jak wam sie gra Fps na padzie????

kilex

New member
jak wam się gra w strzelanki na padzie???? założyłem ten temat bo chcę kupić
ps3 ale zdażyło mi się grać x 360 w call of duty i moje odczucia są mieszane:confused:
celowanie to porażka:(
na kompie idzie to o wiele sprawniej i intuacyjniej
 

adijazda

New member
ps3

ja moge ci tylko powiedzieć jak gra sie na fps na ps2(ale budowa pada podobna jak na ps3)
musisz sie przyzwyczaić,na początku jest ciężko,ale póżniej będziesz brzydził się myszką:eek:k:
 

lbk

New member
generalnie - można się przyzwyczaić. początki nie są łatwe ale z czasem jest ok. z reguły jest wiele mozliwości ustawienia konfiguracji i czułości, także można coś dobrać dla siebie.
mimo wszystko - nie ma to jak dobra mysz i klawiatura ;)
 

dienekes' shade

New member
Jako zatwardziałemu (ex)"pecetowcowi" jest mi bardzo ciężko...Tzn. owszem, w COD4 jakoś parłem do przodu, przechodząc kolejne misje, ale o skuteczności na miarę gry w konfiguracji kalwirka + mysz, nie może być mowy. W każdym razie, jest na to za wcześnie ;) Grać się da, ale od osób korzystających od lat z myszki w grach typu FPS, dla osiągnięcia upragnionej precyzji, wymagane jest wiele dni treningu :???:
 

Rudeford

New member
Witam
Największym problemem dla osób przesiadających się z mychy na pada jest koordynacja paluchów na analogach(jak ja to opanowałem?). Jednak już po kilku dniach nabiera się wprawy i gra się bardzo przyjemnie. W drugą stronę jest podobnie. Osoby, które nie miały styczności z PC mają problemy z opanowaniem myszki.
Ja gram zawsze na odwróconym sterowaniu(góra-dół) a kumpel(stary konsolowiec) na normalnym. Chyba to przyzwyczajenie z mychy, gdzie ruch do przody i kamera patrzyła w dół:D
Pozdrawiam
 

AvataR

Banned
adijazda napisał:
ja moge ci tylko powiedzieć jak gra sie na fps na ps2(ale budowa pada podobna jak na ps3)
musisz sie przyzwyczaić,na początku jest ciężko,ale póżniej będziesz brzydził się myszką:eek:k:

"Brzydzil myszka" heh kolego teraz to poplynales :hmm: Mam Pc'ta od dawna tak samo PS2 - gralem od groma i ciut ciut w rozne FPSy na PS2 i kultura gry jest niestety zupelnie inna niz na myszce - zreszta same gry sa o wiele prostsze - czesto przeciwnicy pudluja jak najeci bo przeciez na padzie mimo mistrzostwa nikt nie zagra tak dobrze jak na precyzyjnej myszcze - wiec mimo tego ze Playstation to swietna konsole jednak FPSy to zdecydowanie domena PCta ze wzgledu wlasnie na kontroler ;)
 

dienekes' shade

New member
I pozostanie domeną PieCów do momentu, kiedy gry na PS3 zaczną obsługiwać klawiatur i myszek*, a wtedy żegnaj PieCu, o żegnaj:D


* - ponoć już UT3 będzie to umożliwiał.
 
Ostatnia edycja:

kber81

New member
W moim odczuciu kordynacja nie ma nic do rzeczy. Pad od PS3 najzwyczajniej w świecie nie umożliwia płynnego celowania. Oczywiście, że można się przyzwyczaić i całkiem komfortowo grać ale do myszy porówniania po prostu nie ma. Szczerze mówiąc to pad od X360 znacznie lepiej sobie radzi w shooter'ach (za to totalnie zasysa w bijatykach itp.) od sixaxis'a.

Dla mnie podstawowa zasada to grać na odwróconym układzie osi pionowej (czyli gała do siebie (w dół) umożliwa patrzenie w górę), który jest bardziej uniwersalny. Inaczej po tygodniowej sesji np. w Warhawk'a (gdzie naturalnym jest, że pociągnięcie drążka do siebie unosi dziób samolotu) jesteś totalnie rozregulowany w stosunku do shooter'ów...

