Dzwiek DTS MA i DD HD na PS3 ??

AvataR

Banned
Panowie jak to w koncu jest z tymi formatami dzwiekow DTS MA i DD HD. W przypadku jezeli mam ampli ONKYO 605 i podlacze oczywiscie Soniaka z nim poprzez HDMI to moj ampli przerobi ten dzwiek elegancko czy w jakis sposob PS3 w ogole go nie puszcza ?? Czyli mimo wszystkich cudow nigdy go nie uslysze ?
 

Romanesku

New member
Ja mam Ps3 podłączone hdmi do Onkyo 605. Dekoduje dzwiek Hd PCM 5.1 , 7.1 bez problemu, nie mam gier ani fimów z innym standardem dżwięku żeby sprawdzic czy dekoduje inne formaty.Z tego co wiem to na pewno dekoduje DTS-HD Master Audio, DTS-HD High Resolution Audio, Dolby TrueHD.
 
nowe formaty dźwięku

Witam.

PS3 obecnie sam rozkodowuje te formaty i puszcza w formie sygnału PCM do ampli który dalej daje dzwięk do głośników. W PS3 nie ma obecnie możliwości puszczenia dalej zakodowanego dzwięku, aby amplituner go rozkodował. Natomiast nie zmienia to faktu że nowe formaty dzwięku rozkodowane na PS3 i puszczone dalej działają rewelacyjnie. Starczy puścić kilka wybuchów czy innych na dobrych kolumnach i poczuć różnicę.

Pozdrawiam
 

AvataR

Banned
Hmm wiem ze dekoduje napewno Dolby HD ale nie ma chyba szans aby rozkodowywal DTS HD MA ;) Wiec jezeli nie puszcza w takiej formie ze ampli moze to przerobic oznaczaloby ze tego nie uslyszymy niestety :(
 

AvataR

Banned
Niby tak ale podobno z tego co wszedzie czytam DTS MA nie puszcza nawet w wersji do przetworzenia. Wszyscy licza na to ze jakas nowa wersja softu to zalatwi - no ale to zalezy od SONY i mozliwosci technicznych ich Bluereya :)
 

mataman

New member
Bez reklam
Po optyku bedzie downgrade dzwięku do dolby digital a to z tego wzgledu że optyk ma za małą przepustowość. Poprostu nie radzi sobie z takim strumieniem danych. M.in. dlatego powstało HDMI.
 
Ostatnia edycja:
mataman napisał:
Od rozkodowywania to jest amp. PS3 ma wyjście HDMI 1.3 więc obsługuje wszystkie nowe formaty dzwięku.

Pewnie amp by sobie poradził lepiej, niż PS3 natomiast dzwięk jest dalej b. dobry, po prostu to co zostałoby przekazane w DTSHD, zostaje przekazane w formacie PCM.

Podobno nowsza wersja softu do PS3 pozwoli przekazywać dźwięk w oryginalnym formacie żeby AMP rozkodował.

Pozdrawiam
 

marcinaudi

New member
Dlaczego u mnie PS3 podłączona kablem HDMI do amplitunera pioneer VSX-AX2AS nie moge uzyskać dzwięku Dolby digital skoro na płycie z Gran Turismo 5 pisze Dolby digital a na amplitunerze pokazuje mi sie PCM
 
Wydaje mi się że dzwięk jest rozkodowywany na ps3 i przekazywany do ampli w formacie pcm(LPCM ewentualnie) . Jak chcesz żeby było inaczej musisz pogrzebać w ustawieniach ps3.
Pozdrawiam
 

Jussi

New member
Bez reklam
No ale jak, dzwiek puszczony na ampli jako PCM jest zly? Cos nie tak z nim jest ze pytasz czemu nie ma dolby digital?
 

kwachus

New member
a co powiecie o Głośniki Logitech Z-5500 ?do pls 3 mam tez Xbox'a360 i niewiem co kupic ,te z-5500 potrzeba do nich amplituner? i jakim kablem to podłączyc hdmi czy optyk? czy zainwestowac w onkyo ? Co wybrac te głosniki czy jakis zestaw onkyo? cena tak do 200tys max 2.5k?
 

mariof

New member
Bez reklam
możliwości przesyłania dźwięku z nextgenów daleko wykraczają poza mozliwości tyge zestawu...,
 

kwachus

New member
upatrzyłem jeszcze cos takiego HTE 505/405 CLASSIC 9920 bardziej pasuje? a co byscie polecili do max 2500 tys zl?
 

mariof

New member
Bez reklam
to już lepiej:) ale po co Ci odtwarzacz DVD jak masz PS3? Brakuję za to subwoofera... . Poszukaj na forum ten wątek był już poruszany.
 

kwachus

New member
czytałem forum o ps3 i xbox360 i trudno mi sie zdecydowac :( zdecydowałem sie na Amplituner Onkyo TX-SR505 ale niemam pojecia jakie głosniko i sub do tego wiem ze nie koda, zestaw moze miec odtwarzacz dvd ,Cały zestaw niebedzie tylko do gier i filmow na konsole , ostatnio dostalem The Doors w 5,1 dyskografie zeby tez ładnie grał mi:) Prosił bym o jakies wasze sugestje tak do 2500zl
 

bluray

Banned
Jak przesłać z PS3 audio po HDMI na kilka sposobów.
Zaczynamy od setupu konsoli:
- Sound Setings wybieramy Audio Output Setings - HDMI - Automatic
- Gramy dysk BD/DVD, który ma jakieś opcje Audio (bo są takie co nie mają)
- w setupie dysku BD/DVD wybieramy DD lub dts (sytuacja nie dotyczy LPCM)
- Wciskamy "options" - zielony trójkąt
- przechodzimy do AV setings
- przechodzimy do pozycji AUDIO OUTPUT Format
- wybieramy PCM albo bitsream
I nasz amp dostaje albo Bitstream albo Linear PCM.
ONKYO (nowa rodzina) to bardzo ładnie wyświetlają. Czyli co dostają.

PS3 to bardzo ciekawe urządzenie, prawda ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry