Nowy firmware 2.10 już jest

bluray

Banned
Zaraz to sprawdzę.
WMV 1440 x 1080 PS3 sama nie rozciąga na cały ekran, trzeba dać Full Screen
720p jest OK.
Świetna nowa grafika jako tło do muzyki - kula ziemska
WMV z DRM nie czyta
 
Ostatnia edycja:

Mistic

New member
Prawdopodobnie tak :) bo skoro zakres obsługiwanych formatów zwiekszył sie to raczej tak.
Pozdrawaim.
Ja juz zasysam nowy update :)
 

krecha2

New member
dziala i divx i xvid i wszystko:):) tylko da sie jakos napisy wsadzic czy nie bardzo tu jest problem:) aha i nie znam sie na tym najlepiej, chodzi mi o taki zwykly film z kompa skalowac go do 1080 p czy lepiej do 720 p , chodzi mi o plynnosc.. gdzie bedzie dzialal lepiej !
 

DraxDraco

New member
Działa, odtwarza również pliki > 2GB (mimo że na stronie PS pisze, że nie powinno). Dzisiaj oglądałem w divx Planet Earth w 720p i muszę przyznać, że wyglądało to pięknie :) (mam Sharpa X20)

Pozdrawiam Drax
 

vasquez

New member
A jak wyglada support napisow? czyta je?
Ogolnie mam wielka prosbe!
Jak to czyta pliki hd (bo wiem ze containera mkv nei czyta prawda?)

Jak czyta to wszystko z napisami - to jutro jade do sklepu wiec prosze o szybka odpowiedz!

Aha i slyszalem ze mozna streaming robic z PC plikow HD przez siec do PS3...czy to prawda? i jak to dziala?
 

sidnej

New member
czym najlepiej przerobic mkv do mp4 aby jak najmniej straciło na jakości?(a tak wogole to czemu mkv nie dołączyli do czytanych formatow skoro ma avi, mp4 itp)
 

DraxDraco

New member
Mkv nie jest formatem. To jest kontener, inaczej paczka, do której wrzucony jest najczęściej "zwykły" .avi + pliki tekstowe z napisami + ewentualne pliki z dźwiękiem (np .wav, .aac, .mp3).
Najprostrze mkv składają się z pliku .avi + pliku (plików) z napisami. Taki bardziej zaawansowany ma plik .avi podzielony na rozdziały bez dźwięku, osobne pliki z dźwiękiem (w różnych językach) i kilka plików z napisami.
Do wypakowania plików z kontenerka mkv najlepiej użyć programiku MKVextractorGUI. W przypadku tych najprostrzych mkv po prostu wyciągasz sobie plik .avi i gotowe. Jeżeli w mkv są osobne ścieżki z dżwiękiem to trzeba je połączyć z "bezdźwięcznym" .avi (przy pomocy np VirtualDub).
Byłoby fajnie, gdyby PS3 obsługiwało mkv. Można by było stworzyć sobie własne .mkv z filmem i napisami (jest to proste jak drut) i problem z napiskami polskimi byłby rozwiązany.
Drax
 

wojti12

New member
kika dni temu zainstaowalem soft 2.10
dzis rzucilem divxa i niestety ja wchodze w VIDEO i DISC i puszca to chiwle play mieli dysk i wyskakuje napis "The Data is not supported" - czyli ze nie obsluguje

macie pomysl dlaczego?

nowy soft zainstalowan w systemie - sprawdzlem
 
Ostatnia edycja:

Buziek

New member
Mam podobny problem. Czy ktos moglby wytlumaczyc (opisac dokladnie :)) jak odpalac filmy z kompa na PS3 (i czy da sie puscic film z napisami?). Ja np. nie mam mozliwosci podlaczenia kompa do tv, wiec zostaje mi ogladaie poprzez PS3. Np. plik filmowy Xvid (.avi), gdy zgrywam go na dysk PS3 ikonka wyglada jak normalny plik video, ale po wlaczeniu go wyskakuje powiadomienie, ze format nie jest obslugiwany :/. Czy da sie jako temu zaradzic? Inny film z kolei, jest w MPEG-4 (.mp4) i przy probie odtworzenia go wystepuje taka sama sytuacji (z tym ze PS3 od razu wykywa go jako unsupported data...). Mam firmware 2.10.
 

wojti12

New member
ja robie troche inczej niz Buziek ale efekt ten sam
po prostu wkladam plyte z DivX i odpalam ale tez wyskalkuj unsupported data

jak biore info o pliku na plycie to oczywiscie rozpoznaje go jako DivX

pomozci Ci, ktorym sie udalo !! :)
 

neospiderman

New member
wojti12 napisał:
czy tylko mi nie dzialaja DivXy na wersji softu 2.10?
No chyba tak. :) A tak powarznie to zalerzy jakie te dvixy masz. PS3 nie supportuje np w ogóle ver.3.11, ze starszymi od ver.6 też jest różnie, no i nie bez wpływu też jest rodzaj kompresji dźwięku.
 

pysio78

New member
Własnie. Divx divx-owi nie równy.
To że jest divx to jeszcze nie oznacza, że bedzie chodziło.
Najlepiej poszukać i sprawdzić w specyfikacji SONY jakie wersje divx czyta PS3.
Ja konsoli na szczęście nie musze uzywać do odtwarzania divx-ów. Jednak życzę powodzenia wszystkim którzy niestety są do tego poniekąd zmuszeni.
 

mataman

New member
Bez reklam
NAJLEPSZĄ konsolą i ogólnie sprzetem do odtwarzanie divix'ów jest pierwszy xbox z XBMC na pokładzie. Skalowanie do 720p, masa odtwarzanych formatów itd. A cena w tej chwili smieszna.
 

mariof

New member
Bez reklam
najlepszym sprzetem jest komputer, dalej "idą" odtwarzacze DVD, te nieco droższe mają dobre upscalery. Odtwarzanie DivX niskich rozdzielczości przez konsole nextgen to nieco dziwny pomysł. Natomiast np DviX HD (także AVHCD i inne HD) "lecą" w PS3 aż miło:).
 
Do góry