Jaki tv do ps3?

dienekes' shade

New member
Jeśli po NFS Pro Street efekty były takie jak piszesz...Poczekaj z ostateczną oceną po odpaleniu np. Heavenly Sword, Uncharted, Assasins Creed, czy GT 5. Wtedy zabraknie Ci słów :krol:
 

Gozel

New member
Za podobna cene będziesz miał inną plazme- Panasonica i to full-hd . Jedyna przewaga LG tutaj to dysk twardy. Poza tym w podobnych cenach jest cała masa różnych LCD-ków, nad którymi warto sie zastanowic.
 

Ogr

New member
Bez reklam
Kolega pyta czy bedzie ok na jego LG a nie jaki kupić;)
Oczywiscie nada sie ,lecz niestety ten LG wyswietla obraz w niskiej rozdzielczości ,więc nie bedziesz miał 100% satysfakcji z uzytkowania PS3 .
 

-AS-

New member
Witam,
nie do końca zgodziłbym się, z tym co napisał Ogr. Posiadam TV, który ma identyczną rozdzielczość (1024x768 - Pioneer 428xd) i obraz z mojego PS3 wygląda rewelacyjnie (lepiej niż na niejednym tzw. "Full HD'). Wszystko zależy od możliwości skalera i elektroniki wewnątrz TV.

Pozdrawiam
 

deniro24

Member
Bez reklam
No proszę... Dzięki koledze Ogr już wiemy, że plazmy HD Ready o rozmiarze 42" (bo w takim rozmairze występuje rozdzieczość 1024x768 ) "wyświetlają obraz w niskiej rozdzielczości". -AS- musimy się chyba pozbyć naszych tv i "zbierać" na plazmę/LCD z magicznym znaczkiem Full HD.

Heh nie mogłem się powstrzymać...

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Mnieteq

New member
deniro24 napisał:
No proszę... Dzięki koledze Ogr już wiemy, że plazmy HD Ready o rozmiarze 42" (bo takie mają rozdzieczość 1024x768 "wyświetlają obraz w niskiej rozdzielczości". -AS- musimy się chyba pozbyć naszych tv i "zbierać" na plazmę/LCD z magicznym znaczkiem Full HD.

Heh nie mogłem się powstrzymać...

Pozdrawiam.

Wiesz, cos w tym jest :) Mala roznica, choc zawsze 1280x720 a 1920x1080 - widzisz roznice ? :)
 

-AS-

New member
Mnieteq napisał:
Wiesz, cos w tym jest :) Mala roznica, choc zawsze 1280x720 a 1920x1080 - widzisz roznice ? :)

BoloB napisał:
Dzieki wielkie, kupuje sprzet na dniach :p a ojca namowie na jakiegos full hd w przyszlosci :wink:

Powtarzałem to nie raz, powtórze jeszcze raz: rozdzielczość to nie wszystko. Są ważniejsze rzeczy w TV, niż rozdzielczość. (Ech, ten marketing)

Pozdrawiam
 

Gozel

New member
Ale ja się nie mylę,AS , ty masz Pioneer'a, a to jednak inna klasa niż LG. HD ready nie równe innym HD ready:D NIemniej życze miłego użytkowania tego LG.
 

Mnieteq

New member
-AS- napisał:
Powtarzałem to nie raz, powtórze jeszcze raz: rozdzielczość to nie wszystko. Są ważniejsze rzeczy w TV, niż rozdzielczość. (Ech, ten marketing)

Pozdrawiam

Wiem, ze rozdzielczosc to nie wszystko ale... musisz mi to wytlumaczyc :) Bo jak ogladam film w rozdzialce 720p a potem 1080p to jednak jest roznica i nie wmowisz mi ze nie ma... prosta matematyka i wykonanie matrycy :)
Pozdrawiam
 

-AS-

New member
Witam,
ciekaw jestem, czy jakbym zasłonił znaczki firmowe na TV i nie wiedziałbyś w jakiej rozdzielczości oglądasz w danym momencie, też byś był taki pewny siebie. ;)

Chwila moment, ja nie napisałem, że rozdzielczość nie ma żadnego znaczenia. Napisałem, że są ważniejsze rzeczy w TV, niż rozdzielczość. Jak dany TV ma wysokiej klasy umiejętności skalowania obrazu, to chociażby panel był niskiej rozdzielczości, obraz będzie robił wrażenie i pokona niejeden panel o rozdzielczości 1920x1080.

