F1 2010 - liga ps3

A...

Member
Aby nie zaśmiecać głównego wątku stworzyłem temat, w którym będą wszystkie informacje odnośnie ligi.
Myślę, że teraz najważniejsze aby wpisywali się ludzie, którzy mają ochotę uczestniczyć w zmaganiach. Zobaczymy ilu nas będzie. W grze będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 12 osób online, więc pierwsze 12 osób które się zgłoszą wchodzą do ligi.
Możemy się zastanowić czy nie rozdzielić osób grających na padach i kierownicach, wtedy mogłoby uczestniczyć więcej graczy. Ale jeśli nie będzie więcej niż wspomniane 12 osób, to pewnie zagramy razem nie zależnie od metody sterowania (pad/kierownica).
Najsensowniej będzie po premierze ograć z 2-3 tygodnie tytuł i wtedy ustalić zasady rozgrywek.
Na tym etapie robimy zgłoszenia, wg poniższego wzoru:

PSN: ArekRybnikPL
Zespół: Renault
Pad/Kierownica: Pad
Headset: tak

WAŻNE! KAŻDY WYBIERA INNY ZESPÓŁ NIŻ POPRZEDNICY. W ROZGRYWCE ONLINE BOLIDY SĄ ZBILANSOWANE, LICZĄ SIĘ TYLKO USTAWIENIA I INDYWIDUALNE UMIEJĘTNOŚCI. :eek:k:
______________________________________________________________________________

1.
PSN: ArekRybnikPL
Zespół: Renault
Pad/Kierownica: Pad
Headset: tak
 

Peek

New member
Bez reklam
Tak jak pisałem wcześniej, wchodzę w to:

PSN: Szambiarz
Zespół: Force India
Kierownica/Pad: Pad
Headset: Nie (ale jesli jest konieczność moge kupić)

Gadulinho, wbijasz do zespołu? ;)
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Ja też się chętnie zapiszę. Dzięki Peek za propozycję, ale już mam podpisany kontrakt z dsn_pl :p
Jeżeli będzie można grać w ten sposób (2 osoby na 1 team) to:

PSN: gadulinho
Zespół: McLaren
Pad/Kierownica: Pad
Headset: Brak

PSN: dsn_pl
Zespół: McLaren
Pad/Kierownica: Pad
Headset: Brak

P.S. Jeżeli nie dałoby się grać po 2 osoby na 1 team to:

PSN: dsn_pl
Zespół: Mercedes GP Petronas Formula One Team
Pad/Kierownica: Pad
Headset: Brak
 

nimm2

New member
zglaszam sie na chetnego

PSN: pawkaraku
zespol: ferrari
pad/kierownica: pad
headset: jeszcze przez chwile brak


 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Czyli mamy już 5 uczestników, a jak proponujecie z długością wyścigu? ja myślę, że powinno to być 10-15 kółek, żeby się trochę pobawić, zjechać do boksu, ale nie znudzić.

PS. To jeśli można w zespołach to zmieniam na Renault i jestem w teamie z A..., a jeśli nie można w zespołach to pozostaje Force India.

EDIT: Jednak zostaje Force India.
 
Ostatnia edycja:

dredsons

New member
Bez reklam
PSN: dredsons
Zespół: Hispania Racing F1 Team
Pad/Kierownica: Pad/kierownica
Headset: Brak/jak będzie miała większość to się kupi
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Kwalifikacje musowo, toż to podstawa, szczególnie, że tylko 8 okrążeń :)
Obowiązkowa wizyta na zmianę opon też musi być. Podniesie adrenalinę. Teraz jestem pierwszy na 3 okrążenia przed końcem, ale nie byłem w pit stopie, czy zdążę zmienić koła i wyjechać jako pierwszy?! :D

Mnie się podoba coraz bardziej :)
 

nimm2

New member
a ja proponuje wiecej niz 8 kolek... najchetniej caly wyscig... jak sie bawic to na calego... opracowanie strategii dla 8 okrazen? jesli nie chcecie calego wyscigu to chociaz 20-25 okrazen... przy 8 okrazeniach moze zabraknac czasu na wyprzedzenie kogos kto wygra kwalifikacje...

poza tym mysle ze przy tak krotkich wyscigach liga skonczy sie po tygodniu bo bedziemy wtedy rozgrywac po kilka wyscigow dziennie... zrobmy sobie prawdziwa symulacje...
 

Peek

New member
Bez reklam
Nie no cały wyścig nie wchodzi w grę, przecież przez 2 godziny siedzieć i jechać? Absolutnie odpada. Maksymalnie 25 kółek jeśli o mnie chodzi.

Ja nie wytrzymam jazdy przez 2 godziny, bo będzie to okropnie nudne, 20-25 kółek to jak najbardziej odpowiednia liczba.

