Dylemat PS3 40GB czy 60GB

kilex

New member
Witam , chcę kupić ps3 na rynku obecnie mamy dostępne dwie wersje 40 i 60
do tej pory zdecydowany byłem na 60 bo ma dwa pady , więcej dysku ,jest konpatybilna wstecz, ma więcej wejść , wyjść , no i jest sporo tańsza
Z drógiej strony zastanawiam się czy nie ma słapszego procesora????:hmm:lub innych ważnych i wpływających na jakość grania i użytkowania podzespołów??
pdejrzewam że mój dylemat sam się rozwiązał z powodu braku 60tek na rynku
 
Ostatnia edycja:

kber81

New member
kilex napisał:
Witam , chcę kupić ps3 na rynku obecnie mamy dostępne dwie wersje 40 i 60
do tej pory zdecydowany byłem na 60 bo ma dwa pady , więcej dysku ,jest konpatybilna wstecz, ma więcej wejść , wyjść , no i jest sporo tańsza
Z drógiej strony zastanawiam się czy nie ma słapszego procesora????:hmm:lub innych ważnych i wpływających na jakość grania i użytkowania podzespołów??
Po pierwsze zakupienie wersji 60 gb nie jest już takie proste, więc bardzo możliwe, że jesteś skazany na 40 gb. Jeśli chodzi o różnice:

- 2 porty USB zamiast 4 (rozgałęziacz kosztuje grosze)
- brak slotów kart pamięci (możesz dokupić za 50 zł i podłączyć przez USB)
- wykończenie wersji 40 gb jest brzydsze od 60 gb (elementy srebrne)
- brak EE i GS (wsteczna kombatybilność)

Cała reszta jest identyczna poza faktem, że w wersji 40 gb Cell jest wykonany w technologi 65nm dzięki czemu pobór energii jest znacznie mniejszy (ok. 120W/h zamiast 200W/h) konsola jest chłodniejsza i działa ciszej.

Jeśli nie przywiązujesz zbytniej uwagi do gier z PS2 to moim zdaniem 40 to jedyny dobry wybór (sam mam 60gb). Płacisz 1599. Za 60 teoretycznie 1999, praktycznie 2199+ ponieważ sprzedawcy korzystają z faktu, że ten model się kończy podnieśli ceny. Dostajesz extra pada i 2 gry. Pada możesz kupić za 149 zł a Motorstorm i Resistance brand new wyciągnięty ze starter packa to wydatek 75 -90 zł za sztukę. Moim zdaniem dodatki te plus wsteczna kombatybilność to za mało jak za tą cenę.

EDIT: 45nm -> 65nm
 
Ostatnia edycja:

balthier

New member
kber81 napisał:
Cała reszta jest identyczna poza faktem, że w wersji 40 gb Cell jest wykonany w technologi 45nm dzięki czemu pobór energii jest znacznie mniejszy (ok. 120W/h zamiast 200W/h) konsola jest chłodniejsza i działa ciszej.

Procesor nie jest wykonany w technologii 45nm. Dopiero takie modele będą produkowali w następnym roku. A narazie w wersji 40 GB jest procesor wykonany w technologii 90 lub 60 nm.
 

Mistic

New member
kber81 CELL w 40GB jest wykonany w technologi 65mn, a RSX pozostał w 90nm, docelowym punktem dla sony jest nastepna seria ktora bedzie wykonana w technologi RXS 65nm a CELL w 45mn, wiec CELL w technologii 45mn w wersji 40GB to narazie pieśń przyszlości, co do obaw kilex'a ze konsole różnią sie parametrami to poza poborem prądu i głośności pracy to jest przecież ta sama konsola, taktowanie i inne parametry sie nie zmieniają, kilex wyluzuj te konsole nie różnia sie parametrami ktore wplywaja na gry.
Pozdrawiam.
 

kber81

New member
Zgadza się. Mistic i balthier mają rację. Cell w 40gb sku nie jest wykonany w technologii 45nm tylko 65nm. Przeskoczyłem o jeden cykl za daleko. ;) Jest on jednak mniejszy niż ten w 60 gb i to co napisałem jest prawdą (mniejsze zużycie energii itp.)

