PS3 i Assasin Creed - Problem z odpaleniem

szulawy

New member
Przede wszystkim witam wszystkich forumowiczow.

Mam do Was pytanie i prosbe o pomoc. Kupilem przed wczoraj ps3 w wersji 40 gb. Dostalem do niej darmowego Assasin Creeda ktorego sam sobie wzialem z polki. Przychodze do domu, probuje wlaczyc a tu lipa... Nic wyskakuje napis playstation 3 po czym wszystko znika - ekran robi sie czarny i dopiero po resecie mozna wejsc do menu. No nic pewnie konsola walnieta pomyslalem, kupilem wiec najtansza gre do testow (resistance) i okazalo sie ze chodzi, po tem call of duty 4, chodzi bez problemu. No to dalej przetestowalem jeszcze porysowane plyty dvd, blu ray i wszystko jest ok. Pojechalem wiec do sklepu z awantura ze nosnik z gra jest uszkodzony. Wymienili mi od razu na nowy, przyjechalem do domu.. wlaczam i co widze? NIC! Ten sam probem!

Macie jakies pomysly co moze byc zle? Ustawiaenia? Konsola? Dysk z gra?

Mam samsunga 40" lcd, hd ready.

Aha w menu PS3 wyskakuje mi cos w rodzaju loading screena do assasin creed. Moge wejsc w opcje (trojkatem) zobaczyc info o wersji itp ale jak tylko wybiore start, wszystko znika.
 
Ostatnia edycja:

szulawy

New member
soft w wersji 1.97. Dzisiaj zrobie update. Nie wiem czy to cos pomoze.. ale zawsze to cos.. No i do netu podlacze jak to ma pomoc..
 

avidya

New member
I jak, chodzi? Jestem ciekawy, może ktoś się wypowie jak się przedstawia AC na PS3, bo czytalem ostatnio recenzje, ale na xboxa 360 i wyprowadzono tezę, że gra przedastawia się dużo gorzej na PS3. Ktoś może to sprostować, bądź potwierdzić?
 

dienekes' shade

New member
avidya napisał:
I jak, chodzi? Jestem ciekawy, może ktoś się wypowie jak się przedstawia AC na PS3, bo czytalem ostatnio recenzje, ale na xboxa 360 i wyprowadzono tezę, że gra przedastawia się dużo gorzej na PS3. Ktoś może to sprostować, bądź potwierdzić?

To absolutna bzdura. Owszem, w necie krąży filmik "porównawczy", który pokazuje domniemaną wyższość wersji na x boxa, ale to typowo fanbojowska propaganda, która ni jak ma się do rzeczywistości. Film celowo ukazuje gre na PS3 w fatalnym świetle, dosłownie i w przenośni.

Pamiętam, że po raz pierwszy grałem w AC na dzień przed "premierą" tego "porównania" i kiedy je zobaczyłem, nie mogłem uwierzyć, że tak można okłamywać ludzi.

Gra w wersji PS3 jest przepiękna i mimo, że to "tylko" 720 p to jeden z najbardziej efektownych graficznie tytułów. Nic tylko grać i podziwiać! :eek:k:
 

avidya

New member
dzięki za info, uspokoileś mnie ))
A wlaśnie, jeśli jest w 720, a tv powiedzmy w 1080p, mocno tv obcina grafike? Slyszalem, że niekiedy tak się dzieje, czy to prawda?
 

dienekes' shade

New member
avidya napisał:
dzięki za info, uspokoileś mnie ))
A wlaśnie, jeśli jest w 720, a tv powiedzmy w 1080p, mocno tv obcina grafike? Slyszalem, że niekiedy tak się dzieje, czy to prawda?

Grałem na PS 3 podłączonej do tv Sharp XD 1 E 52 cale, a zatem Full HD. Nie wiem jak cokolwiek miałoby być obcięte - sygnał jest w 720 p i jako taki jest wyświetlany. Dodam, że mam porównanie - na tym samym tv grałem, Ninja Gaiden Sigma, która jest w 1080 p. W bezpośredniej konfrontacji (grafika) to AC sprawia wrażenie gry zrobionej w Full HD. Obie są, na marginesie, piękne.

To subiektywne oduczie, nie tylko moje, bo i kilku innych obecnych w czasie testów osób, ale AC jest tak cudny i szczegółowy. Do tego stopnia, że zamiast wykonywać misje itd, co chwila przystawałem by ogladać zapierające dech w piersiach widoki. Chciałoby się sparafrazować cytat z filmu: " Grać!! Nie zwiedzać! ")
 

szulawy

New member
Dzieki za pomoc!

Pomogl update systemu i zainstalowanie patcha (sam sie zainstalowal ;) ). W kazdym razie troche mozna sie wkurzyc ze nie zostalo sie poinformowanym w sklepie o KONIECZNOSCI update'u. Nie kazdy ma internet, i checi zeby to robic. Wiadomo ze powinno byc sie na biezaco, ale o takim czyms chociaz mala notka w instrukcji do gry znalezc sie powinna.

Gra wyglada jak wszyscy w/w cudnie. Gralem troche w sklepie na xboxie i wydaje mi sie ze wygladzanie krawedzi w xbox bylo troche gorsze, ale to chyba jedyna roznica jaka zauwazylem i jest naprawde minimalna.

Wydaje mi sie tylko ze kolory sa troche przesadnie przejaskrawione, ale to pewnie wina ustawien mojego telewizorka, czyli do korekty.

Ogolnie gra graficznie na 6!
 

avidya

New member
A swoją drogą, jak wyglądają updaty konsoli? Wlasnie przez internet? Zastanawiam się, bo nie wiem czy w sprzedaży są kolejne wersje konsoli, czy trzeba wlasnie samemu sciągnąc kolejne ulepszacze.
pozdro
 

dienekes' shade

New member
avidya napisał:
A swoją drogą, jak wyglądają updaty konsoli? Wlasnie przez internet? Zastanawiam się, bo nie wiem czy w sprzedaży są kolejne wersje konsoli, czy trzeba wlasnie samemu sciągnąc kolejne ulepszacze.
pozdro

Moja narzeczona kupiła PS3 dokładnie tydzień temu, w sobotę i do zestawu dołączona była płytka z oprogramowaniem w wersji 2.0. Jak widać, SONY dba o nowych klientów :eek:k:

Poza tym, każda nowa wersja fw pobierana jest przez konsolę za pośrednictwem internetu. Taka aktualizacja trwa krótko i bezboleśnie. Z informacji przeczytanych w necie wiem, że SONY zwolni tempo i kolejne aktualizacje nie będą jużtak częste.

Pozdrawiam,

Rado
 
Do góry