Wiadomo, że wysokiej klasy TV o rozdzielczości natywnej 1920x1080 tzw. Full-HD, będzie lepszy (przy odpowiednich warunkach, o czym za chwilę), od wysokiej klasy panelu o natywnej rozdzielczości 1024x768 (czy 1365x768 ), tzw. HD-Ready, ale nie mogę zgodzić się, że niskiej klasy TV Full-HD, będzie wyświetlał lepszy obraz, niż wysokiej klasy telewizor HD-Ready.

Napisałem 'przy odpowiednich warunkach', bo ogólnie jest przyjęte, iż przekraczając granice około 2-2,5m od ekranu podczas oglądania telewizji na ekranie o natywnej rozdzielczości 1920x1080 pixeli, różnice się rozmywają.

Full-HD jest to nazwa czysto marketingowa. Jak ktoś kiedyś napisał (bardzo słusznie) - wszystkie nowe TV na rynku są telewizorami HD-Ready, czyli nadają się do wyświetlania sygnału o wysokiej rozdzielczości. Nie ważne czy mają rozdzielczość naywną 1024x768 czy 1920x1080. Nazwę 'Full-HD' wymyślił jakiś koleś od marketingu (muszę przyznać, że miał on głowe na karku - nazwa się przyjeła, aż za bardzo - piszę 'za bardzo', bo strasznie miesza to ludziom w głowach), aby odróżnić telewizory o wyższej natywnej rozdzielczości (1920x1080) od reszty. Producenci telwizorów momentalnie podłapali nazwę i zaczęli produkować telewizory o kiepskich parametrach (gorsza elektronika, skaler, jakość), ale o wyższej rozdzielczości (coś za coś), bo zauważyli, że ludzie kupując TV zaczeli kierować się nazwą Full-HD, jako wyznacznikiem jakości. Więc apeluję, proszę nie mieszać jakości z rozdzielczością. To, że ktoś ma niższą rozdzielczość w swoim TV, nie oznacza automatycznie, że ma on telewizor gorszy.

Pozdrawiam
 

Ogr

New member
Bez reklam
Tak a producenci konsol poszli za ciosem ?:hmm: Mowa o tv LG jaki kolega podał w forum !!! Myslę ze powinien wypowiedzieć sie ktos kto naprawde zna sie na tv (np KIKI):D a nie kolesie którzy nie mogą pogodzić sie z myslą ze może byc lepiej ,jak ja :DnO JESTEM CIEKAW MOZE KUPIĘ 3 TV plazme ;)
 
Ostatnia edycja:

Mnieteq

New member
Czyli idac Twoim tokiem myslenia stawiajac 2 telewizory - jeden HD ready i Full HD obok siebie i puszczajac ten sam obraz w wysokiej rozdzielczosci nie zobacze roznicy ??? Sorrki ale to sie kupy nie trzyma :)

Cos mi sie zdaje ze takie porownania nie maja wiekszego sensu.

