PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

SierzantHarris

New member
Bez reklam
w1lly napisał:
Znalazłem w necie opis jak tego dokonać - znaczy się jak przerobić txt na srt (instrukcja krok po kroku dla poczatkujących ;) ) ale po przerobieniu tych napisów zostaje mały problem - brak polskich znaków, no jakoś chyba da się ten problem przeskoczyć, piszcie...
aha małe jeszcze małe pytanko....
ja jeszcze nigdy sam nie konwertowałem filmów a juz tym bardziej mkv na PS3 ale wczoraj jak rozpocząłem konwersje to za 2 dodziny mialem ok 30% to normalne ze prawie cały dzień to trwa czy cos po krzaczyłem?


Żeby przerobić txt na srt wystarczy użyć programu subtitleworkshop a zajmuje to jakieś pięć sekund i nie ma problemu ze znakami.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
SierzantHarris napisał:
Żeby przerobić txt na srt wystarczy użyć programu subtitleworkshop a zajmuje to jakieś pięć sekund i nie ma problemu ze znakami.

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=27424#post225804

cin0 napisał:
(...)
przy probie konwersji z mkv do np. mpg (przy uzyciu mk2vob) dostaje komunikat unsupported audio codec: VORBIS..
dodam ze mam zainstalowane kodegi ogg vorbis, ffdshow..
co moze byc nie tak?
Prawdopodobnie M2V nie obsługuje Vorbisa jako audio.
AC3 nie musi być konwertowany bo PS3 sobie z nim radzi a DTS jest "przerabiany" na AC3 właśnie.
M2V radzi sobie również z dźwiękiem AAC.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

tr.ba

New member
Panowie sie troche pogubilem czy komu kolwiek udalo sie przkonwetrowac film mkv. do PS3 tak zeby napisy byly wyswietlane na ps3 ?? Konwesja z mkv. do Ps3 za pomoca mkv2vob jest dosc prosta ale nie moge sobie poradzic z napisami kompletnie probowalem wielu sposobow ale jeszcze sie nie udalo.Z konwersja z txt. do srt. niema problemow ale jak zrobic zeby napisy byly w filmie ? Prosze o pomoc
 

w1lly

New member
Udało się w 100%!!!

Panowie dziekuję za wszystkie wskazówki! Udało się i już cieszymy sie z młodym pierwszym filmem w PS3 - Indiana Jones cz.1 zostało mi do przekonwertowania jeszcze jakieś kilka... o cholera troche roboty i czasu trzeba poświecić, ale uwazam, że to i tak tańsze rozwiązanie, niż zakup filmów blu-ray. No i można sie cieszyć obrazem wysokiej rozdzielczości w znacznie większym wymiarze niż do tej pory. Wielkie dzięki za wszystko.

P.S.

Czy komuś działa subedit na Viście?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
tr.ba napisał:
Panowie sie troche pogubilem czy komu kolwiek udalo sie przkonwetrowac film mkv. do PS3 tak zeby napisy byly wyswietlane na ps3 ??
A o czym my wcześniej pisaliśmy?
Dla moich znajomych napisy to podstawa więc i tak muszę je kodować chcąc niechcąc.

Konwesja z mkv. do Ps3 za pomoca mkv2vob jest dosc prosta ale nie moge sobie poradzic z napisami kompletnie probowalem wielu sposobow ale jeszcze sie nie udalo.Z konwersja z txt. do srt. niema problemow ale jak zrobic zeby napisy byly w filmie ? Prosze o pomoc
Widziałeś opcję Load Subtitles from SRT w M2V?
Skorzystaj z niej po prostu - jak dłużej przytrzymasz na niej kursor myszki to zobaczysz podpowiedź.

w1lly napisał:
(...)
o cholera troche roboty i czasu trzeba poświecić, ale uwazam, że to i tak tańsze rozwiązanie, niż zakup filmów blu-ray. No i można sie cieszyć obrazem wysokiej rozdzielczości w znacznie większym wymiarze niż do tej pory. (...)
Można również cieszyć się z tych filmów HD, które wyszły tylko na HD DVD :eek:k:

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

brx

New member
Masta_J napisał:
Prawdopodobnie M2V nie obsługuje Vorbisa jako audio.
AC3 nie musi być konwertowany bo PS3 sobie z nim radzi a DTS jest "przerabiany" na AC3 właśnie.
M2V radzi sobie również z dźwiękiem AAC.

mkv2vob obsługuje format ogg vorbis.
Kto chce konwertować AC3 i po co?
 

tr.ba

New member
probowalem mkv2vob ale napisy sie nie pojawiaja slyszalem ze trzeba miec wlaczona opcje transcode czy to prwada ?? I w ogole ile czasu zajmuje mniej wiecej przekonwertowanie filmu w ten sposob
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Wystarczy mieć Video Transcoding na Automatic.
Do tego napisy SRT muszą być w tym samym katalogu co plik MKV i z taką samą nazwą.
Ja jeszcze korzystam z Large Subtitles.

Ile czasu to sprawa sprzętu.

U mnie film 1080p potrafi robić się dwa razy dłużej niż 720p.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

skizzie

New member
Masta J, jako że jesteś świetnie obeznany w temacie pozwolę sobie zapytać:
bawiłeś się z filmami w 1080p, chodzi mi o zmianę kontenera z mkv na m2ts. Mam taki kłopot, że ps3 nie wyświetla mi obrazu tylko sam dźwięk odtwarza mimo że wyświetla dane o kodeku obrazu i bitrate. Tym bardziej mnie to wkurza że 2 inne losowo zassane sample w 1080p po przerobieniu się odtwarzają. Zamianę robiłem tsmuxerem łącznie z zamianą levela na 4.1.
Pytanie drugie: załóżmy że już mam taką kompilację która się odtwarza, ma koło 8,5 GB więc mieści się na płytce DVD DL. Jak to najlepiej wypalić żeby było "zjadliwe" do ps3. Struktura BD raczej odpada bo na bank będzie zielony pas.
Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam
Krzysiek
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Być może trzeba zmienić coś jeszcze poza 4.1 levelem np. reference frames a to już będzie wymagało przekodowania.

