XP na PS3

Czy ktoś z Szanownych forumowiczów spotkał się z instalacją W.XP na consoli SONY? Mam procesor 1,8 i zależałoby mnie aby postawić system na PS3 aby wykorzystać renderowanie sieciowe w VEGAS. Na konsoli SONY USTAWIŁBYM windowsa a na nim VEGAS 7, co by mi bardzo skróciło liczenie, biorąc pod uwagę procesor jaki ma konsola.
 

dnc

Moderator
VIP
W trybie rzeczywistym się nie da. Winda pracuje na CPU Intela, a w Sony są inne procesory (jeśli się nie mylę Motoroli). Możliwa jest jednak praca w trybie Virtual Machine z emulacją Intela. Jeśli istnieje takie oprogramowanie na PS3 to jak najbardziej tak. Trzeba mieć tylko obraz VM z WinXP i wtedy działać będzie tak jak działa Winda np. pod Linuxem.
 
Ostatnia edycja:
Dla mie to trochę enigmatyczne, co pisze DNC.Chyba trzeba poczekać aż ktoś opracuje opragramowanie uzdatniające instalację XP na PS3.....i zamieści ,,łopatologiczną'' instrukcję:roll:
 

dnc

Moderator
VIP
Tomek Sprzedawca RTV napisał:
Dla mie to trochę enigmatyczne, co pisze DNC.Chyba trzeba poczekać aż ktoś opracuje opragramowanie uzdatniające instalację XP na PS3.....i zamieści ,,łopatologiczną'' instrukcję:roll:
A co w mojej wypowiedzi jest enigmatyczne?
- Tryb rzeczywisty jest wtedy kiedy system operacyjny jest zainstalowany bezpośrednio na dysku i to on staruje jako pierwszy.
- Różne CPU działają róznie więc i wymagają przygotowanych do nich oprogramowania
- Virtual Machine to nic innego jak program, który uruchamia w trybie programowym dowolny przygotowany system operacyjny
- Emulator to oprogramowanie, które zamienia operacje dla jednego CPU na inny.
 
Program SONY VEGAS ma możliwość RENDERINGU sieciowego.Jeśliby można było zainstalować XP i VEGASA na PS3 to można by wykorzystać MOC OBLICZENIOWĄ 7 procesorów PLAYSTATION, a co by skróciło oczekiwanie na zamianę plików np.AVI DV na MPEG.
 

szakal9999

New member
nigdy nie użyjesz 7 rdzeni, bo SONY dla instalowanych systemów udostępnia tylko 2 z 8. A Win to jedynie przez emulator pójdzie, bo jest pisany na inny rodzaj procesora i przez to instrukcje i parametry się nie zgadzają.
 

WoJoW

New member
A jak by nawet było możliwe to myślicie że Microsoft wydał by wersję na konsolę Sony, bo coś mi się nie wydaje.
 

rembick

Member
Nie ma takiej mozliwści technicznej aby zainstalować Windows XP jakimkolwiek procesorze innym niż opartym na architekturze x86 lub x64:

"W poprzednich wersjach systemów operacyjnych firmy Microsoft aplikacje mogły bezposrednio kontaktowac sie z urzadzeniami podłaczonymi do komputera. Z rónych powodów warstwa uniezalenienia od sprzetu (HAL) została stworzona, gdy powstał system Windows NT. Po pierwsze, system operacyjny Windows NT został stworzony do pracy na rónych
platformach sprzetowych. Obejmował on zarówno obowiazujacy obecnie standard procesorów Intel, jak i procesory typu PowerPC, Alpha i MIPS. Utworzenie warstwy „uniezalenienia” pomiedzy sprzetem fizycznym a aplikacjami pozwoliło na działanie systemu Windows NT na rónych platformach.(...)
(...)Na etapie projektowania systemu Windows NT 4.0 zrezygnowano z obsługi systemów działajacych na podstawie procesorów PowerPC i MIPS, natomiast na etapie testowania wersji Windows 2000 zrezygnowano z obsługi systemów działajacych na podstawie procesorów Alpha. Istotne jest natomiast, że w fazie projektowania systemu Windows XP zadbano nie tylko o obsługe 32-bitowych procesorów Intel, ale take 64-bitowych procesorów
Intel Itanium."

Dlatego możliwe jest jedynie zainstalowanie linuksa którego mozna instalować w zasadzie na dowolnym typie procesora.
 
Do góry