Playstation 3 + kino domowe

BadBoy80

New member
Witam.. mam pytanie, może się ktoś znajdzie kto odpowie..
Zamierzam kupić PS3 oraz kino domowe Panasonic SC-PT850..
Moje pytanie : jak podłączyć (oczywiście kablem HDMI) konsolę do kina domowego i telewizora tak aby dzwięk leciał przez kino ? Kino domowe ma jedno wejście HDMI, z tego co wiem jak podłącze PS3 do TV przez HDMI i dzwięk np czinczem z PS3 do kina to chyba nie da to efektu.. Można kupić rozgałęźnik HDMI, żeby mieć więcej wejść niż jedno i podłączyć konsolę bezpośrednio do kina a kino do TV ale czy to będzie działać? Czy ktoś ma takie kino i PS3 i może udzielić odpowiedzi?
 

zenonblacha

New member
Nawet na oficjalnej stronie Sony jest obrazek, jak to wszystko podlaczyc, zeby dobrze gralo.

Potrzebne beda dwa kable HDMI: jeden z konsoli do amplituner, drugi z amplitunera do TV. Dzwiek "zostanie" we wzmacniaczu, a obraz pojdzie dalej do widziadla.

Dzieki temu bedziesz sie cieszyl zdekodowanym, bezstratnym TrueHD/DTS-HD Master Audio. Podlaczajac dzwiek kablem optycznym musisz sie liczyc z tym, ze konsola zdekoduje sobie audio i skompresuje je pozniej do formatu Dolby Digital (chociaz zapewne z nieco wyzszym bitrate niz standardowy).
 

avidya

New member
zenonblacha napisał:
Potrzebne beda dwa kable HDMI: jeden z konsoli do amplituner, drugi z amplitunera do TV. Dzwiek "zostanie" we wzmacniaczu, a obraz pojdzie dalej do widziadla.

ale rozumiem, że jeśli podlączy się dźwięk optycznie to też zostanie on w ampli?
 

mataman

New member
Bez reklam
Po pierwsze to kino nie ma wejscia HDMI ani tym bardziej dekoderow TrueHD/DTS-HD Master Audio. Jest wejscie optyczne, wiec konsole podpinasz pod kino optykiem a pod tv kablem HDMI.
 

artik213

New member
Podpinam się pod temat :
Czy na takim podłaczeniu jaki zaproponowaliscie jest duża strata jakośći w porównaniu do tego gdyby konsola była podłaczona do amplika po HDMI?
 

mataman

New member
Bez reklam
Tak duża ale jak sie nie ma co się to się lubi co się ma. Te formaty dzwięku mają kilkukrotnie większy bitrate. Posiadanie PS3 a nie posiadanie amplitunera z HDMI i dekoderami TrueHD/DTS-HD Master Audio jest troche bez sensu.
 

many

New member
Moje kino domowe nie posiada wejscia HDMI, naszczescie posiada wejscie TOSLINK (audio 5.1) Aby podlaczyc jednoczesnie dzwiek z Ps3 oraz dzwiek z platformy n do tego kina domowego zastosowalem rozdzielacz TOSLINK.
 

adikkk2008

New member
zenonblacha napisał:
Nawet na oficjalnej stronie Sony jest obrazek, jak to wszystko podlaczyc, zeby dobrze gralo.

Potrzebne beda dwa kable HDMI: jeden z konsoli do amplituner, drugi z amplitunera do TV. Dzwiek "zostanie" we wzmacniaczu, a obraz pojdzie dalej do widziadla.

Dzieki temu bedziesz sie cieszyl zdekodowanym, bezstratnym TrueHD/DTS-HD Master Audio. Podlaczajac dzwiek kablem optycznym musisz sie liczyc z tym, ze konsola zdekoduje sobie audio i skompresuje je pozniej do formatu Dolby Digital (chociaz zapewne z nieco wyzszym bitrate niz standardowy).

ja mam podlaczone ps3 do kina( sony str-ks1100) kablem HD z kina drugi kabel HD wychodzi do TV i problem jest w tym ze dzwiek nie zostaje w ampli tylko gra TV obraz jest ok wszystko niby ok tylko kino nie gra mam rowniez podlaczony na tym samym kanale(video2/BD) laptopa kablem optical moze sie gryza nie wiem jak to rozwiazac POMOCY!!! 7 godzin staram sie i nic jesli chcesz mi odpowiedziec zebym podlaczyl konsole kablem optical to nie da sie laptop ma okragle wejscie (wyglada jak jack) a w konsoli i ampli jest kwadratowe jesli ktos mi pomoze obiecuje skrzynke piwa nie chce nic za darmo pieniedzy mi nie brak ale niestety czasu i wiedzy ... pozdrawiam
 

mother

New member
mataman napisał:
...Posiadanie PS3 a nie posiadanie amplitunera z HDMI i dekoderami TrueHD/DTS-HD Master Audio jest troche bez sensu.