Dlatego polecam zostawić robotę M2V w opcji transkodowania Automatic.

W jakim formacie masz pliki w tej kompilacji?
Ja bym Ci polecił nagrać to w formacie pliku VOB (żeby PS3 widziało) na płycie DL.
Jeśli nie ma 1080 linii to brakujące linie dopełni zielony pas przy strukturze BluRay.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

cin0

New member
Masta_J napisał:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=27424#post225804


Prawdopodobnie M2V nie obsługuje Vorbisa jako audio.
AC3 nie musi być konwertowany bo PS3 sobie z nim radzi a DTS jest "przerabiany" na AC3 właśnie.
M2V radzi sobie również z dźwiękiem AAC.

Pozdrawiam,

Wiec w jaki sposob sprawic aby nie wyskakiwal blad z brakiem kodekow?
cos doinstalowac? Tak apropo probowalem przerobic 3 rozne trailery, w kazdym to samo.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
To nie jest kolego błąd z brakiem kodeków.

Po prostu M2V nie obsługuje na wejściu filmu z audio w Vorbis - tutaj masz wypowiedź na ten temat samego autora programu:
http://forum.doom9.org/showthread.php?p=1124581#post1124581

Co możesz w takiej sytuacji zrobić?
Sprawa w tej sytuacji się komplikuje.

Ogólnie musiałbyś wydobyć audio z tego pliku, następnie przekodować je na coś co obsługuje M2V (najlepiej na AC3), następnie gotowy plik AC3 umieścić z powrotem w kontenerze MKV (przy tej okazji dobrze jest wyrzucić tego vorbisa) i tak przygotowany plik dopiero przekazać do M2V.

Najlepiej jest przed sięgnięciem po film sprawdzić jak jest on kodowany.
W którymś z poprzednich postów pisałem o dźwięku DTS, AAC i AC3 - to łyka M2V bez problemu chociaż dwa pierwsze i tak będzie przerabiał na AC3 - dlatego jeśli film nie ma dokładnie 720 lub 1080 linii to najlepiej szukać takiego pliku z dźwiękiem w AC3.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

cin0

New member
aha, czyli rozumiem ze tych 3 trailerow, ktore probowalem konwertowac poprostu w latwy sposob sie nie da, tak? a czy jak sciagne jakis film z torrentow (x264 bluray) to bede mogl bez problemow go przerobic i nagrac na plytke powiedzmy dvd9 i odpalic na ps3?

jak sadze, pewnie wiekszosc filmow na sieci jest wlasnie w DTS, AAC i AC3 i nie powinno byc problemow z konwersja?
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Musisz sprawdzić tak jak Ci pisałem wcześniej w jakim standardzie kodowany jest dźwięk - często jest to napisane - nawet czasami w nazwie pliku albo w dołączonym opisie.

Dla Ciebie najlepiej jak dźwięk będzie w AC3, ewentualnie DTS, AAC.

M2V do tego właśnie służy więc problemów być nie powinno.

Pozdrawiam,
 

masta_slowik

New member
Jako, ze mowa w temacie o plikach vob to mam maly problem.
Jak uciac np. 3 minuty filmu w .vob? Przekonwertowalem film z mkv na vob, dodalem napisy, wszystko w mkvtovob pod vista, ktory notabene dziala genialnie i jest nadmiar 30 mega zeby nagrac film na dvd, wiec chcialbym wyciac pare minut filmu np. napisy koncowe, poczatek filmu...Jak to zrobic?
Przekopalem internet i zaden z programow polecanych nie obasuguje czystych plikow vob...
 
Ostatnia edycja:

szakal9999

New member
marna, strasznie wolno to chodzi na linuxie, mkv'a nie próbowałem, ale na zwykłym avi już przycinało. Wogóle linux na ps3 to porażka (przynajmniej ubuntu, ale z innymi pewnie to samo).
 

brx

New member
masta_slowik napisał:
...i jest nadmiar 30 mega zeby nagrac film na dvd, wiec chcialbym wyciac pare minut filmu np. napisy koncowe...

Po co wycinać? Przecież można zrobić "overburn". Programy typu Nero pozwalają na wypalanie na płytach DVD troszkę więcej danych niż domyślnie (do 4,6 GB).

@Jussi: Możliwość jest, tyle że mogą pojawić się problemy z wydajnością.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
masta_slowik napisał:
(...)
Jak uciac np. 3 minuty filmu w .vob?
(...)Przekopalem internet i zaden z programow polecanych nie obasuguje czystych plikow vob...

Ten plik ma tylko rozszerzenie VOB by go PS3 widziała.
W rzeczywistości jest to kontener m2ts.

Pozdrawiam,
 

arturroj

New member
nie mam jeszcze konsoli lecz mam już pytania co do tego sposobu i przed kupnem chciałbym już sobie przygotować kilka filmów
1. czy jak sciągne kilka filmów z torentów 1080p z oznaczeniami hddvd z formatem mkv to jak to wszystko skonwertuje to będzie to działać normalnie na ps3
2. czy jak już przygotuje sobie te wszystkie pliki to zamiast nagrywania na płytkę wrzucę to wszystko na przenośny dysk twardy 500 gb i podepne przez usb to ps3 odtworzy ten film
 
Do góry