Co do zbilansowania bolidów, to A... podaj źródło skąd pochodzi ta informacja, możliwe, że to info, które podałem jest przestarzałe, jednak nie wyobrażam sobie wyścigu, w którym ja (Force India) ścigam się z Red Bullem przy naszych prwdziwych osiągach - w kwalifikacjach moge sobie tylko pomarzyć o rywalizacji a podczas wyścigu musze liczyć na wypadek...
 
Ostatnia edycja:

leonidas18

New member
PSN: Mencelbdg
zespol: Red Bull Racing
pad/kierownica: pad
headset: jest

Myśle, żę 20-25 okrążeń jest sprawiedliwe i nie męczące.
 
Ostatnia edycja:

WojtR

Member
Bez reklam
PSN: Woytas_PL
zespol: Red Bull Racing
pad/kierownica: pad
headset: nie

tylko o jakiejś sensownej godzinie bo ja z przedziału wieku 30-35 :)
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Co do pory to myślę, że powinno to być ok 19, tak aby każdy wrócił z roboty/uczelni, troche odsapnął i na spokojnie zaczął jechać.

Też jestem za 20-25 okrążeniami.

Jednak teraz najwiekszym problemem jest brak zbilansowania bolidów, jak rozwiążemy ten problem?

Nie wiadomo też czy mogą być po 2 osoby w zespole, bo na online może być 12 kierowców, a w F1 24 co sugeruje, że 1 kierowca z jednego zespołu, ale może być też tak, że np wszyscy kierowcy (cała 12) są z jednego zespołu, dlatego proponuję się umówić, że w jednym zespole mogą być maksymalnie 2 osoby.

Warto byłoby też ruszyć ze stroną www (jak to było z ligą Fify) i tam umieścić regulamin w którym znalazły by sie takie punkty jak np:
1. Jeździmy od 20 do 25 okrążen w zależności od długości toru.
2. Kto nie stawia się w danym dniu o danej godzinie ma dyskwalifikacje nie ma punktów z wyścigu
i inne, oraz terminarz wyników, aktualizowaną tabelę itp.
 
Ostatnia edycja:

leonidas18

New member
Różnic między zespołami nie da się wyrównać i to może być problem bo w F1 jednak są duże rozbieżności między siłą poszczególnych zespołów.
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Nie może jechać na raz wiele takich samych bolidów? Tak jak w FIFIE gra real na real, w NBA Detroit na Detroit, czy w tenisa Nadal na Nadala :p
 

A...

Member
Spokojnie ;) Z tego co czytałem na oficjalnym forum Codemasters, to będzie opcja wyrównania osiągów wszystkich ekip, więc nie ma się co martwić. Co do ilości zawodników, to max może być 12 zawodników, więc naturalnie jeden zawodnik przypada na jeden team, dlatego każdy wybiera inny z dostępnych (ostatniemu przypadnie ten który zostanie). Z tego co naliczyłem, to mamy już 7 chętnych więc nie jest źle. Chyba wszyscy graliby na padzie, więc i bardziej wyrównana rywalizacja by była.
Co do samego regulaminu ligi, to też byłbym za 20-25 okrążeń, nie za mało nie za dużo, w sam raz. Oczywiście musowo przeprowadzać kwalifikacje przed GP plus minimum jeden pitstop. Oczywiście jeśli macie pomysły co do systemu rozgrywek to wpisywać, choć pewnie konkrety będą jak już pogramy. Wtedy będzie wiadomo jak to wszystko wygląda i będzie można się do czegoś odnieść.
Jedyne co mnie martwi, to żeby poziom rozgrywek trzymał jakiś poziom. Tzn. chodzi mi żeby każdy podchodził poważnie do rywalizacji, a nie że jeden wybije pół stawki na pierwszym zakręcie :lol:
Ważny będzie też system kar, ale na dzień dzisiejszy nie wiem jak to będzie zaimplementowane w samej grze a jakie kary musielibyśmy sami egzekwować od siebie. Ale to temat do ogarnięcia później.
WojtR wspominał o godzinach rozgrywania GP. Jako, że prawie podpadam pod ten przedział wiekowy (29,5 :razz:) to myślę, że najlepiej godziny wieczorne (jak dla mnie od 20.00 do 00.00), ale to też ustalimy jak się wszyscy uczestnicy wypowiedzą. Choć najlepiej wydaje mi się ustalać dni i godziny z wyścigu na wyścig na bieżąco.
Co do headsetu, to chyba nie jest konieczny, ale pewnie fajnie mieć i móc pogadać w czasie rozgrywki, no chyba że będzie rozpraszać za bardzo, to się potestuje :grin:

PS. Nie można edytować na forum pierwszego postu w temacie? Bo nie mam przy nim opcji Edycja.
 
Do góry