Informację o tym, że Cell jest mniejszy niż w 60 gb potwierdził prezydent SCE:
http://www.neoseeker.com/news/story/7313/
 

Mistic

New member
No i Panowie zapomnieliśmy o najważniejszym, dzieki nowym technologią produkcyjnym owszem spada pobór mocy itp, ale przedewszystkim spada... CENA!!! ;)
Pozdrawiam.
 

kilex

New member
dzięki za pomoc, jednak wydaje mi się że wersja czarna jest ładniejsza.
Wstrzymam się jenak jeszcze trochę ,

podbno po 10 grudnia sony ma ogłosić nowszą wersję , bo na dzień dzisiejszy w ofercie na europe jest tylko 40:hmm:
być może wejdzie 80 ???
Wstrzymam się jenak jeszcze 1 -2 miesiące
 

MZKS1929

New member
JHezli mialaby sie pojawic wersja 80gb to napewno cena na swieta nie spadnie wiec raczej zainteresowanie nia tez bedzie niewielkie.
 

TOMEK0306

New member
a ja mam pytanie: czyli tylko brak wstecznej kompatybilnosci rozni te konsole a czy wgranie najnowszego firmware do 40 dziala tak samo jak do 60gb czy w 40gb dziala upscaling filmow dvd tak samo jak w 60gb
 

kozi170

New member
może to trochę amatorskie pytanie ale nigdy nie miałem do czynienia z konsolami - do czego jest wogóle potrzebny dysk?? Czy w praktyce przydaje sie więcej niz 40GB?
 

kber81

New member
kozi170 napisał:
może to trochę amatorskie pytanie ale nigdy nie miałem do czynienia z konsolami - do czego jest wogóle potrzebny dysk?? Czy w praktyce przydaje sie więcej niz 40GB?

W przeciwieństwie do Xbox'a wszystkie modele PS3 mają dysk twardy dzięki czemu spora ilość gier wykorzystuje go do przyspieszenia ładowania gier ("instalka" około 2 - 3 gb), możesz wrzucić więcej demek itp. Ja osobiście swego czasu zassałem prawie wszystkie dema, sporo trailerów itp. i miałem zapchane około 45 gb... większość z tego to były jednak śmieci. Spokojnie zmieściłbym się na 20 gb.
 

lbk

New member
TOMEK0306 napisał:
a ja mam pytanie: czyli tylko brak wstecznej kompatybilnosci rozni te konsole a czy wgranie najnowszego firmware do 40 dziala tak samo jak do 60gb czy w 40gb dziala upscaling filmow dvd tak samo jak w 60gb

nie tylko. było napisane - różnią sie także wyposażeniem. cała reszta, w tym soft, działa identycznie.

kozi170 napisał:
może to trochę amatorskie pytanie ale nigdy nie miałem do czynienia z konsolami - do czego jest wogóle potrzebny dysk?? Czy w praktyce przydaje sie więcej niz 40GB?

dysk służy mniej więcej do tego samego co dysk w komputerze... czyli przechowywania danych: gry, dema, filmy, muzyka, save`y, instalacja linuxa, w przyszłości może cyfrowy magnetowid, itp. itd. Generalnie 40GB powinno starczyć. Jak nie, to można kupić większy dysk i wymienić
 

dipi10

New member
Witam.
Generalnie na dzień dzisiejszy 40gb powinno wystarczyć, ja gram od kilku miesięcy i mam zajęte około 20gb.
Duży dysk może być potrzebny dopiero w dwóch przypadkach :
1. Gry będą ogólnie dostępne w psstore i będą do ściągnięcia po uiszczeniu odpowiedniej opłaty.
2. Będzie możliwość z korzystania z kopii gier, zapisywanych na dysku.
Zawsze jest też możliwość wymiany dysku na większy we własnym zakresie, ale zalecam to uczynić po okresie gwarancyjnym.
Przy samym graniu czy oglądaniu filmów nie ma różnicy, o poborze prądu to nie przesadzajmy, różnica znikoma - nie ma o czym mówić, aby się nie ośmieszać.
Pytanie brzmi raczej czy opłaca się dopłacić około 400zł więcej za dodatkowo jednego pada i 2 gry więcej ??

