PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

Masta_J

Active member
Bez reklam
1. To jedna z głównych zalet tego programu, że można oglądać filmy HD DVD
2. Dysk w FAT i będzie hulać.

Pozdrawiam,
 

arturroj

New member
Masta_J napisał:
1. To jedna z głównych zalet tego programu, że można oglądać filmy HD DVD
2. Dysk w FAT i będzie hulać.

Pozdrawiam,

to bardzo fajnie że to będzie działać lecz jak to przekonwertuje to będą jakieś pliki powyżej 2 gb bo jeżeli tak to nic z tego ale jeżeli dysk w ps3 też jest w fat to powinno działać ale nie jestem pewny. może mnie ktoś uświadomić czy dobrze myśle:cool:
 

cin0

New member
witam

sciagnalem film w *.mkv ktory zajmuje prawie 5gb, w jaki sposob nagrac to na plyte dvd9 tak, aby widzialo to ps3? rozumiem ze musze przerobic to na strukture dvd (vob), wiec uzylem mk2vob do tego celu, jako plik wynikowy uzyskalem: film.vob, tylko tyle, zadnego *.ifo, *.bup i teraz tak, kiedy probuje utworzyc video dvd w nero to wypluwa mi ze wlasnie nie moze zlokalizowac zadnego z plikow ifo, bup, i przerywa nagrywanie..
co robie nie tak?
 

Bambolo82

Banned
Tak się składa że u mnie mkv2vob prawie zawsze wykonuje transkodowanie, bo mam włączone wkodowywanie napisów .srt do filmu. Trwa to niestety godzinami.

Mam pytanie: czy stracę na jakości HD jeżeli wybiorę w opcjach kodek do transkodowania mpeg-2 (fast) albo xvid (medium) zamiast aktualnie używanego h264 (slow)?

Chodzi mi o przyspieszenie całego procesu, ale bez straty jakości HD.

Mam teraz ustawione plik docelowy jako m2ts. Czy jak wybiorę plik docelowy jako mpg albo vob, mp3 albo avi to proces będzie szybszy? Czy stracę na jakości? No czy PS3 to odtworzy potem?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jeśli wkodowujesz napisy do filmu to transkodowanie MUSI być wykonane nie prawie ale ZAWSZE.

Czy stracisz na jakości HD?
Tego pytania nie rozumiem.
Jaki problem spróbować i sprawdzić czy Ci pasuje?
Utrata jest na pewno ale może dla Ciebie będzie nieznacząca.

Przy wybieraniu "pliku docelowego" wybierasz tylko jego rozszerzenie.
Kontener się nie zmienia.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

jacek_placek

New member
Mnie udało się zrobić tak:
Mój laptop działa jako media server i tam mam filmy w plikach .mkv. Filmy odtwarzam na PS3 bez żadnej uprzedniej konwersji. Filmy są z napisami zawierającymi polskie ogonki, filmy można pauzować oraz przewijać.

Osiągnąłem to następująco. Na laptopie jest zainstalowany k-lite codec pack full. Opcja instalacji: everything without player. Na lapku działa cały czas TVersity. Proces media servera programu TVersity musi działać na prawach użytkownika, który jest aktualnie zalogowany (domyślnie po instalacji jest to tzw. SYSTEM LOKALNY, a to nie jest dla nas dobre). W samym TVersity musimy mieć ustawioną w opcjach w polu Trasncode na Always (inaczej będziemy mieli błąd pt. MediaServer przestał działać (Vista) lub taki podobny błąd na XPeku oraz wypadałoby ustawić opcję zmiany rozdzielczości na 1280x720. Żeby mieć napisy, należy wyłączyć DirectVobSub (bo napisy będą wyświetlać się podwójnie) i w konfiguracji ffdshow video decoders w opcji subtitles zazanczyć Subtitles.

To chyba najważniejsze. W razie problemów pytajcie. Taki tandemik udało mi się skonfigurować na Viście 64, a wszystko działa przez wifi. Obraz jest z napisami i jest żyleta. Niektórzy polecają również Vista Codec Pack zamiast K-lite'a, jednakże mnie nie udało się osiągnąc rezultatów z tą paczką z powodu charczącego dźwięku w filmach .mkv oraz innych mających zakodowane audio w AC3.

Zaznaczam, że skonfigurowanie tego wszystkiego razem nie jest sprawą prostą i nie zawsze się udaje. Trzeba mieć dużo cierpliwości i nie zrażać się. Filmy w innych formatach powinny działać od ręki.

