojecia o Lcd mowiac ze 400hz jest super rozwiazaniem i ze to dobre tv. Tak dobre, ale technologia narazie wyprzedza mozliwosci tym bardziej takich firm jak samsung. Slyszalem ze matryce 400hz w samsungu to podkrecane elektronika 50hz *podobnie jak sie podkreca procesory :)))) Jak wiadomo samsung wkalda swoje matryce do wielu firm nizowych marek firm tv. Inne firmy jak np. Lg nie sprzedaja swoej matryce do np.oriona. Sam bede szukal cos do kompa co da mi duza dynamike i lepsza jakos obrazu. Kolega wybral super sposob ichyba jedyby aby sprawdzic dokladnie model tv ktory sie nada idelanie. Zdaje sobie tez sprawe ze wiele uzytkownikow nie zauwaza wogle duzej roznicy....pozdrawiam...
 
Do góry