PS3 vs Plazma (+gdzie w Warszawie?)

kubeu

New member
Witam,

Przekopałem fora PS3 wzdłuż i wszerz. Ale tutaj chyba ludziska najwięcej wiedzą o sprzęcie :)

Zdecydowana (szacuję na 90% wypowiedzi) opinia jest taka, że do PS3 nadaje się zdecydowanie lepiej LCD (tutaj lista zalet, zapewne dobrze znana typu ostrość, kolorystyka itp.).
Natomiast sporadycznie zdarzają się opinie zachwalające Plazmę, której jedyną przewagą wydaje się eliminacja efektu smużenia, który ponoć występuje nawet na najszybszych LCD (duszki itp stworki podobno w nowych Plazmach już nie występują).

Rozważam zakup Sharpa 46XL2E, który poza matrycą 4ms (folder) ma jeszcze 100Hz. Lepiej na teraz już nie będzie :)

Zatem dwa pytanka:
1. Jakie są Wasze opinie w ww temacie?
2. Czy ktoś wie gdzie w Wawie mógłbym podłączyć swoje PS3 (albo przedawcy ;-) do Plazmy np. Panasa fullHD? A najlepiej, żeby obok stała i Plazma i LCD....

Z góry wielkie dzięki za pomoc.
 

-AS-

New member
Witaj,
mam w domu plazmę (Pioneer pdp-428xd) oraz PS3, używam obu i jestem bardzo zadowolony.

Jak kupujesz TV tylko do konsoli, to można brać pod uwagę też LCD (ja i tak bym nie brał), jeżeli jednak chcesz oglądać też telewizję czasami, to wybór (dla mnie) jest tylko jeden - plazma.

Na pytanie dlaczego zdecydowana większość ludzi wymienia LCD, jako TV do konsoli (lub do czegokolwiek innego), jest, wbrew pozorom, bardzo prosta - bo LCD są tańsze i dlatego sprzedają się duuuużo lepiej w Polsce.

W zaletach plazmy, obok braku smużenia (który jest dla mnie czymś niedopuszczalnym), są również lepsze (bardziej realistyczne) kolory, lepsza czerń oraz rozmiary (w dalszym ciągu duże LCD (powyżej 50") są drogie). Pamiętaj, że rozdzielczość to nie wszystko, są ważniejsze rzeczy w TV, niż liczba pixeli.

Wiadomo jednak, że plazma plaźmie nierówna (tak samo jest z LCD), więc nie spodziewaj się zbyt dużo po najtańszych (lub starych) modelach.

Odnośnie Twojego pytania nr 2 - znam takie miejsce, a mianowicie jest to Twój dom. Zamów prezentację plazmy i LCD do domu, podłącz do nich co chcesz i oceń na własne oczy.

Pozdrawiam
 

lampik

New member
Witam, posiadam telewizor LCD Sharp LC-42XL2E i mam podłączoną PS3.Moge tylko powiedziec że jestem bardzo zadowolony ze współpracy tych dwóch urządzeń.Wszystko chodzi i wygląda bardzo dobrze.Jeśli chodzi o jakieś smużenie to ja osobiscie nic takiego nie zauważyłem na moim LCD.Po Prostu polecam go do PS3, ale wybór pozostawiam już tobie.
 

Adix

New member
Mozesz tez wziasc pod uwage tel. tylnoprojekcyjny. NP sony kds 55" fullhd za okolo 5500pln. Osobiscie gram bardzo duzo, mialem juz 2 telewizory lcd, a teraz posiadam sony kdf50e2010 z ktorego jestem bardzo zadowolony.A smuzenie w lcd to bzdura przy matrycy 8ms nie jestes w stanie tego dostrzec.
 

-AS-

New member
Smużenie nie jest bzdurą nawet przy matrycy 2ms. Jest to sprawa subiektywna, jak masz wrażliwy wzrok na takie rzeczy, to będziesz to widział i nic na to nie poradzisz.

Pozdrawiam
 

kubeu

New member
Dzięki wielkie za dotychczasowe odpowiedzi!

Co do subiektywności smużenia itp. moje 3 grosze:

1. udałem się do Sony Center i obejrzałem Ratchet&Clank na LCD (bez 100hz, Sony ma chyba 8ms): przy obrocie kamery (średniej szybkości) zauważyłem, że białe światła pozostawiają za sobą 'cień' czy coś w tym stylu. Mówię sobie: jest smużenie! Drugi objaw: przy dość wolny obrocie drugi plan baaardzo delikatnie tracił ostrość.


2. udałem się do domu i odpaliłem to samo na moim CRT Sony KV 32 HQ 150 i co się okazało? pierwszy efekt czyli cień, echo (nie wiem jak to nazwać) przy średnio szybkim obrocie również występuje! Czyli nie może to być smużenie. Zatem wg mnie jest to kwestia sprzętu/softu PS3. True? Zatem na Plazmie również się objawi.
Drugi efekt praktycznie nie wystąpił ale tutaj uwaga: obraz w CRT generalnie jest mniej ostry i widać dużo mniej szczegółów więc nie wiem czy słusznym jest takie porównanie.

Podsumowując: oglądając R&C na LCD miałem wątpliwości. Porównująć jednak do CRT (tylko w obszarze smużenia) stwierdzam, że nie jest to jakiś wielki problem. Może po prostu wyolbrzymiam problem i przy normalnej grze skupię się na grze właśnie, a nie na wyszukiwaniu niedoskonałości LCD czy też Plazmy?... ;-) (PS3 mam od kilku dni dopiero).

Pozdrawiam.
 

Adix

New member
Gram od wieeeeeelu lat, wiec wiem o czym pisze.Na projekcyjnym telewizorze SONY KDF2010 nie widze zadnego smuzenia. Nie bardziej niz na moim monitorze CRT. Jakosc gier jest na prawde dobra. Filmy w HD to bajka. I to chyba jedyny typ odbiornikow w ktorych przy ekranie 50" mozna bezstresowo ogladac kablowke z odleglosci 2m. Pozatym, cena okolo 4200 pln za 50" lub 5200 pln za 55" fullhd.
 

kubeu

New member
Temat trochę umarł ale dla zainteresowanych, którzy będą przekopywać forum :) info:

Na Sharpie 46XL2E przy grach PS3 moje oko nie jest w stanie wychwycić smużenia (odl. ok. 2m). Dotyczy to trybu 100Hz, w standardowym mógłbym się czasami przyczepić :)
Ważne, że przy 100Hz w normalnej zabawie nie widać żadnych artefaktów czy innych problemów, których się również nieco obawiałem.

"Problemy", które wcześniej wydawały mi się efektem smużenia to normalne zachowanie niektórych gier i występuje zarówno na CRT, LCD jak i Plazmie.

Zatem z całym przekonaniem polecam serię Sharpa XL2E posiadaczom PS3 (jednocześnie szanuję opinie przedmówców i dziękuję im za spostrzeżenia).
 
Do góry