NAT3 do NAT2 - instrukcja

mg30906

New member
Witam ,

Trochę sie namęczyłem żeby uzyskać NAT2 wiec może komuś sie przyda.

Router Linksys , ale jak sądze ustawienia bedą podobne

1.! Po pierwsze i jak dla mnie najważniejsze i od tego trzeba było zacząć a ja na tym skończyłem ...
należy u swojego operatora zmienic adres z prywatnego na publiczny ( u mnie w Spray płatne jednorazowo 10 pln)
2.W ustawieniach Routera Otworzyć strefę zdemilitaryzowaną DMZ i dopisać IP z PS3 (network settings)
3 Otworzyć porty (port range Forward)
80 ; 443 ; 3478 ; 3479 ; 3658 ; 5223 ( start i end ten sam , protocol BOTH , ip adress PS3 i odchaczyć enable)
4. Zrestarować Router ,
5. Od nowa wybrac konfigurację sieci w PS3 - można na easy i powinno działać
6. po teście konsola powinna pokazać NAT2

Mam nadzieje że się przyda bez NAT2 miąłem kłopoty w grach po sieci w Tekken ; PES czy LBP ; nie działał również head set .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mg30906

New member
mataman napisał:
Ja musiałem tylko pootwierac porty i to wystarczyło

być moze wystarczyło , u mnie czego bym nie zrobił wyskakiwał nat3 do chwili zmiany adresu z prywatnego na publiczny u operatora

pzdr
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Czyli to może być kwestia Twojego operatora, który blokuje co tylko się da.

Pozdrawiam,
 

mataman

New member
Bez reklam
mg30906 napisał:
u mnie czego bym nie zrobił wyskakiwał nat3 do chwili zmiany adresu z prywatnego na publiczny u operatora

słuchaj to jest oczywista oczywistość że trzeba miec publiczne IP
 

mg30906

New member
mataman napisał:
słuchaj to jest oczywista oczywistość że trzeba miec publiczne IP

Jak widać nie dla wszystkich ;) , dlatego napisałem , bo w tym temacie na forach podaje się... otwórz porty , udostępnij DMZ , podaj Ip ps3 , ale o adresie wew/zew juz raczej nie ma i stąd moje boje z NAT2.
 

sidagel

New member
Odgrzeje lekko temat:) ale nie mogę ustawić NAT2 nieważne co ustawie.
Na pewno ma IP publiczne bo są stronki do sprawdzania tego i sprawdziłem to jako pierwsze. Ustawiłem porty jak wyżej, DMZ też, wyłączyłem firewalla w routerze, PS3 dałem na stały adres IP i nadal wykrywa mi NAT3 :(
Jakieś pomysły?
Router Linksys WRT54GH
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
ja ostatnio zakonczylem boje z zerwaniami polaczenia - NAT 2 nawet jak pisze ze jest to nie do konca moze sie sprawowac poprawnie - ja mialem NAT 2 ale wywalalo mnie regularnie z bc2 i teraz z killzona i MOHa jak robilem testy sieci w PS3 to mialem komunikat na dole ze moj ruter nie obsluguje czesciowych adresow IP itd oraz nie mialem robionego testu predkosci lacza w tym tescie - jedna rzecz ktora zmienilem to podalem mojemu prowajderowi mac adres konsoli (do tej pory byl z laptopa ) bo po mac adresie rozpoznawal klienta - chcialem sprawdzic czy jak bedzie konsola podlaczona bezposrednio do neta to bedzie dzialac i okazalo sie ze dziala rewelacyjnie ale NAT pozostal 2 dziwne nie ? druga rzecz to dalem MTU na automat i w ruterze dalem do sklonowania mac adres konsoli zeby juz nie truc dostawcy o ponowna zmiane - gotowy bylem na to ze jak wyszlo jest to wina rutera - ale co sie okazalo jak wrocilem do rutera to nagle wszystko zaczelo chasac jak bez rutera komunikatu na dole nie bylo a test predkosci zasuwa !! zero zerwan w grach - kopara mi opadla
wnioskujcie sami i probujcie
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
NAT 2 mógł nadal być bo to zależy czy Twój provider filtruje pakiety, czy masz wszystkie porty otwarte domyślnie itd.

Pozdrawiam,
 
Do góry