Konsola pod D-Sub...

tayson

New member
Witam,


Otóż mam proste pytanko....

PS3 + HDFury + LG L194WT

Monitor ten ma rozdzielczosć 1440x900 Wide
Posiada wejscie Dvi oraz D-sub
Pod DVI mam podpiętego MacBooka pod D-Sub chciałbym podpiąc PS3 dzięki HDFury, cyz to ma szanse działać ?? Konretnie chodzi mi o to czy to urzadzonko przeskaluje mi obraz z ps3 na monitor w jakis "ludzki" sposób??

Pozdrawiam ;]
 

opozdi

New member
HDFury

Witam:)

Dużo czytałem o tym urządzeniu i tym podobnych zastosowaniach bo sam mam zamiar za pewien czas kupić ps3 i podpiąć do monitorka w pokoju. Niestety nie miałem możliwości na własne oczy zobaczyć jak działa HDFury. Jednak z informacji, które posiadam po przeczytaniu wielu postów, obejrzeniu masy filmików jak uzyskać dobrej jakości obraz z ps3 na monitorze przypuszczam, że taki zestaw powinien Ci jak najbardziej działać. Teoretycznie dzięki HDFury Powinieneś uzyskać obraz HD w 720p. Zapraszam do obejrzenia filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=4dAUwAGMtyE może rozproszy on trochę Twoje wątpliwości.

Też na początku rozważałem kupno HDFury, dopóki nie znalazłem tego: http://hdtv2vga.com/cgibin/shop?info=2HD2VGA. Jest to dwukrotnie tańsze rozwiązanie, a za kasę, która Ci zostanie kupisz sobie jeszcze jedną gierkę do kolekcji:) Ja jestem już zdecydowany na 99% że kupię to urządzonko jak tylko uzbieram wystarczającą ilość funduszy.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to w miarę możliwości z chęcią udzielę Ci odpowiedzi. Pamiętaj jednak, że ja nie miałem osobistej styczności z tymi produktami. To co napisałem opiera się tylko na tym co sam się dowiedziałem a 100% pewności co do tych informacji nie ma.

Pozdrawiam!
 

opozdi

New member
Lg L194wt

Jeszcze jedna informacja. Ten monitor wyświetla obraz w formacie bodajże 16:10, a obraz który będzie wysyłać ps3 do Twojego monitora przez HDMI, a następnie HDFury to 16:9 co z tego co się orientuję oznacza, że będziesz miał obraz lekko rozciągnięty w pionie, jednak podobno nie przeszkadza to specjalnie w zabawie.

Ps. Ta wiadomość to tak gwoli ścisłości:)
 

tayson

New member
mhm ;]

Co do tego ze obraz przesyłany przez HDFUry to jestem przekonany....
Jednak jedyne co mnie trapi to własnie kwestia przeskalowania... mianowicie...
Czy....

a) obraz będzie rozciągnięty w pionie czy tam poziomie
b) na monitorze będą tzw. czarne paski a obraz będzie niezmieniony
c) obraz będzie poucinany

I w zasadzie od odpowiedzi na to pytanie zależy czy kupię PS3 czy XBOXa 360 ;]

Jestli ktos sie orientuje emirycznie...a nie teoretycznie proszę bardzo o odpowiedz bo jest to niezwykle istotne moim zdaniem ;]


PS. co do tego konwertera co podałeś link za 199zł to hmmm, równiez wyglada ciekawe... ale znow nasuwa sie pytanie jak z jakoscią w tym wypadku ?? Bo tutaj to juz nie jest połaczenie cyfrowe i takie komponenty jak kable i konwertery mają istotne znacznie ;]
 
Ostatnia edycja:

zeflik

New member
opozdi napisał:
Też na początku rozważałem kupno HDFury, dopóki nie znalazłem tego: http://hdtv2vga.com/cgibin/shop?info=2HD2VGA. Jest to dwukrotnie tańsze rozwiązanie, a za kasę, która Ci zostanie kupisz sobie jeszcze jedną gierkę do kolekcji:) Ja jestem już zdecydowany na 99% że kupię to urządzonko jak tylko uzbieram wystarczającą ilość funduszy.

W takim razie seria pytań za 100 pkt - również rozważam kupno HDfury lub tym podobnych urządzeń ale nie czytałem aż tak dużo na necie na ten temat więc o ile możesz to proszę o zaspokojenie mojej ciekawości :) Po pierwsze to na stronie której link wkleiłeś przy opisie urządzenia jest napisane :
Umożliwia wyświetlanie obrazu w wysokiej rozdzielczości (HDTV) z urządzeń wyposażonych w wyjścia YPbPr
z wstępnego googlowania nie udało mi się dowiedzieć czy w Polsce da się kupić przejściówke PS3 - YPbPr (takie oferty znalazłem na eBay) i druga sprawa - jak to się ma z ewentualną utratą jakości obrazu (w przypadku 1080p to może być zauważalne chyba :/) no i wreszcie jak to w sumie jest z podłączeniem konsoli do zewnętrznego źródła dźwięku (w przypadku kiedy np używamy HDfury) co prawda wydaje mi się oczywiste żeby dało sie ją podłączyć do zewnętrznych głośników\słuchawek ale wole zapytać. Z góry dzięki za odpowiedź.
 

opozdi

New member
"tyson" =>

Jeśli chodzi o jakość tego konwertera HDTV-to-VGA to napisałem już jakiś czas maila do ich obsługi technicznej z wątpliwościami podobnymi do Twoich (co z jakością sygnału?). Odpisali jednoznacznie - konwerter radzi sobie bezproblemowo a jakość jest "miodzio";) Niestety nasuwa się kolejne pytanie (tak można chyba w nieskończoność:)) na ile to co odpisali jest realne? Znalazłem kilka komentarzy ludzi, którzy tej firmie zaufali i kupili ten konwerter. Wszyscy są zadowoleni i nie znalazłem ani jednej negatywnej opinii. Dlatego i ja zamierzam go w przyszlości nabyć.

Mam nadzieję, że choć trochę Ci pomogłem. Powodzenia w wyborze konsoli!

"zeflik" =>

Po co ebay?;) Zajrzyj na allegro np tu: http://allegro.pl/item276306368_markowy_pozlacany_kabel_hd_component_ps3_ps2.html a jeśli chodzi o jakość to zerknij parę linijek wyżej w tym poście i przeczytaj co na ten temat odpisałem do "tyson". Pisałeś, że konsolę chcesz podłączyć do "zewnętrznego źródła dźwięku". W tym przypadku to konsola jest źródłem dźwięku:) Rozumiem, że chcesz podłączyć konsolę do jakiegoś wzmacniacza/kina domowego itp. tak? Jeśli źle zrozumiałem popraw mnie, bo jest już późno i mogę nie kontaktować i stąd ewentualne kruczki.

Więc jeśli chodzi o podłączenie ps3 do wzmacniacza to możesz to zrobić przez wyjście optyczne, a jeśli nie masz takiego we wzmacniaczu lub chcesz podpiąć najzwyklejsze słychawki to robisz tak:

1) Jeśli konsolę masz podpiętą do telewizora to po prostu słuchawki podpinasz do telewizora przez wejście słuchawkowe w telewizorku. Ewentualnie ale podkreślam ewentualnie możesz do tego wejścia podpiąć wzmacniacz poprzez kabel minijack - chinch (nie jest to zdrowe dla wzmacniacza i nie polecam a nawet odradzam korzystanie z tego sposobu).

2) Pomijając jak i do czego masz podpiętą konsolę możesz skorzystać ze sposobu, który zaraz opiszę w tym punkcie. Sposób jest sprawdzony i działa na 100%. Mianowicie: w konsoli dźwięk ustawiasz sobie na AV Multi, następnie podłączasz przejściówkę chinch na minijack i dajesz łącznik minijack, na koniec wpinasz słuchawki i cieszysz się dźwiękiem z nich płynącym.

W skrócie będzie tak: ps3 > kabel AV Multi > przejściówka chinch na minijack > łącznik minijack > słuchawki.

Najlepiej skocz do jakiegoś sklepu RTV i tam pooglądaj jakimi przejściówkami i kablami dysponują. W podobny sposób do ps3 podłączysz wzmacniacz (oczywiście używając trochę innych przejściówek). Pamiętaj jednak, że im więcej przejściówek na drodze z ps3 do słuchawek czy wzmacniacza tym gorsza jakość dźwięku.

Powodzenia w kombinowaniu!
 

zeflik

New member
Yyyy, fakt ^^" napisałem do zewnętrznego źródła dźwięku a miałem na myśli dokładnie to co ty opisałeś XD to chyba znak, że wbrew pozorm czasem trzeba spać :) I dzięki za info, które sporo wyjaśnia.
 
Do góry