Faktycznie jestesmy na forum HD ale proszę nie straszyć przecietnego gracza/filmooglądacza, że brak ampli bez HDMI, TrueHD/DTS-HD Master Audio jest bez sensu. Sam używam prostej Yamahy RX-V361 + plasma LG i nie ma wioski (jak dla mnie) i floty na gry zostaje conieco w kieszeni.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mother

New member
adikkk2008 napisał:
...a w konsoli i ampli jest kwadratowe...

STR-KS1100 to ampli czy tzw kino-plastik?
Kwadratowe gniazda to gniazda optyczne typu TOSLINK. Zakładając że w kinie masz wejście to łaczysz to kablem optycznym. Na allegro w cenie od kilku do kilkudziesięciu złotych. Pamietaj aby w ustawieniach konsoli zdefiniowac wyjście audio na optyk przy takim połączeniu. W sprawie laptoka sie nie wypowiadam. :)
 
Ostatnia edycja:

Mnieteq

New member
Jezeli w laptopie masz ogragle, cyfrowe wyjscie SPDIF to mozesz podlaczyc do ampa kablem optycznym. Jesli nie masz to mozesz uzyc rozgaleznika z mini-jack/chinch i uzyskasz sygnal stereo. Ja osobiscie kupilem karte Sound Blaster Audigy 2 ZS Notebook i ciesze sie dzwiekiem HD :)
 

wee

New member
Mam pytanie podobne do jednego z powyższych. Szukałem o tym na forum ale uwierzcie że nic nie znalazłem..

Mam podłaczone ps3 do ampli i ampli do tv za pomocą dwóch HDMI. Amp to Onkyo TX-SR505E. Jednak nie mogę dojść jak zrobić aby dźwięk zostawał w kinie. Obraz jest a dźwięk zamiast przez hdmi do ampli to mam normalnie w tv. Dźwięk mam dopiero jak podłącze konsolke optykiem. Co gorsze czytając (tfu, moltretując) instrukcję dochodzę do wniosku że w ogóle nie ma takiej opcji by dźwięk z ps3 był odtwarzany w wysokiej jakości przez HDMI. Pomocy.
 

mataman

New member
Bez reklam
No i masz racje ten model przekazuje obraz po HDMI ale nie przyjmuje dźwięku po tym złączu. Robi to model 605. Pozostaje ci optyk.
 

lapt

New member
mataman napisał:
No i masz racje ten model przekazuje obraz po HDMI ale nie przyjmuje dźwięku po tym złączu. Robi to model 605. Pozostaje ci optyk.

Nie uwierzę, że amplituner nie odtworzy dźwięku po hdmi. To po co to wejście? Żeby ampli służył jako przedłużacz wizji po hdmi? Na pewno w menu można ustawić wejścia wizji i audio na hdmi bo inaczej byłoby bez sensu.
 

arkadiuss

New member
PS3 + Kino domowe

A ja mam zamiar kupić kino domowe Panasonica SC-PT860. I mam pytanie, czy możliwe jest takie połączenie : PS3 -- (HDMI) -- Amplituner -- (HDMI) -- TV? Proszę o pomoc! ;) I czy dźwięk zostanie w kinie domowym?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jeśli ten Panas ma HDMI 1.3 to jest taka szansa.

W innym przypadku dźwięk będzie tylko w TV.

Chyba, że Panas ma też optyka to dźwięk będzie z kina.

Pozdrawiam,
 

mataman

New member
Bez reklam
No z tego co widzę to tam jest jedno HDMI i służy ono raczej do podłączenia pod tv. A nie jako przelotka. Dzwięk z PS3 po optyku tylko. Generalnie uwaga do wszystkich najtanszym sprzetem/amplitunerem który przyjmie dzwięk po HDMI jest Onkyo TX-SR605 (ok 1800zł)
 
Do góry