Udało mi się również osiągnąć podobne rezultaty w systemie Linux na laptopie. Tam z kolei mam filmy prawie wszystkich formatów z napisami i polskimi ogonkami używając programu mediatomb i własnych skryptów transkodujących używających vlc. Skonfigurowanie odtwarzania filmów .mkv jest również możliwe (ffmpeg zamiast vlc) ale w tym momencie nie mogę osiągnąć napisów z plików zewnętrznych (z powodu braku funkcjonalności ffmpeg). W linuksie jednakże filmów nie można ani pauzować ani przewijać właśnie ze względu na skrypty transkodujące i integrujące napisy. Niedawno rozmawiałem z autorami mediatomba i w niedalekiej przyszłości powinna pojawić się fukcjonalność pauzowania i przewijania filmów transkodowanych na bieżąco.

Dla zainteresowanych mogę udostępnić skrypty. Mam nadzieję, że komuś pomogłem moimi wypocinami.
Pozdrawiam,
jacek_placek
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Sposób fajny, przerabiałem.
Generalnie bawiłem się tym po to by nie musieć wkodowywać zawsze napisów do filmu co jak wiadomo jest pracochłonnym zajęciem dla komputera.

Do sposobu opisanego przez Ciebie jednak potrzebna jest bardzo mocna maszyna bo filmy są cały czas transkodowane w czasie rzeczywistym - na byle czym to nie poleci.
Poza tym następuje także (widoczna dla mnie) utrata jakości ponieważ ustawienia rozdzielczości robione są raz i wszystkie filmy są do nich dostosowywane.

Próbowałeś uruchamiać na tym filmy FULL HD w rozdziałce 1080p? Daje Twoja maszyna sobie z tym radę?

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Musisz zmienić konto logowania dla usługi TVersity z poziomu usług Windows.

Jest to opisane w FAQu na stronie TVersity.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

wojo

New member
Wlasnie zaczynam pierwsza zabawe z tym programem mk2vob i juz mam problem ... robie wszystko tak jak jest opisane ale pisze mi jak wrzucic napisy aby były wrzucone w film ?:)
 

harywi

New member
TVersity mam zainstalowanego na Viscie, opcja "When transcode" mam zaznaczona na Always, no i raz mi się film odpalił w foracie X264 ale potem kilka razy pod rząd wywalało błąd.
Jak powinny wyglądać inne opcje.
No i podczas odpalenia tego filmu X264 to jakoś nie była aż tak zadawalająca.
Pozdro.
 

jacek_placek

New member
Masta_J
Ja mam lapka Core2Duo 2,2 z 4 GB ramu. Z transkodowaniem nie ma problemów. Jakość dla mnie jest w pełni zadowalająca, sieć wifi również daje rade (router Linksys wrt54gl, bardzo dobra maszynka). Full HD nie próbuje bo nie mam po co :p (Telewizor HD Ready).

Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
U mnie filmy 1080p streamowane nie dają rady po WiFi, ba, nawet niektóre 720p lekko przycinają w gwałtowniejszych momentach.

Dlatego musiałem poprowadzić sobie kabelek :)
Chociaż mam i film, który na kablu rwie bo bitrate samego obrazu dochodzi do 80 mbit/s w pewnych momentach.

Co do maszyny to jest solidna, generalnie kupując teraz komputer nie ma się za bardzo co martwić ale mając starszy komputer już jest cienko.

Takie transkodowanie w czasie rzeczywistym musi pogarszać jakość.
Możesz sprawdzić ile Twoja maszyna będzie kodowała film w M2V dołączając do niego napisy korzystając z kodeka h264.
W tej sytuacji straty jakości są bardzo minimalne, zaryzykuję stwierdzenie, że niezauważalne ale i kodowanie potrafi zająć dobę.
Już pomijam film, któremu trzeba tylko zmienić kontener albo profil - wtedy oglądasz po prostu nie transkodowany oryginał.

Swego czasu na jednym z forów gość zachęcał do tego sposobu, było to już dosyć dawno temu.
Moc obliczeniowa ówczesnych komputerów pozwalała oglądać film w powiedzmy 400x300 pixelach przy transkodowaniu w czasie rzeczywistym.
Tamta osoba również strasznie zachwalała jakość obrazu ;)
Także jak widać to jest sprawa czysto subiektywna i trzeba przekonać się samemu.

Pozdrawiam,
 
Do góry