HDFury zamiast HDTV

opozdi

New member
Czy ktoś korzysta z tego urządzonka? Jeśli tak to proszę o opinie. Czy warto kupić ten produkt? Może kupić coś podobnego w stylu konwertera HDTV-to-VGA (http://hdtv2vga.com/cgibin/shop?info=2HD2VGA)? Tylko czy dzięki niemu da się tak jak w przypadku HDFury wyświetlić obraz na monitorze bez HDCP?

Proszę o odpowiedź osoby będące w temacie i znające fakty, a nie mity i rzeczy wyssane z palca. Najlepiej osoby które używają bądź używały tych urządzeń. Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi:)
 

pawel86ck

New member
...

Zapewnie moja odpowiedz jest już dla ciebie zbyteczna z racji półrocznego wątku ale z pewnością przyda się innym forumowiczom.
Mam HDfury i z całą pewnością obraz spełnia wszystkie obietnice producenta, filmy bluray śmigają aż miło bez efektu downgrade'u w dół jak to jest w przypadku zwyczajnego komponenta czy prawdopodobnie też na 99% vga (ostatnio wyszedł taki kabelek do ps3), obraz żyleta.

Co do 2hd2vga to wyświetli obraz z blu ray ale już niestety z jakością gorszą niż dvd!!! , co będzie efektem zabezpieczenia tych filmów i niemożności jego innego wyegzekwowania przy połączenie vga.
Pozatym na przykładzie ps3 podłączonego hdfury a później porównania połączenia komponentem z tym konwerterem na vga. To już niestety nie ten sam obraz, czcionka straciła znacznie na ostrości, a gdzieniegdzie w ciemnych scenach można ujrzeć przekłamania w kolorach. W sumie nie testowałem na tym wariancie długo obrazu ale pewniakiem po dłuższym obcowaniu takich wad wykrył bym jeszcze więcej.
Co do hdfury jeśli stać cię na niego to jest to tak naprawdę jedyny rozsądny wybór, jedynie możesz mieć duży problem z jego dostaniem, mój egzemplarz wyrwałem z Niemiec przez kolegę (100 euro dałem)
 
Do góry