Odpowiedź na to pytanie jest sprawą indywidualną każdego gracza.

Życze udanych zakupów i miłego grania, naprawdę warto mieć ps3 bo daje dużo radości szczęśliwemu posiadaczowi.
 
Ostatnia edycja:

Standard

New member
dipi10 napisał:
Witam.
Generalnie na dzień dzisiejszy 40gb powinno wystarczyć, ja gram od kilku miesięcy i mam zajęte około 20gb.
Pytanie brzmi raczej czy opłaca się dopłacić około 400zł więcej za dodatkowo jednego pada i 2 gry więcej ??

Odpowiedź na to pytanie jest sprawą indywidualną każdego gracza.
.
nie zgodze się z przedmówcą, bo pytanie brzmi czy opłaca się za 300 zł: 1 pad więcej (150 zł), 2 gry (300 zł), 20 GB na twardzielu więcej (około 100 zł), wsteczna kompatybilność (ps2 uzywana = 300 zł), więcej złączy (50 żł) ? no cóż 300 a 800 zł, oszczędzamy 300, tracimy 800, na minusie jesteśmy 500 zł :hmm:

rynkowa wartość konsol 300 zł, uzytkowa w drugą stronę 800 zł :)

szeroka dyskusja na ten temat i wyliczenia juz były na forum więc nie bedę się powtarzał, zachęcam do lektury wcześniejszych postów.
 

dipi10

New member
Witam.
Chciałem sprostować.
Uważam że 60GB jest bardziej opłacalna tak samo jak i kolega wyżej, różnica w cenie to chyba obecnie 400zł między konsolami.
A biorę pod uwagę że ktos może mieć inne zdanie że 2 kontroler mu nie potrzebny a gry mu nie pasują i nie będzie dopłacał więcej, gdyż dysk wiekszy, wiecej portów i wsteczna kompatybilność są tego nie warte.
Sam mam konsolę z dyskiem 60GB.
Więc jak już napisałem wcześniej to sprawa indywidualna, a moje zdanie jest takie że korzystaniejszym zakupem jest PS3 z 60GB, tylko że jest to towar obecnie ciężko dostępny.
Pozdrawiam
 

kozi170

New member
niby teraz jest w centrach sony ja si ezastanawiam miedzy tym z centrum sony 60GB za 1999zl a z MM 40GB z dwoma padami i gra za 1790zl roznica nieduza ale ja boje sie w 60GB jednego - tego piszczenia czy buczenia, podobno w 60GB to jest a w 40GB jest lepsze chlodzenie, mniejszy procesor i tego nie ma, nie wiem czy ze wzgledu na to nie wziasc 40GB - co sądzicie, jest to denerwujące?
 

dipi10

New member
No moja konsolka 60GB nie buczy naszczęście, jeszcze nie widziałem takiej sytuacji wsród znajomych, wiec nie wiem ile w tym prawdy.
Pozdrawiam
 

bananoke

New member
witam jako iz dostalem ten temat od znajomego :)
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=40323
a przczytalem jedynie pierwszego posta
to chcialbym sie zaoferowac


mam play station 60 gb na sprzedaz stan idealny:)
w razie czego pisac pm w celu uzyskania informacji
(sprzedaje poniewaz mam dwie 60 i 80 gb) niby 60 lepsza ale jakos jestem przyzwyczajony do mojej nowej wiekszej konsoli

na 60tce zainstalowany jest linux - na zyczenie moge go zostawic

pozdrawiam

nice - dopiero teraz zobaczylem date posta :)
mimo wszsystko gdyby ktos byl zaintresowany to pisac
 
Do góry