Widzialem i ogladalem mnostwo tv roznego typu i producentow. Osobiscie zrobila na mnie najwieksze wrazenie najnowsza plazma Panasonica 1080p, tylko cena lekko zaporowa...
 

deniro24

Member
Bez reklam
Ogr najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem później udzielaj rad. Testowałeś, porównywałeś, "bawiłeś się" różnymi plazmami? Porównywałeś je z LCD? Czy tylko palnęłeś to swoje "będzie wyświetlać w niskiej rozdzielczośći" bo sprawdziłeś jaką ten LG ma rozdziałkę? Założe się, że to drugie. Ja w żadnym razie nie jestem obrońcą tv firmy LG (nie cierpię tej firmy) ani też nie przedkładam technologii pdp nad lcd - ba powiem więcej, do konsol nowej generacji generalnie dla mnie lepiej wypada lcd (poprostu lubię mega ostry obraz w grach), ale nie zgodzę się nigdy z takim uproszczeniem jaki napisałeś, bo poprostu wprowadzasz pytającego w błąd. Widziałeś jak jakaś plazma HD Ready gra pod PS3 lub X360? Widziałeś tą Twoją niską rozdzielczość? Czy tylko przeczytałeś cyferki?

Nie warto odnosić się do Twoich osobistych wycieczek odnośnie tego że rzekomo nie dopuszczamy do siebie, że może być lepiej - ale oczywiśćie, że może być lepiej, tylko dobrze jest jak odpowiadając komuś na pytanie ma się pojęcie o czym się pisze.

Ogólnie dla mnie EOT z Tobą.
 

Ogr

New member
Bez reklam
Widziałem wiele plazm ,niestety wszystkie umywały sie przy LCD W TEMACIE KONSOL, TEJ SAMEJ KLASY ;) a zwłaszcza LG .Zgoda wziałem pod uwage LG I panasonic i rozdzielczosc która według mnie ma ogromne znaczenie.JESTEM KONSUMENTEM NIE TESTEREM
PO CO GRY TWORZONE SA W ROZDZIAŁKACH 1080P jesli to niema znaczenia?
 
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
Mnieteq napisał:
Czyli idac Twoim tokiem myslenia stawiajac 2 telewizory - jeden HD ready i Full HD obok siebie i puszczajac ten sam obraz w wysokiej rozdzielczosci nie zobacze roznicy ??? Sorrki ale to sie kupy nie trzyma :)

Cos mi sie zdaje ze takie porownania nie maja wiekszego sensu.

No cóż, nie zrozumieliście o co mi chodzi, może nie jasno się wraziłem. Trudno, powtarzać nie będę.

Ogr, nie mam zmiaru się sprzeczać, ani wchodzić z Tobą w dysputy. Nie zgadzasz się z moim zdaniem? Wspaniale, nie musisz, ale zasady kulturalnego wymieniania zdań polecam się nauczyć, bo sobie nie podyskutujesz (a przynajmniej nie ze mną).

Gwoli wyjaśnienia - nie broniłem telewizora LG w mojej wypowiedzi. Pisałem o wysokiej klasy telewizorach HD-Ready. Radzę przeczytać moją wypowiedź jeszcze raz, bez emocji.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Ogr

New member
Bez reklam
No prosze ,czy my tu mówimy o wysokiej klasie tv ??? czy którys z was doradził koledze ,czy ma odpowiedni tv ?NIEE !!!tylko skupiliście sie na waszej zajebistej wiedzy na temat tv wysokiej jakości ,typu plazma;)
 
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
Ogr napisał:
tylko skupiliście sie na waszej zajebistej wiedzy na temat tv wysokiej jakości ,typu plazma;)

Czy Ty masz jakieś kompleksy na punkcie swojego telewizora? Czy możesz mi wskazać słowo 'plazma' w mojej wypowiedzi?
 

Ogr

New member
Bez reklam
Ok spokojnie ,nie chodzi o twoją wypowiedz AS !
Kolega deniro24,zaczął testowac plazmy z LCD .Ale w sumie w końcu chodzi o plazme LG jaką autor postu posiada! Ja konczę macie racje nie jestem testerem więc nie mam doswiadczenia :( ani prawa głosu .
Moze skupcie sie na pytaniu kolegi aaaaaaa sorry on juz zdecydował postara sie o tv z nazwa FULL HD pod którą kryje sie wysoka rozdzielczośc i nie jest tylko nazwą ,jaką wymyslił jakis cwany oszust i trzepie na tym kase ;) :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry