Uncharted: Drake's Fortune

kber81

New member
Od kilku dni mam przyjemność grania w tą grę i muszę powiedzieć, że wyznacza ona nowy poziom dla PS3. Sporo tytułów było wartych uwagi w tym roku jednak ta gra to mój osobisty faworyt.

Pierwsze co się rzuca (jeszcze przed oprawą wizualną) w oczy a raczej uszy to voice acting - aktorzy zostali świetnie dobrani i wszystkie dialogi brzmią niezwykle profesjonalnie i naturalnie. Zero sztuczyzny, drewnianej gatki itp. Naprawdę, wysoki poziom. Grafika oczywiście wygląda bardzo dobrze z niezwykle dużą dbałością o detale (pęd powietrza poruszający rośliny w czasie biegu, "moczenie" się ubrań itp.), animacja jest przy tym płynna, nie ma chrupania a'la Heavenly Sword. Wiele lokacji "zrywa beret" ;)

Fabularnie gra również stoi na wysokim poziomie. Chce się pchnąć fabułę dalej i dalej. Nie będę się na ten temat rozpisywał.

Gameplay - tutaj byłem bardzo mile zaskoczony. Gra jest bardziej nastawiona na eksplorację z elementami shootera niż na zręcznościowe aspekty skoków jak w Tomb Rider. Cover system jest bardzo, bardzo dopracowany, działa super naturalnie, przemieszczanie się pomiędzy osłonami jest szybkie i łatwe. Cały czas czujesz, że masz kontrolę nad postacią. Pokaźny arsenał wspiera Cię w walce z falami (często 5-7 bad guy'ów na raz) przeciwników. Gra jest urozmaicona wstawkami typu ucieczka jeep'em czy pływanie skuterem wodnym (woda w level'u, w którym płynie się w górę rzeki naprawdę robi wrażenie). Walka wręcz działa bardzo dobrze.

Gra sama w sobie to około 10 godzin zabawy. Czas ten wynika jednak z bardzo gęsto rozmieszczonych checkpoint'ów, które umożliwiają dość szybkie i pozbawione frustracji pokonanie trudnych odcinków - nie ma mowy o przechodzeniu połowy level'u po źle wykonanym skoku. 10h to może niezbyt dużo jednak w mojej ocenie przy tak wysokim poziomie rozrywki każda wydana złotówka na tą grę zwraca się z nawiązką. Developerzy wprowadzili kilka poziomów trudności, masę item'ów (60) do odnalezienia oraz system medali, także gra oferuje wiele wiele więcej godzin spędzonych na eksploracji i realizacji zadań (50 headshot'ów itp.).

IGN ocenił ją na 9.1/10


Gra jak na razie ma średnią ważoną ocen 89,8/100 i żaden recenzent nie ocenił jej niżej niż 80%

100% - 3 recenzje
od 90% do 99,9% - 25 recenzji
od 80% do 89,9% - 13 recenzji (warto mieć świadomość, że większość ocen z tego przedziału jest bliżej 90% niż 80%)

http://www.gamerankings.com/htmlpages4/932984.asp
 

ragan

New member
Gierka jest chyba najlepszą produkcją na ps3 w tym momencie.

Jedyna rzecz która mi się nie podoba to akcje w wodzie.
Pływanie jest drewniane, nie można nurkować.
Ocena 9/10
 

nermal

New member
Podobnie jak Wy, takze planuje wcielic sie w Nathana.. ale teraz czekam na F1 wiec najprawdopodobniej kupie ją w styczniu :krol:
 

lukasz_ps

New member
uncharted

Witam,mam pytanko odnosnie tej gry,zatrzymalem sie w miejscu z czterema statuami ktore trzeba jakos poodwracac zeby cos sie otworzylo chyba,moze ktos wie jak to zrobic bo juz nie mam sily :roll:
 

kber81

New member
lukasz_ps napisał:
Witam,mam pytanko odnosnie tej gry,zatrzymalem sie w miejscu z czterema statuami ktore trzeba jakos poodwracac zeby cos sie otworzylo chyba,moze ktos wie jak to zrobic bo juz nie mam sily :roll:

Wszystko jest w pamiętniku ;)



SPOILER






Anioł ma patrzeć na północ
Lew na zachód
Byk na południe
Orzeł na wschód

W centrum pomieszczenia na podłodze masz zaznaczone kierunki świata.
 

lukasz_ps

New member
kber81 napisał:
Wszystko jest w pamiętniku ;)



SPOILER






Anioł ma patrzeć na północ
Lew na zachód
Byk na południe
Orzeł na wschód

W centrum pomieszczenia na podłodze masz zaznaczone kierunki świata.
Dzięki,gierke wlasnie skonczylem,szczerze mowiąc nie gralem jeszcze w lepszą gre,a ta grafa,w 1080 to bajka:)

w 720,bo 1080 nie obsługuje,sorry :)
 

Alu

New member
Zrobil z was ktos juz 100 % ??
Ja przechodze 2-gi raz i mam dopiero 46%.
Jedyny minus gry, to zbyt krotki czas potrzebny na jej ukonczenie, ale poziom rozgrywki i sam wyglad swiata w grze to rekompensuje ;) Brac w ciemno :)
 

kber81

New member
Alu napisał:
Zrobil z was ktos juz 100 % ??
Ja przechodze 2-gi raz i mam dopiero 46%.
Jedyny minus gry, to zbyt krotki czas potrzebny na jej ukonczenie, ale poziom rozgrywki i sam wyglad swiata w grze to rekompensuje ;) Brac w ciemno :)

Ja jak narazie mam znalezione 51/60 sekretnych przedmiotów i około 400/1000 bonusowych punktów... Przechodzę drugi raz na hardzie. Myśle, że na crushing uda mi się wyczesać wszystko.
 

Tonislaw

New member
Witam, mam male pytanie grajac w drake`s fortune widze pewne niedociagniecia w grafice, gdzieniegdzie piksele slabej jakosci i slaby antyantialising, czy to normalne czy po prostu mam cos jebniete z tv? Moj telewizor: LCD Samsung LE40R7, gram w hdmi 1080i
 

Tonislaw

New member
A czemuz to?

Gra wyglada prawie tak samo jak wygladala, nie widze wiekszej roznciy pomiedzy 1080i a 720p.
Czy wy tez macie widoczne krawedzi, tj slaby antyantialising w tej grze?
 

kleobobi

New member
Powiem od dwoch dni gram z wielka przyjemnoscia .Wlasnie dzis przyslali mi Dualshocka3 i powiem rewelacja calkiem inne doznania .Nie zaluje 200 na dodatkowego pada choc europejska premiera dopiero za pol roku.Wszystkim polecam gra z dualem to inna gra.
 

Ogr

New member
Bez reklam
Zgadzam sie ,fajna gra lecz myslałem ze powali w moich oczach np GOW czy Bioshock .Niestety tak się nie stało !Wydaje mi się ze przeciwnicy mało inteligentni ,prosta do przejscia,miałem nadzieje pogłowic się nad zagadkami a tu lipa prostota! poniosło ich w akcji pływania pod prąd ;) w górę rzeki ;)
pozdro
 

marcin0903

New member
Ogr napisał:
Zgadzam sie ,fajna gra lecz myslałem ze powali w moich oczach np GOW czy Bioshock .Niestety tak się nie stało !Wydaje mi się ze przeciwnicy mało inteligentni ,prosta do przejscia,miałem nadzieje pogłowic się nad zagadkami a tu lipa prostota! poniosło ich w akcji pływania pod prąd ;) w górę rzeki ;)
pozdro
No z tym płynięciem pod prąd to przesadzili :), chociaż nie było tak trudno. Trzeba było uważać na TNT :D. Co do przeciwników wg. mnie są ok, grafikę ciężko porównywać bo zupełnie inne tereny działania (w Bioshocku oraz GoW otoczenie jest raczej "mroczne", a w U: DF jest dość kolorowe - dżungla).
 

Matrious

New member
Witam wszystkich :) przeszedłem już grę i muszę przyznać że bardzo mi się podobała, grafika, fabuła, gameplay i wszystko jest miodne (grafika nawet na SDTV, ale to forum o HD to nie rozwijam tematu ;) ). Gra może i jest krótka ale dzięki temu że oferuje tak wiele sekretów, zadań pobocznych i są 4 poziomy trudności, a żeby przejść na 100% to trzeba na każdym(może nielicząc Easy, bo po przejściu na Medium odblokowują sie obydwa). Mam tylko jeden problem, nie mogę zdobyć jednego Hidden Medalu wartego 30 Medal Points, jest on pod medalem Dino-Might, mógłby mi ktoś pomóc?
 

Mefju

New member
uncharted

Tak ta gra jest jedną z najlepszych ,która wyszła na ps3 -suuuper grafika ,fajna i ciekawa fabuła ,sporo strzelania trochę nietrudnych zagadek i spoko.Polecam wszystkim!!!!Jakby ktoś grający miał jakieś pytanie dotyczące co zrobić gdy nie wie tego to chętnie pomoge :)
 
Do góry