Pytanie, ps3 40Gb a gry z ps2

mayday

New member
Witam, panowie i panie:

czytam i szukam w niecie już jakiś czas ale w końcu nie udało mi się znaleźć jednej konkretnej odpowiedzi więc próbuje tutaj.
Chodzi mi o to czy ktoś juz próbował czy na PS3 40GB (w electro world 1499) po updacie firmwaru można odpalać gry z ps2. Nie ukrywam że zależy mi na tym.

Pozdrawiam
 

mataman

New member
Bez reklam
To musisz kupić starter pack. PS3 z 40 GB dyskiem nie ma wstecznej kompatybilności i update firmaru nic tu nie da.
 

mayday

New member
czyli, lipa a czy ktoś to sprawdzał i rzeczywiście tak jest jak piszesz?
przecież wiadomo że europejska wersja również 60gb nie miała wsparcia sprzętowego jedynie softwerowe czyli znaczyłoby to że cos wycieli?
 

kber81

New member
PS3 pierwotnie posiadało dwa układy odpowiedzialne za wsteczną kompatybilność. EE (Emotion Engine) oraz GS (Graphics Synthesister). Prawda jest taka, że tylko PS3 wyposażone w ten zestaw może poszczycić się pełną wsteczną kompatybilnością. W Europie ten model się nie pojawił. Obecna u nas 60 gb nie posiada EE ale ma GS co z pomocą softu pozwala na emulacje sporej ilości tytułów. Teraz wycięto dodatkowo GS więc kompatybilność jest zerowa. Sam firmware nic tu nie zmieni. Gry z PS czy PS2 i tak wyglądają biednie w HD więc myślę, że troszkę przeceniasz tą funkcję. Ja sam mam 60 gb ale gdybym miał możliwość wyboru to bym wciągnął 40 gb.
 

mayday

New member
Czyli jednak wykastrowali coś jeszcze, dzięki za info właśnie tego nie mogłem nigdzie znaleźć.
I myśle że skoro tak jest jak piszesz i na prawde gry z ps2 wyglądają biednie to jednak zdecyduje się na tą "biedniejszą" wersje. W sumie po to kupuje next gena co by oczy cieszyć BD i grami w HD.

Pozdr
 

Gatekeeper

New member
Dla forumowiczów z Poznania i okolic:
Jeżeli ktoś jest z zainteresowany Starter Packiem, a nie może go nigdzie dostać, to wiem że w Poznaniu do salonu SONY na ul. Powstańców Wlkp. przyjechało wczoraj 10 sztuk. Cena oczywiście: 1999 PLN :)

pozdro
 

Golibroda

New member
Gatekeeper napisał:
Dla forumowiczów z Poznania i okolic:
Jeżeli ktoś jest z zainteresowany Starter Packiem, a nie może go nigdzie dostać, to wiem że w Poznaniu do salonu SONY na ul. Powstańców Wlkp. przyjechało wczoraj 10 sztuk. Cena oczywiście: 1999 PLN :)

pozdro

Co do kompatybilności to szukaj tutaj:
http://faq.eu.playstation.com/bc/bc...GQwYdNy7jyhnV19QZtQT!-1728228687?locale=pl_PL

A może ktoś wie (widział) gdzie w Łodzi kupić Starter Pack PS3(60GB_dod.pad+2 gry) ?

Pozdrawiam
Piotr
 

mayday

New member
Czołem,

Jak w tamtym tygodniu kupowałem swoją 40 w media w galerii to wcześniej byłem z centrum sony a manu i sporo tego stało po 1999.
 

Golibroda

New member
mayday napisał:
Czołem,

Jak w tamtym tygodniu kupowałem swoją 40 w media w galerii to wcześniej byłem z centrum sony a manu i sporo tego stało po 1999.

W którym centrum sony ? (manufaktura czy piotrkowska) bo dzisiaj dzwoniłem do obu i powiedzieli, że dawno nie maja juz tych starter packów (60+drugi_pad+2 gry)

Pozdrawiam
Piotr
 
Do góry