Unreal 3 w pełni obsługuje mysz i nie ma z tym żadnych problemów.
 

dienekes' shade

New member
Czytałem o tym urządzonku, jednak wśród opinii, domniemamych, użytkowników przeważały zdania negatywne...Niestety nie miałem okazji przeprowadzenia testów, więc polegać mogę jedynie na tych informacjach.

Cena faktycznie, niska nie jest, ale wysyp konkretnych fpsów na PS3 usprawiedliwia taki wydatek ;) Oczywiście, o ile faktycznie FragFx wart jest tej ceny.

Przyłączam się do pytania Przedmówcy: zna ktoś, ma ktoś?
 

kilex

New member
fragX

Znalazłem taki opis
- Mysz posiada komplet przycisków takich, jakie występują w oryginalnym kontrolerze Playstation 3. W trakcie gry służy do prowadzenia ognia oraz do rozglądania się wokół. Mysz jest zoptymalizowana do nawigacji PlayStation Home Virtual World - projektu, którego wprowadzenie niedawno ogłosiła firma Sony.
- Tryb menu umożliwia efektywny sposób dokonywania ustawień. Podkładka pod mysz oraz podstawka pod kontroler do lewej dłoni pozwalają na komfortową grę w dowolnym miejscu.
- Kontroler do lewej dłoni (nazwany FragChuckiem) posiada wbudowany czujnik ruchu i pozwala na kontrolę poruszania się w sześciu osiach (podobnie jak w konsoli Nintendo Wii). W takich grach, jak na przykład �Resistance: Fall of Man�, by przeładować broń lub zaatakować nią przeciwnika, gracz wykonuje odpowiedni ruch całym kontrolerem.
- FragChuck posiada również pokrętło płynnej regulacji prędkości gry. Po przyciśnięciu spowalnia on mysz, pozwalając na oddawanie precyzyjnych strzałów snajperskich. Pokrętło regulacji prędkości pozwala na natychmiastową jej zmianę (przyśpieszenie lub spowolnienie). Te dwa udogodnienia pozwalają graczowi na równie łatwe nawiązywanie walki jaki i jej zakończenie.
Przez lata, wielbiciele strzelanin 3D musieli liczyć się z niższą efektywnością podczas gry na konsoli. FragFX zapewnia precyzyjne poruszanie się i szybkość dostępną jak dotąd tylko dla PC-towych graczy, zaś mysz w połączeniu z Frag Chuck�iem to duży krok naprzód pozwalający zanurzyć się w świecie gier.




:roll: wydaje się ciekawe
 

mataman

New member
Bez reklam
Rudeford napisał:
W drugą stronę jest podobnie. Osoby, które nie miały styczności z PC mają problemy z opanowaniem myszki.

Święta racja. Kiedyś próbowałem zagrać na PC ale zupełnie mi nie szło. Także rozumiem pecetowców że psioczą na pady ale ci którzy się nauczyli jakos nie narzekają.
 

Mistic

New member
Wystarczy 30 minut z jakaś strzelanką i bedziesz mial opanowanego pada i zapomnisz o myszce i klawiszach ;) mi tez na poczatku wydawalo sie że niemozliwe jest granie w Fps na konsoli ale juz po 30 minutach z Resistance wszystkie obawy minely, ja powiem tak kwestia przyzwyczajenia.
Pozdrawiam.
 

Alu

New member
Ja czytalem wiele zlych opini graczy dot. funkcjonalnosci FragFx'a. Czas reakcji myszki pozostawia podobno wiele do zyczenia.
Co do grania w fps'y to na padzie trzeba sie przywzyczaic ;) I to najlepiej jak najszybciej, bo taki np. Uncharted tez wymaga celowania analogiem ;p
Celowac jest latwiej na kompie za pomoca myszki, ale grac w fps'y - tylko na padzie :D
 
Do góry